עברי(ת) שפה יפה.

B a 7 a K

New member
עברי(ת) שפה יפה. ../images/Emo79.gif

שלום לכם, פורום יקר. ראשית כל, הייתי רוצה להסב את תשומת לבכם לעלבונות שאני ושירשוריי האחרונים נאלצנו לספוג, כתוצאה מההתעלמות המוחלטת מאיתנו בסיכומים השבועיים. אז רק בשבת בא לנו, אז מה?! זו סיבה מוצדקת לאפליה המופגנת הזו? [
] [כן אורעד, אני חיית תשומת לב, AND I LIKE IT.
]. בכל אופן, בשביל לחתום שבוע חגיגי-משהו. [או שלא] נשחק משחק. ["טוב, המורה..."]. זה הולך ככה, בשבוע האחרון היינו עדים לתופעות מדאיגות של אנלפבתיות וקשיי הבנה [או: מי אמר שדי.ג'יי זה לא שם פרטי?! סתם נו, לא פותח את זה], וכיוון שהתופעה אף טרח להגיב לי בבלוג, החלטתי לבדוק אם בכולנו פה מושרשת מודעות בסיסית לאלפ"בית העברי [אוי, משמעות כפולה, אני גאון. ואפילו לא התכוונתי]. המשחק הוא סוג של משחק שרשרת, ואני מתכבד לומר שהושפעתי ללא ספק מהשירשור המיתולוגי "מילון עברי לידר", שביצבץ לו בין שירשורי הפורום האגדי, בטרם הגעתי לפה והרסתי הכל. אז ככה, אני מכריז על אות מסוימת [ע"פ הסדר המקובל, כמובן שאפשר להיעזר בשיר, "א' אוהל, ב' זה בית..."] ולכל אות תשורשרנה הודעות שלכם, בכל הודעה, כיתבו שיר אחד של עברי שמתחיל באותה האות, ופרטו- מה השיר מסמל עבורי? מתי אני אוהב לשמוע אותו? בקיצור, סקירה קצרה, לא ארוכה מדי, בתוספת דעה אישית. ברגע שנקיף את כל שיריו של עברי באותה האות, אכריז על האותה הבאה, וכך הלאה. אבקש מתומר [
], או טים [
], במידה ויחזור בקרוב, למחוק תגובות שלא נוגעות לנושא השירשור [תגובות ושאר הלצות לגביי פרשנויות של אחרים הן בגדר הטעם הטוב, כל עוד השירשור יעשה כראוי]. כמו כן, אבקש גם לא לנצל"ש פה, על מנת שהמשחק יצליח. השירשור יוכל להיות הא"ב של הפורום [עוד פעם, תרתי משמע, תודו שאתם נפעמים מהגאונות שלי], ואין לכם מושג איזה נחמד זה יהיה ברגע שנקיף את כל השירים. יש לי עוד בקשה אחרונה, אבקש מכם להיות ערים לתגובות של אחרים, ולהשתדל לא לחזור יותר מפעם אחת על אותו השיר, אני בטוח שכל שיר מדבר אליכם במידה מסוימת, אז לא להיות רכושניים בבקשה. [
] במידה וזה קורה בטעות, מפאת חוסר ברפרש, וכדומה, זה לא נורא, אבל להשתדל שזה לא יקרה. אז קדימה, נתחיל. בהצלחה לנו! ולמאותגרים שבינינו- מתחילים מא'.

איש יקר

לאיש יקר יש משמעות סמלית רחבה עבורי הוא מספר על רצונות ותקוות שתמיד היו בי אני מוצא את עצמי המון בדובר "אתה יודע כמה זמן אני רוצה לדבר אבל העצב לא יוצא..." אחד השירים האהובים עליי ביותר מתי אני אוהב לשמוע את השיר - בעיקר כשאני חושב על העתיד...

אדוני

[דבר ראשון, אני יודעת לשרשר
, זה רק כי..כי.. ככה] ועכשיו לשיר: כולנו מעדיפים את הגרסה של עברי, ולא של רוני. למרות שאני בטוחה שאין פה אחד שלא קפץ לפחות פעם אחת כשרוני שרה את זה.
אה, ולייק ברור שאם היינו עכשיו בהופעה ועברי היה שר "אדוני", הייתי מתקשרת ומקדישה לאשתי
.

