סתם שאלה שמציקה לי

מצב
הנושא נעול.

vegi force 1980

New member
סתם שאלה שמציקה לי

סתם שאלה שמציקה לי
למה בשבתות כלומר מוצאיי שבת הרכבות מתחילות כל כך מאוחר????? אוטובוסים יש משעה 18:00 בערב... למה רכבות יוצאות רק באיזה 21:00????.

ampaster

New member
צאת השבת

סתם שאלה שמציקה לי
למה בשבתות כלומר מוצאיי שבת הרכבות מתחילות כל כך מאוחר????? אוטובוסים יש משעה 18:00 בערב... למה רכבות יוצאות רק באיזה 21:00????.
צאת השבת
נראה לי שמחכים שתצא השבת זה קורה רק בתשע בערב ורק אז מתניעים.

איליה.

New member
אין סיכוי. לאגד אף פעם לא אכפת

צריך לעשות עצומה!!!!
מצאת השבת, יש להם סטטוס קוו שעל פיו הם מפיעילים קווים ביום שבת לפני צאת השבת. חלק מהקווים יוצאים שעה-שעתיים לפני צאת השבת, ובחיפה למשל האוטובוסים מתחילים בכלל מהבוקר. אבל הרכבת לא פועלת על פי הסטטוס-קוו של אגד, יש לה סטטוס-קוו אחר שאומר שהנסיעות מתחילות רק אחרי צאת השבת. אז אין מה לקשר בין הדברים.

סימן שיצאה השבת: 3 אוטובוסים ביחד:-

מצאת השבת, יש להם סטטוס קוו שעל פיו הם מפיעילים קווים ביום שבת לפני צאת השבת. חלק מהקווים יוצאים שעה-שעתיים לפני צאת השבת, ובחיפה למשל האוטובוסים מתחילים בכלל מהבוקר. אבל הרכבת לא פועלת על פי הסטטוס-קוו של אגד, יש לה סטטוס-קוו אחר שאומר שהנסיעות מתחילות רק אחרי צאת השבת. אז אין מה לקשר בין הדברים.
סימן שיצאה השבת: 3 אוטובוסים ביחד:-

יהוושע

New member
אין מה לעשות . לפחות יש כאן פשרה

שמאפשרת לחילונים לנסוע באמצעי תחבורה ציבורי בינעירוני כמה שעות לפני צאת השבת ולהגיע ליעדם לפני אמצע הלילה . לפני כמה שנים גם זה בוטל , וחזר בחזרה למרבה המזל , תוך עצימת עין של הדתיים . בירושלים , אגב , אף אוטובוס לא יוצא לדרכו מן התחנה המרכזית לפני שחרדי שעומד שם , צמוד לשעון , נותן אות מפורש וסימן לכך שהשבת יצאה ואפשר לנוע . ( שמעתי זאת מעד ראייה ) . כך שמצבם עוד גרוע משלנו .

איליה.

New member
אתה בטוח לגבי ירושלים?

שמאפשרת לחילונים לנסוע באמצעי תחבורה ציבורי בינעירוני כמה שעות לפני צאת השבת ולהגיע ליעדם לפני אמצע הלילה . לפני כמה שנים גם זה בוטל , וחזר בחזרה למרבה המזל , תוך עצימת עין של הדתיים . בירושלים , אגב , אף אוטובוס לא יוצא לדרכו מן התחנה המרכזית לפני שחרדי שעומד שם , צמוד לשעון , נותן אות מפורש וסימן לכך שהשבת יצאה ואפשר לנוע . ( שמעתי זאת מעד ראייה ) . כך שמצבם עוד גרוע משלנו .
אתה בטוח לגבי ירושלים?
כי זכור לי שראיתי לוח זמנים מאילת לירושלים שעל פיו יש אוטובוס שמגיע לירושלים אחרי כניסת השבת. או שיש אחד שיוצא מירושלים לאילת לפני צאת השבת, לא זוכר בדיוק.

יהוושע

New member
ייתכן שזה השתנה עכשיו שיש תחנה

אתה בטוח לגבי ירושלים?
כי זכור לי שראיתי לוח זמנים מאילת לירושלים שעל פיו יש אוטובוס שמגיע לירושלים אחרי כניסת השבת. או שיש אחד שיוצא מירושלים לאילת לפני צאת השבת, לא זוכר בדיוק.
ייתכן שזה השתנה עכשיו שיש תחנה
מרכזית חדשה , עכ"פ את הנ"ל סיפר לי אחי כשגר שם לגבי התחנה הישנה ולגבי צ א ת השבת . אני מניח שלאחר כניסת השבת אין לחרדים שליטה על אוטובוס שמגיע מחוץ לעיר .

עלי כהן

New member
מזל שישראל לא בנורבגיה

צאת השבת
נראה לי שמחכים שתצא השבת זה קורה רק בתשע בערב ורק אז מתניעים.
מזל שישראל לא בנורבגיה
תארו לכם שמדינת היהודים הצמודה לחרדים ולשגעונותיהם היתה ממוקמת אי שם מעבר ל"חוג הקוטב" בנורבגיה (אפשר גם בפינלנד) - איך הם היו סופרים 3 כוכבים ברקיע בקיץ, כאשר השמש איננה שוקעת חדשיים ואפילו שלוש (במעלת הרוחב 71 ) - נו.....?.?

מצב
הנושא נעול.
למעלה