סתם הודעה בשביל לשתף.

max2

New member
סתם הודעה בשביל לשתף.

כתבתי פה אולי לפני חצי שנה על האחיין שלי. הוא נשאר שנה בגן בגלל שהוא לא הגיע לרמה של כיתה א' ויש ל מספר בעיות התפתחות. אחיין שלי שעבר מספר אבחונים שונים אובחן כ ADHD אבל הריטלין לא עזר לו בכלל ולאחרונה אחותי התחילה לקחת אותו לטיפול אחר שאני לא יודע את שמו (בטיפול לוקחים את הבנאדם מחברים אליו אלקטרודות, ברגע שהוא מצליח להתרכז מופיע משחק על הטלויזיה.), היום היא הפסיקה אותו. המסקנה שאחותי יצאה איתה מהטיפול היא שאין לאחיין שלי בעיות בריכוז אלא רק היפראקטיביות. פעם אחת הוא הצליח לשבת ולהתרכז ושבר שם את כל השיאים במשחק ומצד שני הוא לא יכול לשבת במקום ואי היה אפשר להושיב אותו בשביל לגרום לו להתרכז. אחותי עובדת איתו על תרגילים בשביל כיתה א' ואומרת שהזמן הכי טוב בששביל לעבוד איתו זה ממש לפני השינה. והנירולוג הביא לו סמים מרדימים בשביל שישן יותר טוב בלילה ויתפקד יותר טוב ביום. עכשיו השאלה היא האם ידועים מקרים של היפראקטיביות "טהורה" כי פה היא מקושרת לבעיות קשב....

zivadina

New member
האם יש היפראקטיביות ללא בעיות קשב?

תודה על השיתוף, max2. חסר הרבה מידע בתאור שלך, כך שקשה לדעת מה היו השיקולים של אחותך בבחירת הטיפולים ובמסקנות שלה. השאלה ששאלת מעניינת מאוד וכדאי להפנות אותה לד"ר מנור ביום ו' הבא. לטיפולך, זהבה.

למעלה