עבודה אצל המתחרים במקביל?

מצב
הנושא נעול.

אני עובד עם ותק של 10 שנים במקום עבודתי, המצב בעבודה הולך ומתדרדר מבחינת היחסים בין המנהלים לעובדים ואני שוקל התפטרות,במקביל ראיתי היום מודעה של המתחרים שמחפשים אנשים כמוני במקצוע שלי, שאלתי היא: האם המעביד שלי, יכול חוץ מלפטר אותי, לתבוע אותי באם אעבוד אצל המתחרה מספר שעות בערב כדי לראות אם אני מתאים לו כאיש מקצוע, במקביל להמשך עבודתי אצל המעסיק הותיק ( כלומר עוד לא הודעתי על התפטרותי)?

שיר ורד

New member
כן

אני עובד עם ותק של 10 שנים במקום עבודתי, המצב בעבודה הולך ומתדרדר מבחינת היחסים בין המנהלים לעובדים ואני שוקל התפטרות,במקביל ראיתי היום מודעה של המתחרים שמחפשים אנשים כמוני במקצוע שלי, שאלתי היא: האם המעביד שלי, יכול חוץ מלפטר אותי, לתבוע אותי באם אעבוד אצל המתחרה מספר שעות בערב כדי לראות אם אני מתאים לו כאיש מקצוע, במקביל להמשך עבודתי אצל המעסיק הותיק ( כלומר עוד לא הודעתי על התפטרותי)?
כן
הוא יכול לפטר אותך ואולי אפילו ללא פצויי פיטורים . הוא יכול לתבוע אותך (לבד או ביחד עם המתחרים) לשלם לו פצויים בגין מידע סודי של החברה שנמסר למתחרים, במיוחד אם יש לך כעובד, גישה למאגרי המידע של החברה , כולל מחשבי החברה, ספרי הנהלת חשבונות, נוהלי עבודה , רשימות לקוחות וספקים, מדיניות שווק וכו.

מצב
הנושא נעול.
למעלה