עבודה עצמית או הזיות

Mist2

New member
עבודה עצמית או הזיות

ישנו חלק במכונה שלי הרוצה כל הזמן לעשות משהו כדי לקדם מצבי תודעה גבוהים יותר.
חלק זה שונה מחלקים אחרים המעוניינים בפעילות אחרת או בחוסר פעילות, ובכל זאת היינו מכני.

אני נמנע לתת לו לעשות כרצונו, כיוון שכבר למדתי להכיר גם אותו וגם את המקור ממנו הוא מגיע…
ברוב המקרים הוא סוחף אותי לתוך שינה עמוקה וחלימה על עבודה עצמית ומצבי תודעה גבוהים יותר.

אך ישנם גם אותם מקרים בודדים בהם ניתן להשתמש בו כבמנפץ שערים כבדים ונעולים…

אין שערים לנפץ

ואין שום מקום להגיע אליו.
אתה לא מגיע לשם בגלל שאין מקום כזה.
כל מה שיש זה החלומות הילדותיים שלך על מקום שלא קיים.

Mist2

New member
אם כבר דרך

אם כבר מדברים על דרך.... (כי בפוסט המקורי לא דובר על כך)
&nbsp
" התואיל להגיד לי , בבקשה , באיזו דרך עלי ללכת מכאן ?"
" זה תלוי במידה רבה לאן את רוצה להגיע " , אמר החתול .
" לא אכפת לי כל-כך לאן " – אמרה אליס .
" אם כך , לא משנה באיזו דרך תלכי ," אמר החתול .
"- בתנאי שאגיע לאנשהו ," הוסיפה אליס כהסבר .
" בטוח שתגיעי ," אמר החתול , " אם רק תתמידי בהליכה ."
&nbsp
לואיס קרול
הרפתקאות אליס בארץ הפלאות
&nbsp
ועוד משהו שלא מיועד אליך כי כרגיל לא תבין
כל הדרכים שייכים למלכת לבבות...

כל דרך לוקחת אותך מעצמך

משמע היעד שלך דווקא ידוע ומוגדר: בריחה מעצמך.
גם אם נניח לרגע שהיעד הזה קביל, הבעיה היא שאתה תמיד לוקח את עצמך איתך ולכן כל דרך תאכזב.
מכאן שמקור הסבל הוא הדרכים.
עליסה היא נערה נוירוטית ואומללה וארץ הפלאות היא השיקוף הסימבולי-פסיכוטי של הקונפליקטים שלה שבאמצעות ההתקה שלהם נחלשת האמוציונליות התגובתית שלה כלפיהם. אם מטרתך היא ארץ הפלאות אז מטרתך היא פסיכוזה.
בתוך ארץ הפלאות כל תנועה לכל כיוון כבר מזמנת עלילה שבכוחה להתיר את הקונפליקט באופן סימלי.
אלא שסמלים לחוד ומציאות לחוד. את פיתרון הסמלים אין למצוא בתוך ארץ הפלאות אלא ברטרוספקטיבה מחוצה לה. מצבי תודעה "גבוהים" הם גם נמוכים יותר ממה שאתה מוכן להודות בו. מימד הגובה לא שייך לתודעה כלל.
התודעה היא שמיים ולה פרספקטיבה של שמיים שמצידם הארץ אינה "למטה", שבה אין "מצב תודעה נמוך" ואין שאיפה כלפי מעלה כלל כי אין מעלה!
אתה שואף למעלה, למצבי תודעה גבוהים. אבל הכיצד זה לא עלה על דעתך מעולם שהשאיפה מעלה היא זו שמקבעת את ה"מטה". אתה נע ונד מנקודה לנקודה בתוך סכמה שהיא במסגרת הנחות שאינך מוכן לערער ואף לא להרהר בהן. העיקר אצלך "להתקדם", כאילו אחוז טירוף, כאילו איזשהו קצין נאצי פסיכופאט הבהיל אותך וצעק פקודות.
אתה לא רגוע, אתה בהלם. אין לך מושג עד כמה אתה בהלם ואחוז תזזית אתה. ואף אחד לא יכול לעזור לך בזה חוץ ממך. לא גורדייף, לא עליסה ולא חתול.

Mist2

New member

"זאת מסיבת התה המטופשת ביותר שהייתי בה מימי!"

lightflake

New member
מילים כדורבנות

וזה בלי קשר למיסט
אני לפעמים מרגיש את הקצין הנאצי הזה בתוכי

למעלה