עדכונים שאלות ושאר ירקות ארוך.

ayagu

New member
עדכונים שאלות ושאר ירקות ארוך.

מזמן מזמן לא נכנסתי. החודשים האחרונים כל כך לחוצים ועמוסים עבורי שאני לא מצליחה להיכנס... פשוט טירוף מושלם. קטנטונת במיטבה. קשקשנית כרגיל, קופצנית ומאד מודעת לעצמה. התחלנו בנוסף ללימודים בניצ"ן לימודי העשרה אינסטרומנטלית. אפשר להגיד שכולנו עוברים תהליך נפלא סביב הנושא. פעמיים בשבוע, קטנטונת, אמא ואבא לומדים יחד העשרה אינסטרומנטלית יחד עם מורה מדהימה, במרחק נסיעה רב מביתנו.את עיקר התהליך מבצעות קטנטונת ואני, מדהים לראות איך היא משתמשת בכלים אותם היא לומדת ומתווכת גם לי. קטנטונת הידועה במרדנותה, לא מוכנה לותר על שום השיעור.ואמנם ההוצאות סביב הנושא בשמיים אך כבר רואים תוצאות וזה חשוב. בבית הספר קטנטונת עושה את המיטב. יש לה השנה מורה חדשה ומדהימה שפשוט לא מוותרת לגברת הקטנה והתוצאה היא עבודה והישגים. כל הזמן רומזים לי לחכות לנפילה . אבל כרגע "הנפילה" בסימן של עלייה" אך אליה וקוץ בה. חיפשתי בשרשורים ולא כל כך מצאתי התייחסות לנושא צמיחה וריטאלין. קטנטונת זעירה במיוחד ואינה צומחת כרגע בקצב מספיק. רופא הילדים אינו מודאג כי אנוכי לא מהנפילים .. אבל אני מתחילה קצת לדאוג. בעייה נוספת היא נושא התיאבון. קטנטונת וארוחות אינם חברים טובים. ואני הרחוקה מלהיות אמא פולניה מתחילה לרדוף אחריה עם הבננה. גם כך היא בררנית להדהים והריטאלין (חצי S/Rׂ) מדכא כל תיאבון. הנוירולוגית שלנו לא ממליצה כרגע על הקונצרטה. התלבטות נוספת שלי היא העומס המוטל על הקטנה. חמש פעמים אחר הצהריים היא עסוקה בלימודים או בחוג. העשרה אינסטרומנטלית, ניצ"ן וחוג אמנות.מה שלא משאיר כל כך זמן לחברים ולעצמה. מצד שני העזרה כל כך חשובה ומאחר והיא ילדה מבריקה היא מתקדמת בקצב מדהים שחבל לנו להפסיק את העזרה או לצמצמה. כרגע היא לא מתמרדת והולכת ברצון.אשמח להתייחסות. להתראות איה.

זהבה נ

New member
מאוד מרגש אותי לקרוא את העדכון

נראה שאתם הולכים בדרך המלך... בנוסף היית חסרה כאן. תכף תגיע זיוה (שותפתי לניהול, היא אלופת הקישורים) ותכניס קישורים לנושאים שהעלית: תיאבון עם ריטלין וצמיחה לגובה, נערכו על כך מספר דיונים ואפילו היתה התיחסות של דר' איריס מנור. להשתמע

zivadina

New member
ריטלין, צמיחה ותאבון

שלום ayagu וברוכה השבה. בנושא הצמיחה, ראי שני קישורים.כמו כן, ייתכן שמישהו מההורים נמוך. בנושא התאבון: הבעיה ידועה. כל עוד הכדור משפיע, לילד אין תאבון. אצלנו התאבון חוזר ובגדול כאשר ההשפעה פגה. אם זה לא כך אצלכם, ייתכן שיש לברר סיבות אחרות עם רופא המשפחה. בקשר למינון: לא מקובל לחצות ריטלין SR, מכיון שזה פוגע בציפוי שלו, שהוא הגורם להשהיה. היות שזה עובד טוב אצלכם, תוכלי לספר לנו לכמה זמן זה משפיע? מה זה העשרה אינסטרומנטלית? את מוכנה לספר? בקשר לזמנים הטובים: כידוע לך, יש תקופות קלות ותקופות קשות בגרף ההתפתחות של כל ילד. נראה לי שצריך לברך על הזמנים הטובים עכשיו ולמצות אותם. את מוזמנת להפנות את שאלותיך לד"ר מנור בשרשור של יום ו'. היה כיף לקרוא אותך.

