סקר קטן(מצטער אם משהו כבר עשה

טובא

New member
סקר קטן(מצטער אם משהו כבר עשה

משהו דומה כאן) אז נניח שההיתם תלמידים בהוגוורטס באיזה בית ההיתם לומדים???

טובא

New member
טוב מטבע הדברים אני יתחיל

גריפינדורכיח יש שם כמה חבר'ה שממש מזכירים לי את ההתנהגות שלי בהמון דברים(ולו דווקא הארי)

אין לי מושג...

אני מתאימה גם לרייבקלו (חכמה) גם לגריפינדור (אמיצה) לגם הפלפאף (ביישנית) וגם לסליתרין (זבל) סתם... בטח רייבקלו

לא נכון,

הפלפאף זה אלה שלא שובצו בבתים האחרים. כתוב איפשהו שכל אחד לקח את מה שהוא רוצה, והלגה הפלפאף לקחה את כל השאר.

KillER SmiLEY

New member
לאא

ציטוט ספר ראשון פרק מצנפת המיון עמ' 126 "אך אם בגולגלתו אמצא טוב-לב ואורך-רוח אודיע כי להפלפאף הוא מועמד בטוח."

לא. זה עדכני יותר.

ספר חמישי, עמ' 216: "אם טהור דם היה חשוב לסלזאר סלית'רין, הרי שתלמידי בייתו היו רק טהורים. המבריקים בחבורה הלכו אל רייבנקלו. ואלה שגילו גבורה הלכו אל גריפינדור. הפלפאף טובת הלב לקחה את כל השאר."

yoelel

New member
אבל...

לא כולם טהוריי דם...וולדי וסנייפ לא טהורים...

IllUS CratioN

New member
סלית'רין לא בחר בתלמידים שלו

רק לפי ייחוסו\מוצאו. נאמר בספר השני שגם תכונות כמו תושייה, נחישות וערמומיות <ויחס מעט רופף לחוקים, כמו שדמבלדור אמר
> הוא אהב בתלמידים שלו. טוהר הדם היתה התכונה הבולטת והחשובה, אבל בהחלט לא היחידה.

מה יא

New member
טוהר דם זאת לא תכונה../images/Emo205.gif../images/Emo211.gif

אני מניחה שיש הרבה טהורי דם בסלית'רין בגלל שכמו שאנחנו רואים הרבה משפחות טהורות דם קשורות לכוחות האופל (לא דווקא בגלל שהם אוכלי מוות, יש גם את כל החפצים שבבתים של המאלפויים והבלקים)- זה קצת מראה על ערמומיות אולי? משיכה לכוחות האופל? דברים שמתאימים לסלית'רין. גם כל העניין של הבתים עובר במשפחה- כל הוויזלים היו באותו בית, כל המאלפויים, כל הבלקים (עד לסיריוס
). סלית'רין היה טהור דם, וכל המשפחות טהורות הדם קשורות אחת לשניה, אז לטהורי-דם יש סיכוי גדול להשתבץ לסלית'רין.

the ror

New member
אני חושב שיש פה שינוי של התירגום...

לפי מה שאני הבנתי בית הפלפאף מאופיין בטוב לב...ולא בהכרח במי שנשאר משאר הבתים.

הנה

"..הפלפאף טובת הלב לקחה את כל השאר." היא לקחה את כל השאר אבל זה מתאפיין בטוב לב לא?

טאפנוש

New member
הלגה הפלפאף הייתה טובה, וזה מה

שמאפיין את התלמידים שלה, לא?. תלמידי הפלפאף הם טובי לב, אך לא חכמים, למדנים, אמיצים אובעליי תושייה רבה במיוחד..

"הפלפאף טובת הלב"

בגלל שהיא טובת לב היא תעדיף לקחת אליה את אלה שהם טובי לב.. אם נישאר מישהו שהוא לא כ"כ טוב לב הוא לא יהיה בהפלאפף..

yoelel

New member
אממממ..

הייתי אומר גריפינדור,כי כמו שמישו אמר פה יש שם באמת כמה אנשים שמזכירים לי אותי באופי. ואני גם דיי אמיץ...
חג שמח...[?!]

למעלה