סרטון יוטיוב: התחנה המרכזית החדשה בתל-אביב 89

מצב
הנושא נעול.

olli3

New member
מנהל
לא הייתי שם כחצי שנה.

ומאז? האם בנו במגרש?
הרי במורד הרחוב יש בנייני משרדים מודרניים.
לא הייתי שם כחצי שנה.
אבל בפעם האחרונה הכל היה הרוס והכל היה מגודר, גם אספלט כבר לא היה שם.

arielguelman

New member
חבל שהכל נהרס שם

הסרטון הזה ראוי לפוסט עצמאי. מספר שנים לפני הפתיחה מבטיחים המנהלים עתיד ורוד בתחום התחבורה והמסחר באזור. כל כל הרבה הבטחות, אופטימיות ונאיביות.

https://www.youtube.com/watch?v=6A2Nua5bSJs
חבל שהכל נהרס שם
למקום הזה היה ואני חושב שעדיין יש פוטנציאל אדיר ולצערנו בגלל מליון ואחד גורמים הוא הדרדר למעורת סמים ופשיעה וכמובן מלא עובדים זרים
במילה אחת - חבל

droriko

New member
אגב מה היה לפני התחנה המרכזית?

חבל שהכל נהרס שם
למקום הזה היה ואני חושב שעדיין יש פוטנציאל אדיר ולצערנו בגלל מליון ואחד גורמים הוא הדרדר למעורת סמים ופשיעה וכמובן מלא עובדים זרים
במילה אחת - חבל
אגב מה היה לפני התחנה המרכזית?

alantan

New member
לא, לפי מה שקראתי בעבר זו היתה שכונה חמודה

וואלה?
מה הרסו בתים שלמים רק בשביל התחנה? אני מניח שאנחנו מדברים על שנות ה-60 בערך. האם זה היה צריפים כאלה כמו נורדיה שהיה מוצדק להרוס?
עם מתווה רחובות בצורת מנורה, לא שכונת יוקרה, אבל שכונה ברמה סבירה. רק החצי הצפוני של המנורה נשאר - החצי הדרומי גולח בשביל המפלצת.

olli3

New member
מנהל
אני מניח שהוא דיבר על המרכזית הישנה.

עם מתווה רחובות בצורת מנורה, לא שכונת יוקרה, אבל שכונה ברמה סבירה. רק החצי הצפוני של המנורה נשאר - החצי הדרומי גולח בשביל המפלצת.

droriko

New member
על החדשה ברור

על החדשה ברור
אני בספק אם הישנה הוקמה על שכונה מסויימת. היא הוקמה ממש בעשורים הראשונים של העיר. לא נראה לי הגיוני שיהרסו שכונה חדשה בשביל תחנה מרכזית. מה גם שהיא גם הרבה יותר קטנה מהחדשה,ולא דורשת גודל של שכונה(בעיקר כי רוב הקוים לא חנו במתחם אלא ברחובות שמסביב)

עלה13

New member
אחד המקומות הציוריים בעיר...

חבל שהכל נהרס שם
במילה אחת - חבל
אחד המקומות הציוריים בעיר...
יש שם הרבה יותר מתחנה מרכזית, מסחר ושווקים, יש בה ספריה, גלריות לאומנות, סדנאות וסטודיו לאמנים, תאטראות, בית ספר לאומניות הבמה, פרינג' ותערוכת גרפיטי ואומנות רחוב מהגדולות שנעשו בארץ על קירות באורך של מעל לאלף מטרים, "הקומה השביעית", (שקיפות: יוזמה שלי), המקום משמש למרכז לאומניות מהגדולים והאלטרנטיביים בארץ, מגיעים לאירועים התרבותיים בו מרחבי הארץ והעולם.

cwen

New member
אולי זה אפילו היה מצליח

הסרטון הזה ראוי לפוסט עצמאי. מספר שנים לפני הפתיחה מבטיחים המנהלים עתיד ורוד בתחום התחבורה והמסחר באזור. כל כל הרבה הבטחות, אופטימיות ונאיביות.

https://www.youtube.com/watch?v=6A2Nua5bSJs
אולי זה אפילו היה מצליח
אילו היו בונים שם תחנה מרכזית ולא קניון בתוך מבוך שבמקרה גם עוצרים בו אוטובוסים.

stratomaximus

New member
הבעיה היא שעברו 30 שנה בין התכנון לפתיחה

אולי זה אפילו היה מצליח
אילו היו בונים שם תחנה מרכזית ולא קניון בתוך מבוך שבמקרה גם עוצרים בו אוטובוסים.
בשנות ה- 60 התלהבו ממבנים מגלומנים כאלה, בתל אביב לא היה עדיין קניון, והתחנה המרכזית הייתה אמורה להיות הבשורה בתחום, פריחת האוטובוסים בארץ הייתה בשיאה (מול השקיעה של הרכבת), לרוב האוכלוסיה עדיין לא היה רכב פרטי, ואוטובוסים היו פיתרון ברירת המחדל.
כשהתחנה נפתחה בשנת 1993, המצב בארץ כבר היה אחר. לרוב האוכלוסיה כבר היה רכב פרטי, אוטובוסים כבר החלו להחשב כתחבורה לעניים ולעולים חדשים (בדיוק אחרי גל העלייה הגדול מבריה"מ), גם התחנה בתור קניון לא הביאה שום בשורה, כי לתל אביב כבר היה מזמן את דיזנגוף סנטר, ברמת גן את קניון איילון, קניון בת-ים בדיוק נפתח ועוד רבים במקומות אחרים, כך שהתחנה הפכה לסתם עוד קניון ענק ולא ברור. שום דבר חדשני.

