סרטונים חדשים של ה British Pathé

מצב
הנושא נעול.

לאחרונה הועלו ליוטיוב כ 82000 סרטונים של ה British Pathé מהם הרבה חומרי גלם, אני מציע לערוך חיפושים ביוטיוב ולהעלות לכאן קישורים.

תיקון מסילה מפוצצת

לאחרונה הועלו ליוטיוב כ 82000 סרטונים של ה British Pathé מהם הרבה חומרי גלם, אני מציע לערוך חיפושים ביוטיוב ולהעלות לכאן קישורים.
תיקון מסילה מפוצצת
ועוד הרבה פנינים בסרטון הבא, ניתן לדלג לדקה ו40 שניות.

Golf Bravo

New member
פעולת לח"י ככל הנראה

מי הניח את המטען? האם הונח על הפסים או ברכבת?
פעולת לח"י ככל הנראה
לפי אופי הנזק אני משער שזהו האירוע מ-22 באפריל 1947. באירוע חבלה זה פוצץ הלח"י את המסילה בין יבנה לרחובות, בשעה שעברה במקום הרכבת מקהיר לחיפה. בפיצוץ ניזוקו שני קרונות נוסעים וקרון שינה. שמונה הרוגים ושישה פצועים.
התמונה של האם הילד הקטן בתחילת הסרט, קורעת לב.

"(Jerusalem (1920-1939"

"(Jerusalem (1920-1939"
בסרטון העתיק הזה יש צילומים ממקומות שונים בארץ ולא רק מירושלים, מי שממהר למצוא אוטובוסים יכול לדלג ל 6:23 ול 8:49.

נתנאל531

Well-known member
יכול להיות שזו תמונת ראי?

אהממ
חשבתי על שבע אחיות אבל לא הבנתי מה זה הכפר משמאל ולא מצאתי את מוצא מימין
כלומר סרטון הוידאו הפוך למציאות, ואז קאלוניה צריכה להיות מימין הדרך היורדת ולא משמאל.

הוכחת / שלילת ההשערה היא באמצעות פענוח הכתב הערבי שעל גבי האוטובוס, האם הוא ישר או הפוך.

אני לא חושב שזו תמונת ראי, ויש לי רעיון לפיתר

כלומר סרטון הוידאו הפוך למציאות, ואז קאלוניה צריכה להיות מימין הדרך היורדת ולא משמאל.

הוכחת / שלילת ההשערה היא באמצעות פענוח הכתב הערבי שעל גבי האוטובוס, האם הוא ישר או הפוך.
לפיתרון. כנראה שזה באמת שבע אחיות ושמהנקודה שבה צולם לא רואים את מוצא, מה שכן רואים זה כפר ערבי בעמק מוצא שנחרב.
סעד לרעיון מצאתי בתמונה שמצאתי בכתבה הזו, אותה צילם איזי אורלוף בשנת 1920. הזווית שם אחרת, אבל רואים את הכפר הערבי וגם שדרת עצים צעירים.

אשמח לדעות נוספות

התמונה של איזי אורלוף

לפיתרון. כנראה שזה באמת שבע אחיות ושמהנקודה שבה צולם לא רואים את מוצא, מה שכן רואים זה כפר ערבי בעמק מוצא שנחרב.
סעד לרעיון מצאתי בתמונה שמצאתי בכתבה הזו, אותה צילם איזי אורלוף בשנת 1920. הזווית שם אחרת, אבל רואים את הכפר הערבי וגם שדרת עצים צעירים.

אשמח לדעות נוספות
התמונה של איזי אורלוף

amit1270

New member
זה נראה כמו הכפר קלוניה

אשמח לדעות נוספות
זה נראה כמו הכפר קלוניה

בועז ל

New member
חשוב לדעת מתי בדיוק צולם הסרטון.

אוטובוס
איזה? איפה צולם?
הישוב מוצא עילית נוסד רק ב-1933 בעוד שהסרטון בוחר להתפרש ע"פ תקופה רחבה למדי שבה אפשר לכלול או לבטל את קיומו. כנ"ל, אם כי בטווח זמן מצומם יותר, לגבי בית ההבראה "ארזה" - מבנה גדול ובולט שניתן לראותו מ"שבע אחיות". בתמונה שגזר אלי מהסרטון ניתן אמנם להבחין במבנה גדול שעשוי להתאים לזיהוי, אך איכשהו קווי המתאר של המבנה אינם מתאימים לגמרי לאלה שאני מכיר.

אתה גדוללל!!!

הישוב מוצא עילית נוסד רק ב-1933 בעוד שהסרטון בוחר להתפרש ע"פ תקופה רחבה למדי שבה אפשר לכלול או לבטל את קיומו. כנ"ל, אם כי בטווח זמן מצומם יותר, לגבי בית ההבראה "ארזה" - מבנה גדול ובולט שניתן לראותו מ"שבע אחיות". בתמונה שגזר אלי מהסרטון ניתן אמנם להבחין במבנה גדול שעשוי להתאים לזיהוי, אך איכשהו קווי המתאר של המבנה אינם מתאימים לגמרי לאלה שאני מכיר.
אתה גדוללל!!!
המבנה משמאל הוא בית ההבראה ארזה ובצילום רואים את החזית האחורית. שירטטתי את קווי המבנה למעט ה1/2 עיגול ששייך לחזית אבל גם את קווי המתאר שלו ניתן לראות בתמונה (הוא נמוך יותר מגג המבנה)

מצב
הנושא נעול.
למעלה