עובד מעל ומתחת 18

amera

New member
עובד מעל ומתחת 18

אני משלם 8 ש"ח ביטוח לאומי עבור משכורת של 1200 ש"ח לעובד שטרם מלאו לו 18. מה אני אשחם אחרי שימלאו לו 18. האם יש טבלה שלפיה אני יכול לחשב. והאם אני יכול להעסיק עובד בן 13 למשל?

zoomzom

New member
חוקית אתה לא יכול כנס

לפי החוק ניתן להעסיק ילדים בני גיל 14 רק בחופש הגדול. ומעל גיל 15 בכל השנה. חובה שלעובד יהיה כרטיס עבודה. אבל טכנית אין שום בעיה שתעסיק עובד בן 13 , תצטרך לשלם לו שכר מינימום כמו של העובדים בני 15.

amera

New member
תעריפי תואר שני ותואר שלישי

תעריפי תואר שני ותואר שלישי אני יודע שבהרבה מקומות התעריפים שונים. השאלה היא האם יש תעריף מוגדר לדוקטורנט (מישהו שלומד לתואר שלישי אבל לא סיים עדיין)

יוסי99

New member
לא מדויק.

אסור לו בתכלית האיסור להעסיק עובד בן 13. קודם כל עובד כזה לא יקבל כרטיס עבודה, ולכן, טכנית, לא יוכל לעבוד. שנית, מדובר כאמור בעבירה על החוק, ואם אני לא טועה יש כאן גם אלמנט פלילי.

zoomzom

New member
אני מבין שאתה לא חיי בישראל

טכנית הכוונה למה שקורא היום בפועל. ברור שזה ל חוקי - אז מה?? מה אתה חושב שכבר יעשו לו? גם אסור לצרוב דיסקים , אז למה מתחת לבית שלי יש חנות גדולה שמוכרת אותם? אתה חיי בעידן אחר גבר

יוסי99

New member
נו, עוד אחד..

א. הוא שאל כי הוא רוצה להעסיק בצורה רשומה וחוקית. אם הוא ממילא משלם בשחור, אז הוא יכול גם להעסיק ילד בן 6, כל עוד לא ייתפס. ב. אני חושב, שאם הוא יעבור עבירה פלילית, הוא עשוי לא רק לשלם קנס, אלא גם להכנס לכלא במקרים מסויימים (או עבודות שירות), ובעיקר להמשיך לחיות עם רישום פלילי. ג. אם יקרה משהו לילד, כיוון שהוא לא מבוטח, הוא גם ייאלץ לשלם הוצאות עשד לגובה מאות אלפי שקלים. שלא לדבר על זה שזה פשוט ביזיון, להעסיק ילד (ישראל והכל, אנחנו עדיין לא עולם שלישי) בן 13. מה יש, חסרים נערים בני 15-16 שמחפשים עבודה (שלא לדבר על בני 18 ומבוגרים). אגב, בנוגע לדיסקים, לא מדובר בעבירה פלילית.

zoomzom

New member
שמעת על המושג פלורליזם?

ריבוי דעות רק שתדע שלא נכנסים מהר כלכך לכלאואתה חיי בדרטים וחוץ מזה כל אחד יעשה את הישר בעיניו.

zoomzom

New member
זה לא פשע זה כבר בשיגרה.

כרסום איטי בחוקים מסוכן כי לאט לאט זה הופך להיות ממנהג לנורמה. זה מה שקורה בארץ בכמה תחומים(דיסקים צרובים למשל- ואל תגידו לי שזה לא עבירה על החוק כי זה פוגע בזכות לקניין רוחני שהיא נגזרת מהזכות לקניין שהיא זכות יסוד , אחת מ 6) בארץ כבר יש עבירות קטנות שלא שמים עליהם את הדעת. כי זה כבר בשגרה.

zoomzom

New member
התכוונתי שלא מתייחסים להם

עבירות קטנות שמתעלמים מהם ולא כפי שנכתב.!

רישום פלילי?????.

מה הבעיה ברישום פלילי? כל עוד אתה מתכנן להיות עצמאי אין לך בעיה עם זה וזה לא יגביל אותך בחיים. גם אםם תהיה שכיר זה לא ממש ישפיע על החיים שלך אלא אם תנסה לעבוד במשרה ממשלתית או איזה גוף שקשור לעבודה עם ממשלה או כוחות בטחון.

למעלה