"עבודה ערבית"

שמלת תחרה1

Well-known member

מבצר פילדלפי: מנהרה בת 3 קומות נחשפה ברפיח​

הערבים יודעים לעבוד :-(

שמלת תחרה1

Well-known member

עלק יש שלום עם מצרים. מתבהר מדוע מצרים לוחצת להוציא את צה"ל מרפיח.
לראשונה מאז החל המבצע ברפיח ובציר פילדלפי, צה"ל חשף מנהרה שחצתה מתחת לציר פילדלפי, סמוך למעבר רפיח בין עזה למצרים, הוא אטם אותה בעזרת בטון נוזלי שהוזרם אליה

Harrington

Well-known member
מנהל

"עבודה ערבית"​

מזכיר לי שחבר הראה לי פעם בית שבנה (כלומר שבנו עבורו). הקבלן הערבי הסתובב מאחורינו. בעוד חברי מצביע על באגים בבניה וממלמל 'עבודה ערבית', הקבלן שומע ומתלהב 'כן כן, עבודה ערבית' הוא חוזר בגאווה רבה. לא קלט שאצל היאהוד הביטוי הזה לא בדיוק נחשב חיובי :).

GoldenEyes

Well-known member
מזכיר לי שחבר הראה לי פעם בית שבנה (כלומר שבנו עבורו). הקבלן הערבי הסתובב מאחורינו. בעוד חברי מצביע על באגים בבניה וממלמל 'עבודה ערבית', הקבלן שומע ומתלהב 'כן כן, עבודה ערבית' הוא חוזר בגאווה רבה. לא קלט שאצל היאהוד הביטוי הזה לא בדיוק נחשב חיובי :).
פעם היו אומרים עבודה ערבית על ביצוע גרוע ועל עבודה לא טובה
לצערי היום עבודה ערבית (בבניה לפחות) טובה יותר מעבודה יהודית

Harrington

Well-known member
מנהל
היא תמיד הייתה כזאת בפועל. אבל הביטוי עדיין היה הביטוי. לא ידעתי שהשתנה אבל בימים אלה אני פחות בעניינים משהייתי פעם :).

פולגאר

Well-known member
לא רק פעם, אלא גם היום, עבודה סינית בבנייה היא עבודה טובה לעומת עבודה ערבית שהיא חפיפניקית וגרועה.

משתפרת1

Well-known member
לא רק פעם, אלא גם היום, עבודה סינית בבנייה היא עבודה טובה לעומת עבודה ערבית שהיא חפיפניקית וגרועה.
שלא לדבר על חבלנית.
עם ההקבלן שלנו עבדו כמה פועלים ערבים קבועים עשרות שנים. הם היו מבקרים אלה בשמחות של אלה. יצא לו לשמוע מהם משהו בסגנון של "בונים טוב, שיהיה לנו איפה לגור כשזה יהיה שלנו". החשמלאי שלנו היה חבר שלנו. כשלפני יציקה הניח צנרת פלסטית עבור השחלת חוטי חשמל הוא פרש צנרת כפולה בכל מקום. הוא סיפר שהרבה פעמים במהלך יציקה פועלים דורכים בכוונה על הצנרת כך שתיסתם, ואז כשמשחילים חוטים הוא צריך לחצוב בבטון כדי לפתוח סתימות. הקבלן שלנו אמר שאצלו הם לא עושים את זה. באמת היה רק מקום אחד בו הצינור הכפול בא לידי שימוש, אז בואו ניתן להם ליהנות מהספק ולא נאשים.

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל
שלא לדבר על חבלנית.
עם ההקבלן שלנו עבדו כמה פועלים ערבים קבועים עשרות שנים. הם היו מבקרים אלה בשמחות של אלה. יצא לו לשמוע מהם משהו בסגנון של "בונים טוב, שיהיה לנו איפה לגור כשזה יהיה שלנו". החשמלאי שלנו היה חבר שלנו. כשלפני יציקה הניח צנרת פלסטית עבור השחלת חוטי חשמל הוא פרש צנרת כפולה בכל מקום. הוא סיפר שהרבה פעמים במהלך יציקה פועלים דורכים בכוונה על הצנרת כך שתיסתם, ואז כשמשחילים חוטים הוא צריך לחצוב בבטון כדי לפתוח סתימות. הקבלן שלנו אמר שאצלו הם לא עושים את זה. באמת היה רק מקום אחד בו הצינור הכפול בא לידי שימוש, אז בואו ניתן להם ליהנות מהספק ולא נאשים.
חפפנית עהוד היהודים, מסתמן שעבור בנית מנהרת הם מומחים.

ai27

Well-known member

כשפועל עזתי מקבל 50 שקל ליום
ובלי לחץ תקציב וזמן
גם נתיב הברחה של 3 מפלסים הם יודעים לעשות.

אצלנו אפילו הפועל מעזה מקבל שכר מינימום
והחל מאמצע הפרוייקט כבר ממהרים לעבור לפרויקט הבא

למעלה