חגית35

New member
אני לא מבינה את עניין החצי SR

אולי תסבירו לי מה ההבדל ובמה זה שונה מלת חצי ריטלין וזהו הרי ממילא האפקט של שחרור מושהה מתבטל ברגע החציה לא???

zivadina

New member
כנראה שיש הבדל בין חצי SR לחצי רגיל

עדיין חצי SR עובד יותר מ-4 שעות. רק שייתכן שאי אפשר למדוד כמה זמן זה יעבוד אצל כל אחד, ואם זה תלוי לכמה חתיכות נשבר הכדור ביד לא מיומנת...

ayagu

New member
באשר לחציית הכדור

קנינו בבית המרקחת מכשיר קטנטן שעולה עשרה שקלים. החוצה את הכדור במדוייק. החצי כדור משפיע על קטנטונת עד שלוש בערך. כלומר כשמונה שעות. לגבי העשרה אינסטרומנטלית בגדול מדובר בסדרה של כלים המסייעים ללומד ללמוד למידה יעילה . מדובר בסדרה של תשעה כלים בערך ביניהם: ארגון נקודות, התמצאות במרחב, תפיסה אנליטית וכדומה. השימוש בכלים מסייע ללומד לנצל את מיטב כישוריו וכמובן למצות את יכולות הלמידה שלו. בהמשך אביא לכם גם קישורים

zivadina

New member
העשרה אינסטרומנטלית.

חשבתי שזאת שיטה טיפולית של מטפל מול ילד. את מוכנה לספר על זה? הקישור נמצא בקטגוריה "שיטות טיפול ומכונים" באות ה':

דליה.ד

New member
חציית sr

אני חושבת שכתבתי בסוגיה אין ספור פעמים, אבל אני כמובן, מוכנה לשתף מנסיונינו האישי: בני - 7 - משתמש החל מכיתה א' בחצי sr, היה תהליך להגיע דווקא למינון הזה (התחלנו ברבע כדור 10) שמחזיק אותו משבע בבוקר ועד 13:30! המינון הזה דווקא מחזיק אותו ברמה טובה של עירנות ומינימום היפראקטיביות. מינון גדול יותר גרם לו להיות "שקוע" ואפטי מאוד. אני חייבת לציין שיש כל מיני גישות בעניין ויש רופאים שטוענים שאסור לחצות (כי היצרן אינו ממליץ) וכי אפקט השחרור המושהה אובד. הנסיון במציאות מראה שיש ילדים אשר להם המינון הזה הוא המינון הטוב והרצוי והאפקט הוא ליותר מארבע שעות. יש רופאים (כמו הרופא שלנו שאני סומכת עליו בעניים עצומות לרווחה
- ד"ר עדי אדר) שמאמינים במבחן במציאות וסומכים על הכימיה הנפרדת של כל ילד בנושא איך תהיה התגובה שלו לחציית הsr. אני יכולה לספר שכדור sr רגיל (20) לבני הגדול יותר השפיע כמו מים ואילו הקונצרטה 36 שגם היא בשחרור מושהה עושה נ פ ל א ו ת!!!

דליה.ד

New member
ילדה עסוקה ועומס....

איהגו שלום חברה, התגעגענו לנפלאות קטנטונת בכרך ואני שמחה שחזרת לספר לנו מעלילותיה. אני שמחה שהיא נמצאת בתקופת גאות (וזוכרת את תקופות השפל שעברתם איתה...). בעיקרון, אני מאוד בעד ילדים עסוקים! ילדים עסוקים הם ילדים - לדעתי - מאושרים יותר ואינם נופלים לכל מיני "בורות" בדרך - במיוחד בגיל ההתבגרות! במיוחד לילד adhd שיומו מובנה כך מבוקר עד ערב והתעסוקה שלו - במיוחד אם יש לו מוטיבציה לנושא - היא ברכה!!! במקום להתרוצץ בבית ולשגע את כולם! ילדי כולם היו ועודם עסוקים עם חוגי ספורט, שיעורי עזרה, פעילויות בתנועה ובבתי הילדים, חונכויות, התנדבויות ומה לא. אני סבורה שכל דבר כזה מקדם אותם הלאה ומוסיף להם. זה עדיף בעיני על רביצה חסרת משמעות מול הטלויזיה (ויש להם גם מספיק זמן לזה - האמיני לי). כך, שכל עוד קטנטונת הולכת ברצון, משקיעה מאמץ מוטיבציה ואנרגיה ומפיקה תועלת...אז מה רע?? והעיקר...בהצלחה!!

למעלה