עדכון משמח...וגם התייעצות....

נועהא1

New member
עדכון משמח...וגם התייעצות....

הי לכולן.... חייבת לשתף בהתרגשות....חזרנו עכשיו מסקירה מוקדמת אצל דר' נדג'ארי בעין כרם (תחילת שבוע 16) והיה מרגש ומשמח... יש לנו בן ובת קטנטנים... ממש כמו שביקשתי...איזה כיף!!!! כל הממצאים תקינים וזה נורא משמח.... ועכשיו ההתייעצות... בשקיפות עורפית יצא סיכוי של 1:3700 בערך לתסמונת דאון (0.9)...והיום הסקירה היתה בסדר גמור...ונאמר לי שאם אנחנו רוצים לבצע מי שפיר אני צריכה לעשות את זה תוך שבוע- עשרה ימים.... הייתי מאוד מאוד שמחה לשמוע שיקולים... האם כדאי? עד כמה מסוכן? אם כן - אצל מי? באופן כללי יש לנו איזשהי נטייה כללית לא לעשות ולסכן...אבל מצד שני...הסיכון של ילד פגוע....אני בטח לא הראשונה שמתחבטת פה בשאלה הקשה הזו.... אודה לכל תגובה בנושא...אשמח לשמוע שיקולים לפה ולשם....תודה תודה ולילה טוב....

hilaa11

New member
קודם כל מזל טוב

לגבי הדיקור, ההחלטה היא אכן קשה מאוד היות ומתבצעות 2 דקירות, מה שמעלה את הסיכון. אנחנו עשינו לאחר התלבטויות רבות. אין ספק שזו החלטה קשה במיוחד כשאין בעיה שנראית לעין. הבדיקה למעשה אומרת שאין בעיה כמוזומלית (תסמונת דאון, טרנר ועוד) אבל אינה שוללת בעיות אחרות (גם בתשובה המתקבלת מהמי שפיר רשום " הבדיקה אינה שוללת ......" (בשביל הכסת"ח). כעיקרון הבדיקה היא רבע שעה (אני לא יכולתי להסתכל, לא על המחט ולא על האולטרסאונד) במידה ומחליטים לעשות אני ממליצה לך ללכת למישהו מומחה בדיקור תאומים (הדיקור הוא אותו דיקור, רק יש כאלה שעושים הרבה תאומים ולכן גם יותר מיומנים) ולשכב 48 שעות לאחר מכן....................... בכל מקרה ההחלטה צריכה להיות אך ורק שלך ושל בן זוגך. אני יכולה להגיד לך שאני עשיתי וזה מעט מרגיע אותי אבל היום - שבוע 36+ אני מתה מפחד שיצוצו בעיות אחרות. בהצלחה והמשך הריון קל וארוך...

מזל טוב על ה../images/Emo66.gifוה ../images/Emo68.gif

איזה כיף שהסקירה עברה והכל תקין! לא מבינה בעינייני הסטטיסטיקה ומי השפיר, אז לא יכולה לעזור... המון הצלחה בכל החלטה שתקבלו

בשעה טובה ומוצלחת.

איזה יופי לשמוע על הבן והבת ושהכל בסדר. לגבי מי שפיר - זו שאלה שקשה מאד לענות עליה בשבילך. זו החלטה אישית שלך. צריך לזכור שיש סיכוי להפלה במי שפיר. מה שהרופאים נוהגים להגיד הוא אחד למאתיים. אני אישית הבנתי שהמספר הזה הוא קצת מנופח אבל אם תשאלי רופאים, זה מה שהם יגידו באופן רשמי. העניין הוא שמי שיש לה סיבוך, לא יעזור לה שהסטטיסטיקה היתה בעדה... מצד שני, רק מי שפיר יכולים להגיד בודאות שאין תסמונת דאון. שום בדיקה אחרת לא נותנת לך ודאות של 100%. דיקור מי שפיר בתאומים לא חייב להיות שתי דקירות נפרדות. אני דוקרתי על ידי ד"ר אריק כהנא באסותא והוא הצליח לדקור את שני השקים בדקירה אחת. הוא צבע את המים בכחול כדי לודא שהוא לא דוקר פעמיים את אותו השק. זה פחות קריטי כשהמינים לא זהים אבל רוב הרופאים יעדיפו לצבוע. מאחלת לך הצלחה במה שתחליטי.

אם הכל תקין למה לסכן..

