עד כמה לדעתכם אפשר להיות מפתח web מבלי לדעת

elborg

New member
עד כמה לדעתכם אפשר להיות מפתח web מבלי לדעת

CSS ברמה גבוהה?

אני מכיר 2 מפתחי ווב טובים שיודעים js ברמה גבוהה(כולל פריימוורקים כגון angularjs\backbone וכדומה). בנוסף הם מכירים שפת סרבר אחת בצורה מאוד טובה כולל עבודה מול בסיסי נתונים.
החיסרון היחיד הוא שהם לא יודעים לבנות HTML בצורה אופטימלית וכשזה מגיע ל CSS אין על מה לדבר.
הם עד לא מזמן היו אנשי מפתח בחברה שנסגרה ומצאו את עצמם בחוץ.
החברה תמיד ידעה לספק להם קומפוננטות UI מוכנות והם ביצעו קסטומזציה בלבד.

האם הייתם נרתעים מלקבל מועמדים כאלה למשרות של מפתחי WEB? השליטה שלהם גם בשרת וגם בלקוח היא טובה מאוד והם מעודכנים בטכנולוגיות די חדשות.

eveik

New member
שילמדו?

קח בחשבון שלא בכל החברות מפתחים הם end-to-end, כך שהם יוכלו לעשות רק back end אם הם מספיק חזקים וזה מה שהחברה צריכה.

אם הם לא, או שלא מצליחים למצוא מקום כזה, או שפשוט כן אוהבים front end ועדיין רוצים לעסוק גם בזה - שישקיעו קצת מהזמן שלהם וילמדו את זה לבד. זה לא מדע טילים.

izackv

New member
נשמע קצת כמו סתירה פנימית

בעזרת אנגולר ודומיו הם אמורים לבנות HTML-ים באופן דינאמי למדי.
גם ב JS צריך להבין את המבנה של ה DOM בצורה טובה, לדעת איך לבצע אליו מניפולציות ואיך לשנות מאפיינים (שנקבעים בדרך כלל ב CSS)

קצת קשה לי לדמיין תוכניתן שמומחה ב JS, אבל אין לו משג איך בונים תפריט בסיסי. (רמז? מחייב גם הבנה של HTML בסיסי וגם משחק עם שינויי מאפיינים CSS-ים)

--
בלי קשר,
לתוכניתן טוב עם מוטיבציה וידע חזק ב JS יקח פחות משבוע לדעת גם CSS וגם HTML די לעומק.
עוד שבועיים להשתפשף על זה ברמה של הפינות המעצבנות שכולם נופלים עליהם וזהו.

תוצרת סבירה פלוס, כנראה שהם יוכלו לתת כבר אחרי שבועיים הכשרה.

ולכן השאלה המעניינת היא האם האנשים נראים לך מתאימים לצוות ולתפקיד.
ה"אור האדום" היחיד הוא שקצת קשה לי לראות תוכניתן מבריק שעובד ממש ליד ה HTML-ים ולא טורח להכיר אותם קצת יותר לעומק.
סך הכל הכרות כזאת אמורה לקרות אפילו בלי כוונה מראש.

----
אגב, יכול להיות שבסך הכל יש כאן אי הבנה פשוטה!
יכול להיות שכשהם דיברו על חוסר השליטה שלהם ב HTML וב CSS הם דיברו על יכולות תכנון GUI ו UX.
ואת זה מקובל שבדרך כלל מבצע מישהו שהוא לא בהכרח תוכניתן.
אחרת ה GUI עלול להזכיר את ה GUI המדהים של visual studio או אקליפס או כל כלי אחר שתוכניתנים אוהבים.

למעלה