סרבן בטן

סרבן בטן

אני אמא לתינוק בן 3 חודשים שלא מוכן אפילו לרגע להיות על הבטן לא משנה מה. איך שאני שמה אותו על הבטן הוא צורח בטירוף לא משנה כמה אני שרה, מצחיקה, מבדרת... חשוב לי לציין כי הוא תינוק נוח ורגוע. מה לעשות? אמרו לי להשאיר אותו על הבטן ולא להתייחס לבכי ובסופו של דבר זה יעבוד אבל זה נשמע לי אכזרי מידי ואני לא חושבת שאני אצליח לעמוד בזה, האם זו השיטה הנכונה? יש למישהו עצה נוספת? הייתי שמחה לשמוע כל תגובה. תודה.

ענתPT

New member
שכיבת בטן

הי. נסי להשכיב עליך כשאת שעונה לאחור על ספה או שוכבת על הגב במיטה. האם גם אז אינו מוכן לקבל את המנח? נסי בכל פעם כשאת מרימה אותו לגלגלו לבטן ולהרימו ממנח זה- בהנחה שאינו זקוק יותר לתמיכת ראש. ובנוסף לנסות ולהרגיעו לפני שאת מרימה משכיבת בטן, על ידי נדנוד עדין, דיבור עדין ועוד. רעיון נוסף - הרבה תינוקות נהנים מתנועה ושכיבת בטן על כדור עם אויר (כדור ים גדול יכול בד"כ להספיק) בד"כ מהנה, מרגיע. בהצלחה. ענת ל. פיזיותרפיסטית

נורקס

New member
מי אמר לך להשאיר אותו על הבטן?../images/Emo46.gif

זו שיטה לא נכונה ואני חושבת שכאמא את יודעת שהיא לא נכונה. גם שלי סרבה בגיל 3 חודשים אז השכבתי אותה כל יום רקמ למספר דקות. לאט לאט כשהתחילה להחזיק את הראש יותר טוב כך אהבה יותר להיות על הבטן. היום היא בת 5.5 חודשים. חגורת כתפיים חזקה וטונוס שרירים גבוה ואין שום בעיה. חכי קצת, אל תכפי עליו את השכיבה על הבטן. נסי כל פעם קצת ותראי שלאט לאט הוא יתרגל בהצלחה

mazgn

New member
תרגילים לפני השכיבה

לי עזרו מאוד התרגילים באתר של ענת http://www.metaplim.co.il/a.asp?p=4787 שבטח תענה לך עוד מעט.... ובהזדמנות זאת- המון תודה.... כשאני "עושה לה" התעמלות לפני יש שיפור אדיר בזמן שהיא מוכנה לשכב על הבטן נראה לי שחשוב קודם כל לחזק את החזקת הראש ושרירי הבטן את זה אפשר לעשות בעוד דרכים (תסתכלי באתר) בהתחלה הייתי משכבה אותה כשהיא נשענת על משהו (כרית הנקהף מגבת מגולגלת וכו או מול הטלויזיה (שלא כ"כ חינוכי אבל זה ריתק אותה וזה היה בתמורה ל"זמן בטן" ולעיתים רחוקות...) בגיל 3 חודשים היא החזיקה את הראש ממש ממש יפה (לדעתי זוהסיבה שהיא סירבה להיות על הבטן, כי היא לא דעה להניח את הראש ו"לנוח") אבל לא שכבה יותר מ-20 שניות על הבטן, עכשיו היא ממש נהנת מהבטן, תלוי במצב הרוח, וגם התהפכות הראשונה שלה (שלשום) הייתה מהגב לבטן (בדר:כ זה להפך...)

תודה ומזל טוב על ההיפוך

מה שיפה בתירגול הזה הוא שניתן לשפר חלק מהמיומנויות של שכיבה על הבטן גם בתנוחות אחרות כמו שכיבה על הגב ( ועבודה עם הידיים הזמן זה) כך שהתינוק לא חווה זמן תסכול רב בשכיבה על הבטן. מאד ממליצה לקרוא גם את החלק השני במאמר כדי להבין איך עובדים ללא בכי . בהצלחה ואם תהינה שאלות נוספות אני כאן

קנגרו 73

New member
עצה מאמא של סרבן

גם הבן שלי מסרב ויותר נכון סירב בתוקף ועכשיו הוא מתרצה לאט לאט. קודם כל, אני לא נותנת לו לבכות, לא רוצה שהזכרון שלו משכיבה על הבטן יהיה כעס. אני משחקת איתו על המזרון, מגלגלת אותו מהבטן לגב וחזרה וקצת עם הרגליים לכיוון הראש, הוא לא מספיק לבכות, אח"כ מניחה אותו על הבטן עם המון צעצועים, מראה ואני מולו לכמה זמן שהוא רוצה. ואז קרה יום אחד שהוא הסכים לשלוח ידיים לפנים (עד אז הוא היה עושה אוירון או שנועל את הידים ולא מאפשר להניח אותם מלפנים) זה קרה יום אחד, שכל יום עשינו מעט ועוד מעט. הכי חשוב סבלנות, זה פשוט קורה ואז את גאה עד השמיים. עכשיון אנחנו מצליחים לשלוח ידיים אבל הוא שולח אותם הצידה אחרי כמה שניות ולפעמים הוא משאיר קצת יותר זמן. אני מניחה לו אותם יזום מלפנים. מקווה שילך לכם, גם אנחנו בדרך.....

למעלה