עגור מטובע שצולם בחולה

Avi BL

New member
עגור מטובע שצולם בחולה

מה זה הדבר הזה? תוקם ועדת חקירה

kisembensis

New member
תגובה

שלום לכולם. אכן מזעזע ואני בתור מי שלכד וטיבע עגורים בחולה לוקח אחריות מלאה על המקרה. במשך שלוש העונות האחרונות טיבענו כ 190 עגורים, ואנחנו ממשיכים לראות את רובם חוזרים שלמים ובריאים. נעשו טעויות ולמדנו מהן, וכמו שכבר נכתב, למדנו שלא לשים בהכרח את טבעת האלומיניום יחד עם טבעות הפלסטיק ולבחון כל מקרה לגופו בהתאם לגודל הציפור. בנוסף, ביקשתי ממרכז הטיבוע בשנה שעברה שיזמין במיוחד טבעות קצרות עם סוגר שיחליפו את הטבעות הארוכות בהן השתמשנו בדיוק בגלל הבעיה שנוצרה פה. התמונה מזעזעת ואכן מצב לא רצוי, אך יש לזכור שעגורים רבים (כ70 עד כה השנה ובכל שנה בעבר) חזרו ללא בעיות ברגליים. בעתיד לא יקרו מקרים כאלו כי עברנו לנוהל עבודה חדש וטבעות קצרות יותר בעזרתו של מרכז הטיבוע. איתי שני

Avi BL

New member
מודה ועוזב, ירוחם.

למרות שאני לא בטוח שהעגור מסכים לרחם. האם לא ניתן לנסות ללכוד את הפגועים האלו ולתקן את הנזק?

Lesser Birder

New member
ראיתי אותו היום

מעגלת המסתור יש לו צליעה קשה אשמח לסייע ללכוד אותו עם אפשר לתקן את הנזק

tuvia k

New member
כואב הלב ולו הרגלים...

שאלה לאיתי אבל לא רק אם מישהו אחר (איש מיקצוע) יכול לתת תשובה זה בסדר . האם זה באמת כזה הכרחי לטבעה אם כל כך הרבה טבעות ? לא מספיק טבעת אחת על כל רגל כמו שאנחנו רגילים לראות בשדה על רגלי חסידות למשל,נראה לי מעט מוגזם כל כך הרבה טבעות על רגל אחת. בתודה טוביה

kisembensis

New member
היי טוביה

מאחר ובעולם מטבעים עגורים בהמון מקומות, ולכל מדינה יש קוד משלה (או כמה קודים) לא ניתן לעשות זאת עם טבעת אחת. את פרוטוקול העבודה עם עגורים לא אנחנו המצאנו. אנחנו פועלים לפי הפרוטוקול המקובל בכל אירופה ולפי תקן מסוים. כמו שכבר אמרתי, ע"פ רוב אין בעיות כאלה. ובעיות שכאלה שקורות אינן רצויות לציפור בראשונה, אך גם לנו. אני לא יודע להגיד למה פרוטוקול העבודה המקובל בכל העולם בין חסידות לעגורים שונה? אנסה לברר ולחזור עם תשובה. איתי

kobko1

New member
איתי באירופה כדי להבחין בין הפרטים מספיקה...

טבעת אחת, ראה דוגמה בחסידות השחורות!! טבעת צבעונית אחת באותו גודל שאתם זורעים 6 , כאשר יש קוד מוסכם בין הארצות על סיפרה יחודית או אות בתחילת הכיתוב לאותה מדינה ולאחר מכן המספר טבעות אלו נקראות בקלות בעזרת טלסקופ ולפעמים די במשקפת. לחוקר בין השאר עליו להיות מצויד בעזרת כלי תצפית מינמלים אלו. הדוגמה להביא את העולם להיות שותף ובכך גם עלינו לעשות כך אינה מתאימה, בכל תחום לומר אם אחרים עושים אז זה מתאים גם לי זו גישה שגויה אלה עם הדבר נבדק ע''י המבצע עצמו. קובי

kobko1

New member
רע אין מילים בחסידות שחורות מספיקה טבעת אחת..

כדי לדעת מיהו הפרט!

למעלה