איש יקר. ../images/Emo34.gif|לידר|

ופרטו- השיר מסמל עבורי סוג של כליאה. כליאה של בן אדם שאסור לו להוציא את האמת שלו החוצה, והוא רוצה אבל קשה לו. אני אוהבת לשמוע אותו כשעצוב לי, אז הוא גורם לי לבכות.. האיש בשיר [במקרה הזה עברי, אני חושבת] מזכיר לי קצת אותי.. בלי קשר ליציאה מהארון או כל זה.. בכלל, רוב השירים של עברי מתקשרים אליי בדרך עקיפה זו או אחרת, וזה נחמד
כשאני שומעת את השיר כשאני לא עצובה או כועסת, אז הוא מקבל קצת משמעות אחרת.. זיהו =]

B a 7 a K

New member
אחד

ובכן, שיר נורא קרוב, נורא אינטימי. מתחיל במבט נוקב על החברה ועל הטבע האנושי, שמסתכם ב"אתם תמיד תלכו אחרי זה עם הכוח". למי מאיתנו לא עלו פרצופים מוכרים מחייו כל פעם כשהוזכר "אחד" מסוים? אני חושב שכל אחד מאיתנו יכול להתחבר לזה, אלא אם כן בודד בצורה קיצונית מהחברה במשך כל ימי חייו. השיר ממשיך בסוג של פנייה אישית של עברי למישהי מאוד מסוימת בשבילו, וכמובן, הסוף, שהוא הדבר הכי משמעותי בשיר לדעתי, סוג של קריצה צינית-מרה של עברי, שמשאירה את הסוף פתוח, ואת המאזין פעור פה. "איך אמרת לי, תחכה לי, אני בתוך-תוכי צוחק, כי את לא באמת יודעת, על מה באמת אני חושב". אותי אישית זה צימרר. הוא שיר של מצב רוח מסוים, לי הוא מתאים ביום סתווי, לשבת בשקט שלי, ולהעניק מחשבה לכל מילה ומילה.

Arielcohen

New member
אף אחד משנינו../images/Emo163.gif

השיר המקסים הזה מסמל בשבילי הזדמנויות שנחמצו (ושעדיין מוחמצות), תמימות, עברי של פעם. משהו ישן ומקסים שלא ישוב...

chaaai

New member
אלף בנות דתיות

האמת שיש 2 שירים שאני מאוד אוהב באות א', אבל אחד מהם כבר נכתב אז אני אדבר על השני. השיר אלף בנות דתיות מבחינתי זה שיר אמיץ, ישיר ומורכב. אדם שסתם קורא את השיר ולא נכנס לראש של עברי, למניעים שגרמו לכתיבת השיר וכדומה, יכול להבין את השיר בצורה ממש לא נכונה. לכן אני גם חושב שעברי לא כלל את השיר באחד מאלבומיו. אין פה ביקורת סתמית על אנשים או אמירה מסויימת על הגאולה. יש פה משהו אמיתי ורציני שאומר "קודם תשפוט את עצמך, אחר כך את האחר". בסיכום של שתי מילים - ציניות במיטבה. שבת שלום.

ברוש15

New member
אגדות../images/Emo99.gif

שיר שאני מאוד אוהבת כי הוא מזכיר לי דברים שקרו ותמיד מרגש מחדש אני אוהבת לשמוע את השיר כש אני עצובה או סתם כשבא.. זהו אין לי כל כך מה להגיד עליו שיר מדהים מרגש ושווה לשמוע ...

TauberiT

New member
אישה לויתן../images/Emo99.gif

אני ממש אוהבת את השיר, יש רגעים שקשה לי, שקורים כל מיני דברים [שלצערי קורים לי הרבה] ופשוט אני במקום לחשוב על כל החרא [סליחה על הביטוי] חושבת על השיר. אממ, מה עוד? זהו בערך
השיר בטח על מישהי שצריכה תמיד להיות שם, שמרגישה שאסור לה להישבר... אמממ..זהו

B a 7 a K

New member
ב'

מצויין, תמשיכו ככה.
ותזכרו לשמור על תבנית קבועה. בנושא כיתבו רק את שם השיר, ואת כל השאר בתוכן.

ברוש15

New member
בובה אחת

שיר יפה ומרגש למרות שאני לא ממש אוהבת לשמוע אותו... שיר שנכתב בעיקרון על השואה ועברי מגדיר אותו כשיר השואה השלו.... בהחלט מרגש ויכול לגרום לדמעות להופיע בעיניים.... אני אוהבת לשמוע אותו כשאני נזכרת בסבתא שלי או כשאני עצובה למרות שאני לא שומעת אותו הרבה

TauberiT

New member
בחולצת פסים../images/Emo34.gif

<-זה פסים
טוב אז השיר הזה, אני פשוט מתה עליו... לא יודעת, הוא כזה מושך, ומדבק. שיר נקלט, שפשוט בא לך לשיר אותו כל הזמן. זה שיר ממש מיוחד. יש לי משם כל כך הרבה ציטוטים שכתבתי ביומן, חילקתי בערך את כל השיר לכל מיני חלקים ביומן שלי.. והוא גם כתוב יפה יפה על השולחן במעבדת מדעים
ולסיום: "במכונית יפאנית חדשה, בירידות אני דוהר..."