הסיכון להפלה בתאומים הוא כפול 1:200. ומאבדים את שניהם. עדיף לחכות לסקירה שנייה .אם חס וחלילה יגלו משהוא תמיד אפשר לעשות בשהוע 32 (יש שיטה-FISH שמקבלים תוצאות תוך שבוע) ואז גם אם קורה משהוא זה כבר לידה.. אצלי גם התוצאות היו דומות אבל מצאו בסקירהשניה אצל עובר אחד CLUB FOOT זה עוות של הרגל, ממצא שכיח מאוד שמתוקן לאחר לידה) גם לי נאמר לעשות מי שפיר "עכשיו או לעולם לא" עקב הסיכוי הקטן מאוד - עד 1% של בעיה כרומוזומלית (ולא לא תסמונת דאון) אבל שהתייעצתי עם גנטיקאי נוסף נאמר לי : 1. הסיכוי כל כך זניח שחבל לסכן את העוברים 2. אם לעשות אז שבוע 32. 3. יש תסמונות כרומוזומליות רבות שלא ניתן לגלות במי שפיר. כנראה שנעשה מי שפיר בשבוע 32.. מקווה שעזרתי

נועהא1

New member
תודה..... ו....שאלה בקשר למי שפיר - דר' מימון

רק עכשיו התחברתי שוב למחשב וראיתי את התגובות... תודה תודה ... אז אכן....הסוגיה מורכבת והדילמה קשה.... אנחנו עדיין מתלבטים מאוד..קבעתי תור ליתר ביטחון אצל דר' מימון מאסף הרופא ואם נחליט שלא פשוט נבטל...אנחנו עדיין נעים מקצה לקצה... מישהי מכירה את דר' מימון? מישהי עשתה אצלו? רשמים? וואו...איזו התלבטות....

hilaa11

New member
אני שמעתי שהוא מומחה אולטרסאונד באסף הרופא

לגבי דיקורים לתאומים לא שמעתי על משהי שעשתה אצלו. האם את עושה אצלו פרטי או שמגיע לך בגלל גיל או בעיה כלשהי?

shiralan

New member
עשיתי אצל פרופ' מימון מי שפיר

והייתי מרוצה מאוד. נעים, מסביר את התהליך והכי חשוב, לקח דגימה משני התאומים בדקירה אחת ובכך, הוריד את הסיכון להפלה ךחצי, כמו בדיקור של עובר יחיד. ממליצה בחום.

nony4

New member
שמחה לשמוע שהכל בסדר..

לגבי השפיר.. גם אצלי התוצאות היו תקינות בשקיפת ובסקירה לאחר התייעצות עם הרופא שלי החלטתי לא לבצע מי שפיר למה לסכן את העוברים אם חלילה משהו לא היה תקין הייתי עושה מי שפיר בכל מקרה, כל החלטה שתקחי , בהצלחה.

נועהא1

New member
נעה מקצה לקצה

קבעתי לדר' מימון באופן פרטי (אני בת 32 כך שזה לא עניין של גיל....) הבנתי שדר' מימון באמת עושה את הבדיקה בדיקור אחד אבל גם הבנתי מדר' נדג'ארי (שאצלו עשיתי את הסקירה) שיש גם בטכניקה הזו סיבוכים אפשריים... היום אני נוטה יותר שלא לעשות ובאמת לחכות לסקירה השנייה ולא לסכן את הקטנטנים לשווא... נראה לי שלא אוכל לסלוח לעצמי אם בעקבות הבדיקה יקרה להם משהו (חס וחלילה...חמסה חמסה...:))... יש לי חברה שאיבדה עובר בבדיקה שעשתה וזה נורא ואיום בעיני.... מעניין מה נחליט מחר.... לילה טוב וחלומות נעימים בינתיים לכולכן....

נועה שלום קבלי עדכון

בדיקת FISH מקבלים תוצאות תוך 24 שעות!! שאלתי גנטיקאי ונאמר לי שנתנת תשובה חלקית אבל על הדברים העקרוניים והחשובים..כמו תסמונת דאון ועוד קטסטרופות המבדילות בין ילד בריא ל..התשובה המלאה מגיעה אחרי 3 שבועות. עלות בין 1000 1500 שח. אני עדיין בדיעה שאם הכל תקין לא כדאי לסכן את העוברים ומקסימום לעשות בשבוע 32

נועהא1

New member
הי דובדבנית הצפון...

דבר ראשון - תודה על העדכון...תדעי שמאוד עזרת לנו בהחלטה.... אני בהחלט בדיעה שלך.... החלטנו כרגע שזה באמת מה שנעשה - נחכה לסקירה השנייה (טפו טפו טפו) ואולי אז נחליט לעשות את הבדיקה או שלא... יש לך מושג מה הסיכונים של הבדיקה הזו? האם זהים לאלו של מי שפיר? איפה עושים אותה? ממש תודה על התגובות. אגב - באיזה שבוע את? שבת שלום, שלו ושקט...

למעלה