עגבניות שרי "אורגניות"

שבלוז

New member
עגבניות שרי "אורגניות"

מוזר אבל באחד הכלבואים הגדולים מוכרים בחלק של האורגני עגבניות שרי. כיצד יכולות עגבניות שרי להיות אורגניות? גרם לי לחשוש שמוכרים עוד דברים שאינם טבעיים כאורגניים. ישראבלוף כרגיל. אני לא אוהב את זה שמרמים את הצרכן ולא מאפשרים לו בחירה. אבל זה לא מפתיע כמו שלא מספרים לצרכני החלב שהפרות מונזנות ב"קמח מין החי".

Danzz

New member
סליחה על הבורות, אבל..

למה לא הגיוני שעגבניות שרי יהיו אורגניות?

Rock Solid

New member

tombenarye1234

New member
ואתה חושב שעגבניה "רגילה" קיימת בטבע?

גם העגבניה שהיא לא שרי עברה השבחה גנטית. מאד אתפלא אם תמצא פרי/ירק שלא עבר ברירה מלאכותית.

שבלוז

New member
אם יש משהו שאינו אורגני אין לשים עליו תוית

כזו, זוהי הונאה.

השאר זה אולי ויכוח לדיון אחר שאשמח להמשיכו.

נוכל להמשיכו מרגע שיוסכם כי מיקומם של עגבניות שרי בין מצרכים אורגניים הוא הונאת הצרכן שזו הסיבה שפתחתי בשרשור להתריע על משהו שמטריד אותי והוא הנוכלות והרמייה בשוק המזון בישראל.

tombenarye1234

New member
אורגני...

העניין הוא שמה שאתה מגדיר כאורגני (מזון טבעי) לא קיים בחברה המערבית וככל הנראה גם לא ממש באף חברה אנושית.

כשמוכרים לך מזון אורגני המשמעות המקובלת היא שהמזון לא רוסס.

אוסיף ואגיד שאני מעריך כי רוב מה שמוכרים בחנויות טבע זה שקרים יקרים.

שבלוז

New member
לאורגני יש הגדרה ברורה

מדבריך ניתן להסיק שאתה לא מודע לכך שאוכל אורגני יכול להיות מרוסס.
אתה גם טוען שאוכל אורגני לא קיים בחברה האנושית.

מה הסימוכין לטיעונים אלו??? האם אתה באמת מבין בתחום או שזה הערכות אישיות שלך (גם משהו שכתבת באחת השורות שלך)?

Rock Solid

New member
החוק האורגני לא אוסר על ברירה מלאכותית

אלא על הנדסה גנטית.

שבלוז

New member
לי היה נראה מוזר שעגבניות שרי אורגניות

מעניין אם במדינות אחרות היו מגדירים כך גם כן או שרק בישראל שגם הנדסה גנטית לפי החוק לא מחוייבת בדיווח

שבלוז

New member
הכלאה לעומת הנדסה...

בעלי היקר, עוררת את סקרנותי ופתחתי ויקיפדיה. נכון שעגבניות שרי פותחו בארץ, אבל מצוין שם (לא שזה תורה מסיני...) שמדובר בהכלאה. הכלאה הינה התערבות בטבע, חיבור של מספר זנים לכדי יצירת זן חדש, אבל לא בהכרח מדובר בהנדסה גנטית. גם הפמולית למשל הינה הכלאה, ומאוד מוצלחת בעיניי. נדמה לי שגם אתה אהבת לאכול בחורף פמולית אחת או שתיים או יותר.... יחד עם זאת, אני מוסיפה הסתייגות. שכן, יתכן שבהתחלה היה מדובר בהכלאה, שאחר כך עברה הנדסה... אין לי מושג.

Gidi Shemer

New member
אז שוב, איך אתה מגדיר אורגני?

האם מזון שנוצר מהכלאות, אבל לא עבר הנדה גנטית הוא אורגני מבחינתך?

למעלה