סתם בשביל לשתף..

סתם בשביל לשתף..../images/Emo60.gif

חזרתי לפני שלושה ימים מהטיול המדהים (טיול-לפני-צבא) שעשיתי בשוודיה, דנמרק וגרמניה. חשבתי שיהיה נחמד לשים כאן תמונות למי שמתעניין, וגם לספר קצת למי שמתכנן לנסוע או לייעץ. התחלנו (אני וחבר שלי) את הטיול במאלמה, שם התמקמנו בבית שלי והשארנו את המזוודות. טיילנו בקופנהגן, כולל טיבולי כמובן. הייתי שם די הרבה פעמים, אבל זו היתה חוויה מאוד שונה. אחר כך לקחנו כמה בגדים ונסענו לחברים באיזור ברלין. לקחנו אוטובוס של סווהבאס, מי שמכיר, וזה היה מאוד זול. שמונה שעות, דרך דנמרק, עולים על מעבורת לרוסטוק ומשם לברלין. הדרך ממש יפה, האוטובוס היה נוח, ובקיצור - מומלץ. אחרי שבוע שם חזרנו לאיזור מאלמה וטיילנו בסקונה. אחרי שבוע ארזנו שוב כמה דברים ונסענו עם רכבת לשטוקהולם. מחירי הרכבת מה1.8 מאלמה-שטוקהולם עולים רק 95 קרונות! רכבת של X2000! ממש זול. טיילנו כמה ימים בשטוקהולם ומשם נסענו ברכבת לנינסהאמן - עיר נמל באיזור שטוקהולם. משם לקחנו את המעבורת לגוטלנד. מי שלא מכיר - גוטלנד הוא אי בים הבלטי, שייך לשוודיה. אי מדהים, צפיפות אוכלוסין מאוד נמוכה - בעיקר נוף מדהים, שלו, מרגיע. ואם מתחשק קצת להיות בעיר, יש את הבירה - עיר הנמל ויסבי. זו עיר עתיקה ויפהפיה, שהחלק הישן שלה מוקף חומה (ששבורה רק בשני מקומות!). בתאריכים 5-12.8 מתקיים שם שבוע ימי הביניים. כל העיר חוזרת לתקופה הזו, המקומיים מתלבשים בבגדי ימי-הביניים, יש מסעדות מעניינות שמבשלות בסגנון כזה, שווקים, מצעדים, תחרויות אבירים (ג'אוסטינג) ואפילו המלך הדני כובש את העיר, כמו אז. קסום לחלוטין. הייתי שם כשהייתי צעירה יותר, ולא חוויתי מספיק לדעתי אז הייתי חייבת לחזור. אחרי שהיינו שם חזרנו למאלמה ואחרי יום חזרנו לישראל. סה"כ: 3 שבועות מדהימים. ועכשיו - תמונות נבחרות!

ימי הביניים!../images/Emo60.gif

נכנסתי חזק לפסטיבל ימי הביניים וקניתי שמלה. זה היה כיף, כי נכנסים לאווירה וזה נהדר.

Eurogirl

New member
זה נראה כל כך נחמד...

אני ממש רוצה ללכת לפסטיבל הזה יום אחד. זה ישלב שני תחביבים ענקיים שלי - שבדיה ומוזיקה של ימי הביניים
.

raindrop1

New member
כמה חבל שלא נתקלתי בך מקודם בפורום הזה ../images/Emo7.gif

רציתי לעשות כמעט אותו טיול בדיוק!! אבל אין מצב שאעשה טיול בסקנדינביה לבד :l אני גם לפני צבא... (אולי אעשה את הטיול הזה אחרי הצבא כבר)

למעלה