סקר קצרצר
באיזו שעה התחילו *ה*צירים?

עלמא4

New member
סקר קצרצר ../images/Emo142.gif באיזו שעה התחילו *ה*צירים?

נדמה לי שבכל סיפורי הלידה שקראתי ושמעתי הצירים (כלומר *ה*צירים, שהובילו ללידה) התחילו בסביבות 3 בבוקר. האמנם? מתי אצלכן? [אני צריכה להפסיק תרוםה מסוימת 12 שעות לפחות לפני הלידה, אז אני מנסה להיעזר בסטטיסטיקה שלכן
]

debby12

New member
מנהל
אכן - בסביבות 3 בלילה בשתי הפעמים בהן ילדתי

באופן ספונטני. לא שדוגמאות אנקדוטליות עוזרות... אבל שיהיה
ממה שקראתי יש הסבר אבולוציוני לכך שיותר לידות מתחילות בלילה: מכיון שאז יונקים מרגישים בטוחים יותר מטורפים וכו', והגוף צריך להרגיש בטוח כדי ללדת. ואם זה מעודד...ממה שקראתי בהרבה לידות ויב"ק יש שלב לטנטי ארוך - כך שלא נראה לי שזה יקרה בטיל. יהיו לך לפחות 12 שעות

savvysunflower

New member
3:30 בבוקר ../images/Emo13.gif

והתאוריה שלי כוללת שני גורמים בקשר לזה: א) השינה עוזרת לרפיון שמאפשר התחלה של תהליך הלידה; בשעות האלה אנחנו הכי רפויות וההורמונים יכולים להסתובב חופשי ב) ...לפעמים סוג של "זרוז טבעי" נעשה לפני ההירדמות, ואז פועל מתוך השינה...
איך אמורים לצפות ממך שתדעי 12 שעות לפני שאת יולדת?! אני הבנתי ממש שאני בלידה רק איזה שעה וחצי-שעתיים לפני שהבייבי היה בחוץ...

תריגה

New member
1 בבוקר, 3 בבוקר, 5 אח"צ

לא היתי בונה על זה... (עכשיו הפנטזיה שלי היא לידה שמתפתחת בבוקר, כשהילדים בגן ובבית הספר. לא יודעת אם זה ראלי, אבל זה יקל עלי לוגיסטית ברמה ששווה לפנטז עליה...) הפעם היחידה שעברו 12 שעות מהצירים ללידה היתה בפעם הראשונה, וגם זה בקושי. זו תרופה שאת זקוקה לה בכל שאר הזמן? מה האופציות להתמודד עם העניין הזה?

אם פי 3

New member
לא הייתי בונה על זה

לידות מתחילות בכל שעות היממה. אצלי - בסביבות 15:00 התעוררתי ממנוחת צהרים (הייתי בסוף מחלה) עם הרגשה ש"זה זה" אפילו שעוד לא היו צירים, בסביבות 18:00 כבר היה ברור ש"זה זה", וב-23:40 ילדתי.

סטטיסטיטית, יותר לידות מתחילות בלילה

הגבר אומר שיש בזה משהו שקשור להורמונים, ואני מניחה שזה שילוב בין ההורמונים ובין העובדה שבלילה לרוב נשים יותר פנויות וקשובות לגוף שלהן, בעוד שבמהלך היום וה'ריצות' אז אנחנו פחות מאפשרות לעצמנו לחוות בצורה מלאה. אבל לא הייתי מסתמכת על הסטטיסטיקה הזו בכל מה שקשור לתרופות.

שמנתולה

New member
שוברת את הסטטיסטיקה ../images/Emo13.gif

בראשונה ב1:00 בלילה, בשניה ב-9:30 בערב.

ayala26

New member
כנראה בבוקר

קמתי בבוקר עם צירים אבל יכול להיות שהם התחילו בלילה כבר. רק לקראת שלוש בצהריים הם נהיו צירים שלא טועים בהם
(עד אז חשבתי שהם לא צירים בכלל) וילדתי בשש בערב.

שונצו

New member
עד היום אני לא יודעת. מתישהו לפנות בוקר

לא הסתכלתי באותו רגע על השעון ומאז אני מצטערת על זה. גם לא הסתכלתי על השעון במשך כל הצירים ולכן לא ידעתי כמה זמן בין ציר לציר וכמה זמן הוא נמשך (זו אחת הסיבות ש"פישלנו" ולא הספקנו לבי"ח- לא ידעתי שאני כבר בצירי לחץ ועד שהאיש התעורר מהצרחות שלי, היא כבר הייתה רגע לפני יציאה סופית...) טוב שהאיש שלי הסתכל על השעון שבנייד שניה אחרי שהיא יצאה ממני, וככה יודע להגיד שהיא נולדה בשש וארבע עשרה דקות... מסקנה- תמיד כשקורה משהו כזה- להסתכל על שעון!!! אחרי שהיא נולדה בגלל הסיבה הזאת נהייתי אובססיבית לשעון- כל רגע הסתכלתי מה השעה....

savvysunflower

New member
אנחנו

אפילו הספקנו למיילדת, שעה ושלושת רבעי לפני הלידה--והמיילדת עצמה לא זכרה להסתכל על השעון בדיוק כשהוא נולד מרוב שהכל קרה כ"כ מהר... אחר כך היא ובעלי הגיעו למסקנה שזה היה סביבות 8:23. איזה קור רוח יש לבעלך, חבל"ז! אשרייך!

shlomitit

New member
בסביבות 9-9:30 בערב.

אבל רק ב-2:30 לפנות בוקר התעוררתי בידיעה ברורה שזה זה. אז אולי זה כן קצת מתאים לסטטיסטיקה...

אצלי אישית דוקא ב 7:00 בבוקר (בלת"ק)

אבל אני יודעת שיש סטטיסטיקות אמיתיות - שזה בד"כ באמת בלילה. גם לשבתות יש יצוג לא פרופורציונאלי ולחגים במיוחד. כנראה שיש איזה נטיה ללדת כשאת במנוחה ולא ב"אמצע משהו"

למעלה