עגבניה גורמת לארגיות אצל כלבים?

sunrize1

New member
עגבניה גורמת לארגיות אצל כלבים?

אני מנסה לחשוב מה יכול לגרום ללילי לגירודים בבטן, בדקתי אותה מכל כיוון,אין לה פרעושים.
קילחתי אותה ונתתי לה טיפות פניסטיל.
כמה ימים שהיא מגרדת נורא את הבטן ואת הצדדים,אין לה קרחות ופצעים.
היא מקבלת מדי פעם ירק, במקרה השבוע קיבלה כמעט כל יום חתיכות עגבניה.
יכול להיות שזה מה שעשה לה אלרגיה?

Not All Me

New member
נדמה לי שלא טוב לתת לכלבים עגבניות

אבל אני לא זוכרת למה.
בכל אופן, וללא קשר - גירודים יכולים להיות תגובה אלרגית, אז אם העגבניות הן השינוי התזונתי היחיד לא הייתי שוללת שזו הסיבה לגירודים. נראה לי שהכי נכון זה להפסיק לתת לה עגבניות ולראות אם הגירוד עובר?

sunrize1

New member
לא ידעתי על כך,תודה לכם

בכל אופן,לא חושבת שהגירודים מהעגבנייה, אבל לא אתן לה עוד.
יש לה תגובה אלרגית למשהו,לא מצאתי מה הסיבה (אולי לחתולים?היא משחקת איתם כל הזמן).
או שאולי כי הוספתי לה כפית שימורים לאוכל היבש שלה?
איזה רגישה היא

Not All Me

New member
גם אצלנו הרגישות חוגגת

מהניסיון (הלא רב) שלי, כל דבר שמוסיפים לתזונה יכול לגרום לתזונה אלרגית. או ליתר דיוק: בכל פעם שסוטים מילימטר מהקנין קוויאר ברווז - ישר גירודים. עד לרמה שלאחרונה לא הצלחנו להשיג את השימורים של קנין קוויאר ברווז, אז ניסינו לתת לה שימורי צבי (מיד גירודים) ואז שימורים אחרים שלפי האריזה עשויים מ-96% ברווז וב-4% הנותרים יש, בין היתר, הודו - וגם זה נגמר מיד בגירודים.
אז בשלב הראשון הייתי חושבת על כל דבר שיכול להיות שהוספתם השבוע לאוכל שלה, שהיא לא אכלה עדיין, ולהפסיק לתת לה את זה ולראות אם הגירודים פוסקים.
צריך אגב לקחת בחשבון גם שכלבים יכולים לפתח אלרגיה גם למזון לא חדש שהם כבר מכירים ושלא היו אלרגיים אליו קודם (כיף גדול
).
ועוד דבר: בגלל שאת אומרת שהיא מתגרדת בבטן, יכול להיות שהתגובה היא למשהו שהיא רובצת עליו? דשא למשל? אבקת כביסה חדשה שהשתמשתם עבור המיטה שלה?

תרגישו טוב...

sunrize1

New member
היא לא שוכבת על דשא בכלל

וגם לא על רצפה חשופה,רק על מיטות (מפונקת שכזאת
)
גם אני משתדלת לא לנסות איתה שום דבר חדש,שלא תתחיל להתגרד.
זאת השנייה שלי שהיא אלרגית.
מאי ז"ל התחילה את האלרגיות בגיל מבוגר יחסית,אבל זאת ממש משהייתה גורה.
לה למשל, הקוויאר עשה אלרגיות ופצעונים,או הקאות.
רויאל קנין שאכלה לפני כמעט שנה,גרם לה לשפשף את הישבן ברצפה ולאכול המון דשא.
היא מאוד רגישה, בתחילת הקיץ לא יודעת מה עקץ אותה ותוך שתי שניות התנפחו לה הפנים כמו בלון,ממש מול עיניי

כשהיא מתחילה להתגרד,אני ישר נלחצת. יש לי נסיון ארוך וקשה עם מאי,שסבלה שנים מגירודים וקיבלה המון סטרואידים...

לא סביר

יותר סביר שהיא שוכבת על משהו שגורם לה לגירוי: דשא, שטיח צמר, שטיח אחר, חומר חדש לרצפה וכו'.

sunrize1

New member
אף אחד מהם לא סביר..

היא לא שוכבת על דשא אף פעם, אין לי שטיח צמר בבית.
שטיח אחר (רגיל) יש לי בסלון אבל היא לא שוכבת גם עליו,רק על הספות והמיטות.
לרצפה לא החלפתי חומר שטיפה כבר כמה שנים (רצפז נגד חרקים).
משהו בהחלט גורם לה לאלרגיה, הגירודים רק בבטן
אבל היא גם מכרסמת לעצמה את כפות הרגליים די הרבה זמן
והוטרינר לא מצא את הסיבה..

למעלה