עבודה חדשה אחרי חופשת לידה

מצב
הנושא נעול.

vfaina79

New member

אני מסיימת עוד חודש חופשת לידה, הודעתי למעביד שאני מתפטרת. כמובן אני אקבל את כל מה שמגיע לי. כאשר המנהלת שלי דיברה עם הנהלת חשבונות והסבירה את המצב, אז שמעתי שהיא אומרת לה שכמובן אסור לה לעבוד בעבודה חדשה כיוון שמתפטרת לצורך טיפול בילד. השאלה שלי כמה זמן אסור לעבוד בעבודה אחרת, או שמותר לעבור לעבודה אחרת? תודה מראש על התשובות...

תשובה

אני מסיימת עוד חודש חופשת לידה, הודעתי למעביד שאני מתפטרת. כמובן אני אקבל את כל מה שמגיע לי. כאשר המנהלת שלי דיברה עם הנהלת חשבונות והסבירה את המצב, אז שמעתי שהיא אומרת לה שכמובן אסור לה לעבוד בעבודה חדשה כיוון שמתפטרת לצורך טיפול בילד. השאלה שלי כמה זמן אסור לעבוד בעבודה אחרת, או שמותר לעבור לעבודה אחרת? תודה מראש על התשובות...
תשובה
מותר לך לעבוד בעבודה אחרת, שמאפשרת לך יותר זמן לטיפול בילד (שעות עבודה קצרות יותר; היקף עבודה קטן יותר; קרבה רבה יותר למקום המגורים). צריך להיות שינוי משמעותי שמראה שמטרתך היתה יותר שעות עם הילד. מה שעלול לקרות הוא שלאחר שתתחילי לעבוד במקום החדש, תפנה אליך המנהלת ותדרוש חזרה את התשלום, כי תטען שאת לא התטרת לצורל טיפול בילד. ייתכן שתוגש גם תביעה, ואת תצטרכי לשכנע את השופט/ת כי העבודה החדשה עומדת בכללים שפירטתי לעיל. אם החלטת שלא לעבוד בכלל, מדובר בסדר גודל של חצי שנה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה