עבדו עליי!!!

miri79

New member
עבדו עליי!!!

שלום בדר"כ איני משתתפת, אלא צופה מהצד, אבל היום אני חייבת לשתף אותכם במשהו כדי שכל מי שקונה רכב לא יפול בפח כמו שקרה לי. לפני שבועיים ראיתי מכונית שחונה בקניון,ועליה מודעה למכירה ,ומכיוון שכבר כחודש חיפשתי לקנות אוטו, שמחתי למצוא מכונית שעונה לקריטריונים שלי (47 אלף שקל). התקשרתי לבעלים הם מסרו לי שהאוטו בסדר גמור, היו שפשופים פה ושם אבל ממש לא רציני, ושהאוטו עבר בס"הכ 80 אלף קילומטר.(שנת 1997), כאשר שאלתי לגבי חוברת טיפולים, הוא מסר לי שאבדה לו, אבל מפני שהתכוונתי לקחת את האוטו לבדיקה לא ייחסתי לזה חשיבות. כמובן לקחתי את האוטו לבדיקה ממוחשבת, אחרי הבדיקה הבחור שעשה את הבדיקה חייך חיוך רחב ואמר שהיו כמה תאונות ,ויש כמה דברים קלים שצריך לטפל ולתקן אותם.ובעל הרכב הסכים להוריד לי אלף וחצי מהמחירון, ואני הסכמתי. לאחר שרכשתי את האוטו (וכאן מתחילה הפואנטה) ולקחתי אותו למוסך לא היה סוף לטיפולים ה"קלים", עד עכשיו זה הסתכם ב5000 ש"ח בערך. לכן שאלתי את עצמי האם הקילומטראז' שהוא מסר לי היה נכון, התקשרתי להמון מוסכים עד שגיליתי את המוסך בו הוא עשה את רוב הטיפולים שלו, וגיליתי שהבחור עשה 190 אלף ולא 80 אלף כפי שהוא מסר לי. כמובן שביקשתי מהמוסך לשחזר את חוברת הטיפולים , אבל הם לא הסכימו! לכן כרגע פניתי לעורך דין ושמאי, כידי לפנות לבית המשפט, ואני מקווה לצדק!! ולכם אני כותבת את כל זה לא כידי להתבכיין (אולי קצת) אלא כידי שתהיו מודעים למצב, ואולי תעיצו לי מה עוד אוכל לעשות כידי להעניש את הנוכל הזה!!!

שי ז.

New member
ניתן להגיש תלונה למשטרה על הונאה

יש לך בהחלט עילה לבטל את העיסקה. תתקשרי למוכר ותאיימי עליו שאם הוא לא מחזיר לך את כל הכסף כולל הבדיקה והתיקונים או לחילופין מגיע איצתך להסדר כספי שיהיה מקובל עלייך את פונה למשטרה. לפי החוק על המוכר לגלות את כל האמת הידועה לו על הרכב.

itzik93

New member
כולכם פישלתם.

מכון בדיקה שלא יודע לזהות רכב שעבר 190 אלף ק"מ לא שווה הרבה (מבחינתי בכל אופן) - על אחת כמה וכמה אם במד המרחק רשום 80 אלף והמצב הכללי של הרכב לא תואם זאת (לפי כמות התיקונים, כנראה שהוא באמת לא תואם מצב של "80 אלף" על מד המרחק של הרכב). כשאני לקחתי רכבים לבדיקה במכון ידעו לספר לי היטב האם המצב של הרכב תואם לק"מ הרשום (פחות או יותר) או לא. היו רכבים שנאמר לי מפורשות שהמד אוץ "טופל" - והיו גם כאלה שלא. עקב חוסר הבנתך בנושא, קצת קשה לבוא באצבע מאשימה כלפייך, כי בסה"כ נקטת בדרכים לגיטימיות שכל אחד אחר שלא מבין בתחום היה נוקט (בדיקה במכון מורשה וכד') - אך פישלת בגדול בעניין ספר הטיפולים של הרכב. להבא, רצוי לא להתפשר בכל מה שקשור להיסטוריית הטיפולים של הרכב, דבר שהיה יכול למנוע ממך את כל אי הנעימות הזו דיי בקלות. תירוצים כמו "אבד לי", "נעלם לי", "טבע לי" לא אמורים להסיר דאגה מליבך - ובכלל, לא מומלץ להטיל את כל האחריות על בדיקה במכון כי לפעמים הם "מנפחים" תקלות ללא הצדקה. כמו שכבר למדת על בשרך, ספר טיפולים מסודר הינו הכרחי לצורך אימות מד המרחק של הרכב והיסטוריית התקלות שלו - וכמי שהולכת להוציא כמעט 50 אלף ש"ח מכיסה על רכב, זה המינימום שאפשר לבקש טרם הרכישה. איציק

be_roo

New member
אדם ישר היה בקלות יכול לשחזר את

ספר הטיפולים האבוד. כמה טלפונים למוסך (או מוסכים) המטפל והכל סגור. אם הוא כל כך מסודר שהוא שמר את כל הקבלות יחד, לא הגיוני שבכזו קלות הוא איבד את החבילה. בדר"כ יותר הגיוני להתקל בקבלות בודדות שחסרות כי שכחו לתייק אותן בזמן והן נעלמו. בכל מקרה, כמו שנאמר, יש כאן עילה לתביעה על חוסר תום לב, בהצלחה.

שי ז.

New member
לא מדוייק שיר

האוטו שלי (זה שאצל אשתי, לא זה מהעבודה) מטופל כמו שעון ואני מאוד מקפיד אבל אין לי את הקבלות (מה לעשות, אני בלגניסט חסר תקנה). מי שירצה לראות היסטורית טיפולים מוזמן לקפוץ איתי למוסך ולראות הכל אצלו.

SENDA

New member
זה בדיוק מה ששיר רושמת...

אם תרצה, תוכל להתקשר למוסך ולקבל חשבוניות של כל הטיפולים שנעשו ברכב ולפי זה להוכיח את הטיפולים הנ"ל, כמו כן, ברוב הטיפולים וכרטיסי העבודה גם מפורט הקילומטרז של הרכב בזמן הבדיקה כן שזה מוכיח כמה הרכב עבר ומתי. אם הטיפול האחרון תואם לקלומטרז אבל לפני 5 שנים אז אפשר להניח שהרכב עבר מאז הרבה, כמו שאם הטיפול אחרון תואם לקילומטרז ונעשה לפני חודש והטיפול הקודם לקודם היה בזמן סביר של חצי שנה וגם הקילומטרז שם תואם אז אפשר להניח שהקבלות תואמות והקילומטרז נכון

© DrorZi

New member
לדעתי זה מה ששיר התכוונה

למשל הפזו שלמכירה, אין לנו קבלה אחת שלה א-ב-ל כל מי שירצה אני אגש איתו לליטל ואדפיס לו את כל הקבלות והטיפולים. האוטו טופל רק במוסכי פזו מורשים ולכל מוסך פזו שיגש תהיה הסטוריה מלאה של האוטו...
דרור זי.

dw2322

New member
קבל טיפ

בזמנך החופשי, לכשממילא אתה באזור, וגם יש לך כמה דקות ספייר, גש למוסך והוצא תדפיס. שיהיה לך, מראש, כבר את כל הקבלות. הרעיון העומד מאחורי הטיפ הוא שאנחנו, כמוכרים, רוצים לעשות את הקנייה כמה שיותר קלה, אמינה, מהירה וידידותית לקונה הפוטנציאלי. זה חריג, ויש שיאמרו אף חולני
- כשאני מכרתי את חיפושיתי היה לי קלסר טיפולים של 10 שנים אחורה, וכמו שהמכית החביבה שלי מהצבא אמרה לפני שנות דור: "הכל כולל הכל" - לא רק קבלות מהמוסך, אלא גם קבלות על צמיגים,חשמל,איזון גלגלים,קבלות על טסטים קודמים,רשיונות רכב קודמים. הכל. באוטו של 5000 שקל ספר טיפולים (שפוי, לא כמו התאור הנ"ל) זה לוקסוס, אבל ב 50 אלף? לדעתי, זו חובה. "אין ספר אין כסף".

HOT ROAD

New member
הלו הפסקת אש!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

רגע רגע רגע רגע ועוד רגע אחד!!!! ואם במקרה אבל במקרה עבדו עליו קודם לכן ואפילו הוא לא ידע על זה והיה בטוח שהרכב שקנה נמצא עם סך הכל 70 ק"מ ונניח הוא עשה עוד 10 ק"מ ופשוט ראה שלא הכי נוח להחזיק את האוטו או שראה שהבעיות מתחילות לצוץ והעדיף למכור אותו... בעצם... אנחנו בישראל - או קיי , יש סיכוי לא קטן שזה מעשה של ישראלי טיפוסי אבל גם יש סיכוי קטן אבל יש סיכוי שזה בערך מה שקרה אולי באנגליה זה היה יכול להיות...

be_roo

New member
זה לא משנה אם עבדו עליו

אם הוא ידע שמד האוץ אינו תואן הוא חייב לדווח.

הנסיך.

New member
כפרה,להגן עלינו מפני כאלה אנשים

יהיה לתת לנו את השם של המכון בו בדקת את הרכב והמוסך בו סרבו למסור לך את היסטוריית הטיפולים של הרכב שלך. ... בכל מקרה, אני משתתף בצערך. תשיגי לך עורך דין טוב :) הנסיך. -וסתם בשביל הסקרנות - מאיפה \ איפה התרחש כל הסיפור ואיזה אוטו קנית? -

kompy

New member
לא, לא ולא../images/Emo46.gif

אין בשום פנים ואופן לפרסם את שם המכון ו/או את שם המוסך. ראשית המוסך מחוייב במסירת מידע אך ורק לבעל הרכב שביצע אצלו את הטיפולים. שנית-המכון אינו בודק אמיתות ק"מ בבד' רכב, ומתייחס אליו כאל נתון קיים לצורך פרוצדורלי בלבד(מתן אחריות על הבד'). הבוחן/מכון אינו עורך השוואה בין מס' הק"מ למצבו המכאני של הרכב, באם יעשה זאת הוא יחטא לאמת ולמקצוע. מי כמונו יודעים כי אין להשוות בין שני כלי רכב אשר בצעו אותם ק"מ אך אופן הנהיגה, איכות האחזקה ועוד כהנה וכהנה פרמטרים משנים את מצבו המכאני, וכן להיפך. מכוני הבדיקה אינם מעבדה לזיהוי פלילי, אי לכך לא יבדקו ו/או יאמתו את מד המרחק. עמית

© DrorZi

New member
אתה סותר את איציק שטוען הפוך

שאצלו כשבדקו רכב אמרו לו בפרוש אם המד טופל/לא תופל ומצב האוטו תואם/לא תואם ל ק"מ שמופיע בו. מכיוון שאני מכיר גם את איציק וגם אותך אני יכול להיות בטוח ששניכם דוברי אמת, ולכן דרוש פה הסבר...
דרור זי.

miri79

New member
תודה על התגובות

שמחתי לקבל תגובות והמלצות. שכחתי לציין שהאוטו היה יד ראשונה- ככה שאין שום ספק שהמוכר העביר את הקילומטראז' בעצמו. כמו כן היתי תמימה וסיפרתי במוסך שהוא עבד עליי, כי ציפיתי שהם יעזרו לי, ובמקום זה היא אמרה לי שהוא הלקוח ולכן היא חייבת להתקשר אליו,ולא הסכימה לשחזר את חוברת הטיפולים-כן,כן ככה מתנהגים אנשים במדינתינו. יותר מזה אני התקשרתי לאותו אדם, כדי לסגור איתו ולא לערב את המשטרה ,ואתם יודעים מה הוא ענה לי?....."תעשי מה שאת רוצה"!.

be_roo

New member
מה את רוצה מהמוסך../images/Emo35.gif../images/Emo70.gif

הם פועלים לפי מה שהם חייבים. מי שמכר לך את האוטו הוא הלקוח שלהם ולא האוטו עצמו, והוא יכול לתבוע אותם אם הם יתנו לאדם אחר פרטים שונים לגבי העסקים בינהם. אם תלכי למשפט אולי תוכלי להעזר בחוק כדי להשיג את המידע, אבל עד אז אין מה לעשות, ובטח לא להאשים את המוסך. אה, כן, ולמה לא לשרשר?

למעלה