B a 7 a K

New member
בחולצת פסים

אוקיי, זה ה-שיר על העיר שלי, עיר הולדתי, עיר מגוריי. זה שהשיר נכתב מהגשר [להולכי רגל] שאני נמצא עליו המון המון המון, מוסיף המון למשמעות שלו, הרבה יותר ממה שחשבתי. באמת רואים משם המון, רואים את השמיים צלולים. וזה מסביר את המבט של עברי מסביב, ותיאור מילולי של מה שהוא רואה: "בעיר יפה ומלאת געגועים..." כשעמדתי שם בפעם האחרונה, הצטמררתי. אני רואה את השיר כשיר שבא להראות את הניגודים שיש כביכול, ואני מדגיש, כביכול, בין חיי הלילה שמתוארים בשיר, לבין "קדושת" העיר, והיותה עיר מלאת מאמינים. הוא יודע שאין באמת ניגוד כזה, ושכולנו אנשים, והוא מביע רצון למצוא את עצמו בתוך כל זה. השיר הזה גורם לי לחשוב, ומצד שני לקפוץ ולהנות. שיר באמת מיוחד, שמשפר לי את ההרגשה ברגעים של חשיבת יתר. אני רוצה רק להזכיר משהו, שרשרו את ההודעה שלכם רק להודעה שבה אני כותב את האות שעלייה מדברים, ולא להודעה הראשית. שמרו על סדר :)

Arielcohen

New member
ביום שמש יפה../images/Emo42.gif

השיר הזה מייצג עבורי את כל מה שיפה בחיים, את הפרספקטיבה ההפוכה מזאת שיש ברוב שיריו של עברי. קל נורא להזדהות איתו ולהבין שכמה שלכאורה רע, זה בעצם לא רע בכלל אלא אפילו טוב, כמו שקרה לי בשנה האחרונה... ללא ספק, שיר מקסים וקלאסי...

xdye1

New member
בחום של תל-אביב.

כי השיר הזה כל-כך גיאוני. החל מהמילים הכל-כך נכון וכלה בבחירת הזמרת-שרית חדד. יש כאלה שיגידו שזהו שפל המדרגה ותחילת ההתמסחרות של עברי. אני אומר שזוהי פיסגת היצירה הפופית שעבר יצר יחד על הנרי המוכשר. פשוט לשמוע ולחייך. *אני מקווה שזה מחשב בתוך שיריו של עברי, כי בתכלס הוא כתב את השיר*

בתי קפה

הממ.. יש לי תקופות עם השיר הזה. אני יכולה לא לאהוב אותו בכלל, או לחבב אותו+.
אני אוהבת את הקליפ שלו ואת התנועות שעברי עושה שם
.. ויש הרבה עילי
. זהו.
אה, וזה אחלה רעיון, ברק.

האגוש

New member
בוא

קר טוב
[רק כי הסימן שאלה מפריע לברקוש בעין
, נו מה לא עושים בשבילך
] לא , אני לא מטומטמת!!
בוהו אממ..ככה , השיר הוא לא של עברי אבל זה שיר נהדר שלדעתי ממש מתאים לו , אחד השירים הראשונים שהוא ביצע שהכרתי , פשוט מקסים

G A L 17

New member
ביום שמש יפה

ללא ספק אחד השירים היותר אהובים עלי , שיר אופטימי שכיף לשמוע כשאין לך מצב רוח ועוזר לך להבין ש"בחיים הכל עובר מטעויות למד והשתפר (טוב נו עברתי להקה נחזור לעברי)" בכל אופן כמו שאמרתי אחד השירים שתמיד שקשה לי עוזר לי לשפר תהרגשה....

FollowTheLIDER

New member
בוא ../images/Emo7.gif

כי.. כשראיתי יוסי וג'אגר פעם ראשונה [ושנייה ושלישית ורביעית.....] והגענו לקטע שיוסי אומר "בוא.. כן הוא אהב את בוא של ריטה.. זה השיר שהוא אהב.." וברקע מתחיל להתנגן השיר בביצוע של עברי [שלא שמעתי לפני כן..] אז פשוט התחלתי.. לבכות.
כמו תינוקת.. שיר מרגש. אפילו שהוא לא בדיוק של עברי.. אהבתי את הביצוע המדהים שלו, וגם של ריטה שהוא בהחלט ה-ביצוע.

למעלה