עברי(ת) שפה יפה.

G A L 17

New member
בוא

שיר מדהים , במקור של ריטה (למרות שהביצוע שלה פחות אהבתי) שבא במקור כפסקול של סרט מדהים... לי אישית השיר מזוהה כשיר של הגייז (במיוחד בגלל ה"קל הרבה יותר ל..) ז"א כמו שכל פעם שאני שומע first i was afraid אני מסתכל לסביבה לחפש דראג , בוא גם נותן לי הרגשה כזאת...

B a 7 a K

New member
ג'

התחילו. ואני מזכיר: בנושא ההודעה אתם כותבים אך ורק את שם השיר, ולא שום דבר אחר, שום סימני פיסוק, אפשר רק אמוטיקון אחד, אם זה מאוד דורש. עוד דבר- אנחנו כותבים פה רק על שירים שנכתבו ע"י עברי ו/או הוצאו על דיסק/סינגל. זה חשוב! בהצלחה בהמשך.

האגוש

New member
ג'קט ../images/Emo3.gif

שיר מדהים , שתמיד עושה מצברוח טוב
הלחן ממש כיפי , והמילים נוגעות..מושלם

FollowTheLIDER

New member
גשם אחרון

שיר פשוט יפהפה.. אני אוהבת את הביצוע של עברי ומאוד הייתי רוצה שהוא ישיר אותו בהופעות חורף..! אף פעם לא ראיתי ביצוע לייב של השיר

G A L 17

New member
גשם אחרון

הפעם הראשונה (והיחידה) ששמעתי את השיר בביצוע לייב בהופעה הייתה בהופעה בפורום כמה ימים אחרי שאהוד מנור נפטר , עברי נתן ביצוע אקוסטי מדהים שגרם לי להזיל דמעה... אין ספק שהביצוע הזה העלה בכמה מעלות את האהבה שלי לשיר הזה למרות שזה אחד מהשירים שאני נהנה יותר לשמוע בלייב מאשר בדיסק (כמו אדוני למשל) משהו באוירה עושה את השיר מצמרר עוד יותר..

ViCtOrIaBeCkHaM

New member
גשם אחרון

משרשת נכון
שיר מדהים! אני שומעת אותו הרבה, עושה תחושה של חורף אם אני לא טועה כתב אותו אהוד מנור ז"ל (איש מקסים ואהוב!( "רד לאט רד ושא אותי אי שם, אל נא, אל תחדל לרדת לעולם"

B a 7 a K

New member
ד'

בינתיים אין שירים, אבל נשאיר את השירשור פתוח, אולי באלבום הבא.

B a 7 a K

New member
ה'

התחילו. ואני מזכיר: בנושא ההודעה אתם כותבים אך ורק את שם השיר, ולא שום דבר אחר, שום סימני פיסוק, אפשר רק אמוטיקון אחד, אם זה מאוד דורש. עוד דבר- אנחנו כותבים פה רק על שירים שנכתבו ע"י עברי ו/או הוצאו על דיסק/סינגל. זה חשוב! בהצלחה בהמשך.

chen456

New member
הכוס הכחולה

מלבד העובדה שזה שיר מקסים,נעים וטוב
...יש בו חלק אחד מסויים ומיוחד מאוד.... "יש לי את הכוס הכחולה ערבבתי בה מים חצי אלכוהול וכמה שהיא מלאה היא נראית לי תמיד ריקה מהכל..." כי יש דברים שהם מלאים ושופעים, אך ריקים אולי מתוכן או עניין... תמיד משתמשים במשפט "להסתכל על חצי הכוס המלאה"- לראות את הצד הטוב בכל דבר... המשפט מהשיר הוא עם אותה מטאפורה, של הכוס, שאומר משהו אחר- לא חשוב כמה הכל מלא ושופע יש משהו חסר ומזה אי-אפשר להתעלם או אי-אפשר תמיד "לראות את חצי הכוס המלאה"- אי אפשר לראות שטוב, כשיש משהו חסר... זה נכון מאוד ... וזו דרך נפלאה לכתוב זאת, אפילו גאונית במובן מסויים, זה פשוט מקסים בעיניי, אבל אולי זה לא השירשור המתאים להלל בו את הכישרון הידוע של הכותב
וברק, אני מודה,אני בהחלט נפעמת מגאוניותך השופעת
אבל לקחת לי את "אחד" ואת זה אני לא שוכחת, ועל זה אני לא סולחת
... (אז אני רכושנית, אז מה?
)

האגוש

New member
הכוס הכחולה

"כולם נעלמו רק נשארת אתה" - זה משפט אחד נורא חזק בשבילי בשיר..שאני כל כך אוהבת, והוא כל כך מתאים את עצמו למצבים בחיים שלי. השיר נורא משמעותי בשבילי , אני אוהבת את הגרסה של פסטיבל הפסנתר , מאוד
אז..שיר שמזכיר דברים קטנים שאוהבים , ולא יכולים בלעדיהם.. אוהבת

FollowTheLIDER

New member
השיר ששרת לה

כי הוא כל כך אבל כל כך מרגש אותי :[ מזכיר לי המון רגעים בחיים שלי.. הוא כתוב בלשון נקבה אז בכלל התחברתי.. אפשר עוד שיר? כי יש עוד שיר.. ! "החברים שישנים שלי" שמאוד, מאוד מחובר אליי בהמון צורות.. [סיפורים ישנים]

השיר ששרת לה

זה השיר היחיד, אני חושבת, שמתאר בדיוק-בדיוק משהו שקרה לי. אם הייתי כותבת על זה שיר [והייתי מוכשרת
], זה היה צריך להעביר מה ש"השיר ששרת לה" מעביר. שיר מדהים, אבל קשה לי לשמוע אותו.

הזמן עכשיו

אני כל כך אוהבת את השיר הזה, אבל אני לא חושבת שכל אחד יכול לאהוב אותו זה ממש לדעתי ה-יצירה של עברי.

ViCtOrIaBeCkHaM

New member
האנשים החדשים

שיר מקסים! כל השורות בו עם משמעויות! אולי אני בעצם מהאנשים החדשים?תמיד אני חושבת על זה...
והשורה שלי: "אנשים קצרים שמדברים מהר בשפה קצובה הם מספיקים יותר" תאמינו לי זה נכון

mirit1985

New member
האנשים החדשים

שיר שמזכיר לי תקופה נפלאה. כיתה י'א, השנה הכי מדהימה שהייתה. הנסיעה לפולין שבתקופה הזאת פחות או יותר יצא הדיסק ושמענו אותו במשך כל המסע. מקסים.

האגוש

New member
החברים הישנים שלי

עוד שיר מדהים
השיר הזה כל כך נכון בכל כך הרבה מקרים..מתאר קובץ של אנשים , שכל אחד מהם הוא שונה .. שיר אירוני כזה..לא יודעת
הפזמון תיאר בצורה מושלמת את החופש האחרון שלי..בצורה מושלמת
"עד שהלילה יגמר , שורות שורות של אנשים בחלומות שלי עוברים.. עד שהלילה יגמר אני אספיק עוד לדבר על כל נושא שבעולם אם אלוהים קיים או לא קיים, אם יש סיבה לאכזבות.." נו, לא מושלם?

החברים הישנים שלי

חע קראתי את השירשור ולא האמנתי שיהיה לי משהו להוסיף
"וגם אני נשארתי כמעט אותו דבר מאיים ללכת אבל בסוף אני נשאר" משפט אחד האהובים עליי מהשיר. שיר שתמיד גורם לחשוב עלינו, על הסביבה, על החברים, על האנשים, על מה שהיה איתם, על מה שיהיה... אין לי הרבה מה להגיד, שיר טוב

B a 7 a K

New member
ו'

*ברק מקבל אולקוס* אנשים, אי אפשר איתכם, אמרתי בפירוש לא לכתוב על שירים שאנשים אחרים כבר כתבו עליהם, זה הורס את הסדר הטוב! רק אם זה קורה בטעות,וזהו. ושרשרו נכון, במחילה. ואין שום סיבה בעולם שתעשו את זה, אבל לא' בפרט אל תשרשרו, קשה כבר לעקוב אחריכם, זה לא בריא לי. התחילו. ואני מזכיר: בנושא ההודעה אתם כותבים אך ורק את שם השיר, ולא שום דבר אחר, שום סימני פיסוק, אפשר רק אמוטיקון אחד, אם זה מאוד דורש. עוד דבר- אנחנו כותבים פה רק על שירים שנכתבו ע"י עברי ו/או הוצאו על דיסק/סינגל. זה חשוב! בהצלחה בהמשך.

TauberiT

New member
ואולי../images/Emo99.gif

וכל מילה נוספת מיותרת, שיר מדהים, הוא פשוט כל כך, כל כך... אני מתמוססת מבפנים שאני שומעת אותו
"ואולי הוא יהיה הדבר שבשבילו החזקת חיים..."

whynot5

New member
ואולי

תהרוג אותי מה אכפת לי. אני הגעתי באיחור. ואולי אחד השירים היותר מרגשים של עברי. הפעם הראשונה ששמעתי אותו השאירה אותו המומה. שמעתי אותו לפחות 10 פעמים רצוף תוך כדי שאני בוכה. אח"כ הבנתי את המשמעות. שיר מקסים שגורם לי להתרגש.

למעלה