cwen

New member
בשנות הששים היא אולי היתה הופכת ליופי של

בשנות ה- 60 התלהבו ממבנים מגלומנים כאלה, בתל אביב לא היה עדיין קניון, והתחנה המרכזית הייתה אמורה להיות הבשורה בתחום, פריחת האוטובוסים בארץ הייתה בשיאה (מול השקיעה של הרכבת), לרוב האוכלוסיה עדיין לא היה רכב פרטי, ואוטובוסים היו פיתרון ברירת המחדל.
כשהתחנה נפתחה בשנת 1993, המצב בארץ כבר היה אחר. לרוב האוכלוסיה כבר היה רכב פרטי, אוטובוסים כבר החלו להחשב כתחבורה לעניים ולעולים חדשים (בדיוק אחרי גל העלייה הגדול מבריה"מ), גם התחנה בתור קניון לא הביאה שום בשורה, כי לתל אביב כבר היה מזמן את דיזנגוף סנטר, ברמת גן את קניון איילון, קניון בת-ים בדיוק נפתח ועוד רבים במקומות אחרים, כך שהתחנה הפכה לסתם עוד קניון ענק ולא ברור. שום דבר חדשני.
בשנות הששים היא אולי היתה הופכת ליופי של
קניון אבל היא עדיין היתה תחנה מרכזית מחורבנת.

תחנה מרכזית שבה הולכים לאיבוד בקלות היא גרועה.

droriko

New member
אתה בטח מדבר על הבת ימון

אתה בטח מדבר על הבת ימון

stratomaximus

New member
לא. דווקא על קניון בת-ים

אתה בטח מדבר על הבת ימון
לא. דווקא על קניון בת-ים
הוא נפתח ב- 1992 או בראשית 1993 בדיוק בתחילת טרנד הקניונים שהתחילו לצוץ בכל חור בארץ.
בת-ימון צעיר יותר מקניון בת-ים, והיה כושל כבר כמעט מרגע פתיחתו.
(היום קשה כבר לקרוא לזה קניון. נשארו בו כמה חנויות חסרות ייחוד בקומת הקרקע, סופר-דוש שהשתלטה על כל קומת המרתף, וקופת חולים כללית יחד עם מכון מור השתלטו על שאר הקומות ופתחו בהן מרכז רפואי איזורי)

stratomaximus

New member
ובכל מקרה, הבאתי אותו כדוגמא לקניונים באיזור

לא. דווקא על קניון בת-ים
הוא נפתח ב- 1992 או בראשית 1993 בדיוק בתחילת טרנד הקניונים שהתחילו לצוץ בכל חור בארץ.
(היום קשה כבר לקרוא לזה קניון. נשארו בו כמה חנויות חסרות ייחוד בקומת הקרקע, סופר-דוש שהשתלטה על כל קומת המרתף, וקופת חולים כללית יחד עם מכון מור השתלטו על שאר הקומות ופתחו בהן מרכז רפואי איזורי)
גוש דן שקדמו לפתיחת התחנה המרכזית החדשה בתל אביב.
כמובן שיש גם את השופ-אין ז"ל בראשון לציון שנפתח עוד ב- 1990 או אפילו לפני. קניונים קטנים ברח' סחרוב שכשלו, ואם אני לא טועה אפילו קניון הזהב נפתח יחד או קצת לפני התחנה המרכזית של תל אביב.

אם לצאת מגוש-דן כמובן יש את קניון השרון בנתניה ואת קניון הנגב של באר שבע שנפתחו עוד ב- 1989, ככה שאפילו לתושבי הנגב שהגיעו לתל אביב התחנה כבר לא הייתה וואו מוחלט.

droriko

New member
הוא כן הצליח בהתחלה

כמובן שיש גם את השופ-אין ז"ל בראשון לציון שנפתח עוד ב- 1990 או אפילו לפני. קניונים קטנים ברח' סחרוב שכשלו, ואם אני לא טועה אפילו קניון הזהב נפתח יחד או קצת לפני התחנה המרכזית של תל אביב.

אם לצאת מגוש-דן כמובן יש את קניון השרון בנתניה ואת קניון הנגב של באר שבע שנפתחו עוד ב- 1989, ככה שאפילו לתושבי הנגב שהגיעו לתל אביב התחנה כבר לא הייתה וואו מוחלט.
הוא כן הצליח בהתחלה
קומות הקניון די היו תוססות. אני זוכר עד היום את המרכז משחקי וידאו הענק שהיה שם. בחופשים אני ובן דוד אני נוסעים יום ליום עם קו 34 וטוחנים שם אסימונים כמו מהמרים בשונצינו.

droriko

New member
הסיבות למות התחנה הן שונות,וכבר דנו בזה בעבר

הסיבות למות התחנה הן שונות,וכבר דנו בזה בעבר

droriko

New member
חחחח וואלה?

לא. דווקא על קניון בת-ים
חחחח וואלה?
הבת ימון נראה מה זה יותר ישן מקניון בת ים.

מצב
הנושא נעול.
למעלה