עד כמה לדעתכם היום הצעירים בציבור

REMBRANT

New member
עד כמה לדעתכם היום הצעירים בציבור

החרדי מבינים שככול שהבחור ישקע יותר בלימוד התורה, ויותר על כל עיסוק וענין אחר מלבד ההיתמסרות הקדושה הזאת, ככה זה יותר יפגע בו בחיים האמיתיים. כלומר בהנחה והוא לא יתחתן עם בת גביר עשיר במיוחד, יפה וטיפשה.

עד כמה לדעתכם הצעירים

חושבים? ובניאדם בכלל? כמה אנשים מעיזים לחשוב בתבנית אחרת ולקבל החלטות ולשנות? וכמה בכלל יודעים מה טוב להם? וכמה מוכנים להקריב בשביל זה? וכמה מוותרים וכמה מפחדים?

REMBRANT

New member
נכנסת עמוק מדי אל תוך

הפילוסופיה של הבחירה החופשית

מתלבט13

New member
קודם גנים אח"כ מחשבות

ההשפעה של הגנים היא השפעה מאד חזקה כמדומני

REMBRANT

New member
קוראים לזה חיבור בין

תהליך החיברות, שהוא בעצם אפיק מוגדר לדיכוי של החשיבה המופשטת והביקורתית, לבין תכונות פיזיולוגיות, שבעצם נובעת אך ורק מגנים. פשוט דייקתם, יצאתם גדולים!

alon mor

New member
לאו דווקא גנים..

לדעתי הן תבונה והן דעה ממש לא עוברים בגנים.. ולא יספיק הדף להעריך בדוגמאות.. לדעתי הכל בראש שטיפת מח ודרך חיים שעליה אתה בונה.. זה הכל אנשים.

מתלבט13

New member
לא נכון

יש לגנים השפעה גדולה מאד על החיים שלנו. ממה שאפשר למדוד, ב IQ למשל יש השפעה גנטית גדולה (אני חושב מעל חצי)

אבזץ

New member
אתה מניח שהם מבינים

והשאלה היא רק עד כמה, מהי מידת הבנתם... טעות! 1. הם לא חושבים במונחים שאתה חושב 2. אין להם יכולת מחשבה חופשית, אין להם בחירה, כמו שכבר נאמר. 3. הם רגילים ומוכנים לחיי עוני ודחק. ובכאן יש לסייג, הקיצוצין בקצבאות הביאו אותם לחרפת רעב, כזו שהם מעולם לא ידעו. ובהחלט ישנם ניצני מירמור בציבור החרד, אך כמו שחיים בתוך דלי חרא לא משאירים הרבה מקום לדימיון, בלתי אפשרי לחשוב ביעילות מתוך עוני, מכאוב וצער. למזלם, בינתיים קרן האלמנות, האברכים וכו' פועלת בכיבוי שריפות נקודתי עד שהם יכנסו שוב לממשלה... כך או אחרת, לא נראה שינוי מהותי או פתרון מהותי. 4

המאהב 9

New member
תלוי עד כמה הם תקועים בתוך.........

מכיר כאלה שכל כך שטפו להם את המוח, לא יודעים שום דבר אחר וגם לא רוצים לדעת, לדעתם אנחנו מסכנים, לפחות כשאני פוגש בחורים שלמדו איתי ויודעים איפה אני היום- כל הזמן מייללים לי ולהורים שלי, איזה מסכן...........

למעלה