עבודה בסופ"ש

barbaronylevy

New member
עבודה בסופ"ש

שלום, אני עובד בחברת הייטק ולעיתים צריך לעבוד בסופ"ש (שישי ושבת ) לפי חוזה העבודה שלי יש לי משכורת ועוד שכר עבור שעות נוספות גלובליות (על השכר הזה ישנן הפרשות מלאות). אני יודע שלפי חוק עבודה ומנוחה אני צריך לקבל מנוחה רצופה של 36 שעות . שאלות : 1. מתי מתחילים לספור את 36 השעות האלה ומתי מסיימים ? האם מיום שישי ב- 00:00 ועד שבת ב- 24:00 ? 2. כאשר אני עובד בשבת (החל מכניסת שבת ועד צאת השבת ) החברה מפצה אותי בשעת מנוחה עבור כל שעת עבודה . 2 א ) האם זה מספיק או שאני אמור לקבל יום מנוחה ? 2 ב )האם גם כאשר אני עובד ביום שישי בצהריים לפני כניסת שבת החברה צריכה לפצות אותי (כיוון שאין לי 36 שעות מנוחה רצופה ) ? 2 ג ) האם החברה צריכה לשלם לי תשלום נוסף עבור העבודה בסופ"ש ? 3. במקום העבודה הקודם שלי עבדתי 9.1 שעות כולל חצי שעה הפסקת צהרים כמה שעות עבודה ביום על עובד לעבוד האם 8 שעות או יותר ? תודה ושבוע טוב .

כמה תשובות.

1. בהנחה שאתה יהודי, השעות האלה אמורות להיספר ממועד מסויים ביום שישי לפני כניסת השבת ועד תום ה-36 שעות. כלומר - לא משנה מתי מתחילה הספירה, ה-36 שעות אמורות לכלול את השבת (כשזמני השבת הם 25 השעות בערך שלפי ההלכה). 2א. אתה אמור לקבל יום מנוחה במקום יום העבודה במנוחה השבועית (לא דווקא על פי מספר שעות העבודה בשבת עצמה). 2ב. אם אתה עובד ביום שישי בצהריים אבל מאז אתה לא עובד עד יום ראשון בבוקר, אז יש 36 שעות שכוללות את השבת שבהן היית במנוחה מעבודה, ולכן עבודה כזו ביום שישי בצהריים לא נחשבת לעבודה במנוחה השבועית. 2ג. על עבודה במנוחה השבועית מגיעה לך תוספת של 50% מעבר לשכר הרגיל. 3. אין חוק שקובע כמה שעות עובד צריך לעבוד ביום. אין בכלל חוק שמחייב אנשים לעבוד. יש חוק שקובע שמעבר ל-8 שעות ביום זו עבודה בשעות נוספות אם העובד עובד 6 ימים בשבוע, ושמעבר ל-9 שעות ביום זו עבודה בשעות נוספות אם העובד עובד 5 ימים בשבוע, ובכל מקרה - מעבר ל-43 שעות בשבוע זו עבודה בשעות נוספות.

למעלה