סקר: מתי ואיזה משימות קבועות אפשר

• פותח הנושא RNG
  • פורסם בתאריך

RNG

New member
סקר: מתי ואיזה משימות קבועות אפשר

לצפות מילדים בגיל יסודי, לדעתכם? האם אתם מנהלים תורנויות בבית שבהם נוטלים חלק הילדים? אני מדברת על דברים שרק הם עושים, איזה משימות אפשר לבקש מהם? ומאיזה גיל? להוריד את הפח? לפנות את הדיש? לסדר את הסלון? לערוך שולחן? אצלינו כל אחד מפנה את כליו לכיור אחרי הארוחה, הם מסדרים את החדר כשאני מבקשת (לא תמיד בפעם הראשונה, לא להסחף..) ,לפעמים הם מוכנים לערוך שולחן, או לעזור לסדר את הסלון ולפעמים הם מתנדבים מעצמם לעשות ארוחת ערב (סלט וחביתה). משימות קבועות יש רק לבן - לזרוק את הבקבוקים הריקים אחת לשבוע, אבל גם עם זה הוא מתווכח ודוחה בד"כ עד שאני מתעצבנת עליו. אתם בעד פעולה התנדבותית או משימות קבועות?

חני ב

New member
אענה לפי הסדר

לא מנהלת תורנויות בכלום. מבקשת ממנו לעתים נדירות לזרוק את הזבל, משניהם לסדר את השולחן. כל אחד מהם מפנה את הכלים לכיור. לגבי סיודר החדר............תמיד ורק הם. להכין ארוחת ערב? מדי פעם הם רוצים לעזור אבל מעדיפה שלא. אני בעד משימות התנדבותיות כאשר רוצים משהו, בגיל הזה לא משהו קבוע.

אתיר

New member
מה זאת אומרת מאיזה גיל?????

אפילו ערן שהוא בן ארבע לוקחת לעצמו צלוחית לעוגה/ופל, לוקח לעצמו מילקי + כפית ואחכי האוכל שם כל דבר במקומו ( זבל + כיור) את הכלים שלו הוא מפנה. וגם הבנות מגיל צעיר הן ערכו שולחן ופינו כל אחת ומה שהיא עושה. כיום וזה כבר כמה שנים טובות הגדולה עורכת ומפנה ומסדרת את הסלון, מפנה מהמייבש והקטנה שוטפת כלים.

שולה 6

New member
יש תפקידים קבועים של נקיון אבק

בסלון ,טיטוא חנייה וסידור חדר לפני שטיפה.צריך להזכיר להם לעשות,אבל עד עכשיו לא היו ויכוחים.

שולה 6

New member
עד כדי כך? עכשיו, אם אנחנו כבר

כאן, האם אתה יכול להסביר לי מה ההבדל בין אתר לקישור (באינטרנט). נשאלתי ע"י בתי ולא ידעתי בדיוק מה לענות. השאלה מופנית לכל מי שיודע. בוקר טוב שולה

אתר הוא מקום המגיעים אליו בקישור

מאתר אחר ע"י הקשה על לינק הבנוי ממילה או תמונה. אל אתר אפשר להגיע גם ע"י כתיבת שמו בשורת הכתובת.

droli

New member
אצלנו אין שום דבר קבוע

הכל לפי אותו רגע/יום. הן מפנות מדיח, שולחן, עורכות שולחן, זורקות זבל - תלוי מה שצריך. אף פעם לא בהתלהבות יתרה, אבל זה מה יש.

noa128

New member
אצלי יש משימות שעליהן אין ויכוח

(המשימות הקלות) - מוציאים זבל (4 מטר ברגל, כאן אין קומות או מרחק), מביאים לי כד מים של מי עדן מהמתקן בחוץ, עורכים ומפנים שולחן, מפעילים ומורידים כביסה ולפעמים תולים. אין תורנויות ובכל פעם צריך לבקש מחדש, אבל את החדרים הם לא מסדרים - לא באופן קבוע ולא בעצמם, צריכים עזרהה שלי עם זה, את הסלון אני מסדרת, כלים אני או השרוע רוחצים (אין דיש בבית הזה). מה שכן, הם מאד עצמאים בכל מה שקשור לאוכל קל, לבד מכינים לעצמם קורנפלקס וכריך (לא בבוקר), לבד שוקו - הגדולים, לקטנצ'יק אני מכינה.

michal@gal

Active member
מנהל
יש משימות קבועות

הבנות אחראיות על ריקון המדיח. לקראת ארוחות משפחתיות הילדים תמיד אחראיים על עריכת השולחן. כל ילד אחראי על סידור החדר שלו, ואנחנו מקפידים שזה יתבצע לפחות 3 פעמים בשבוע. כמובן שכל אחד מהילדים אחראי על פינוי הכלים שלו לכיור אחרי ארוחה, אבל הם לא תמיד זוכרים לפנות. את בקבוקי הפלסטיק למיחזור רק הילדים לוקחים, אבל אין סידור קבוע. מי שפנוי באותו רגע. אני לא מצפה שהם יתנדבו להשתתף בעבודות הבית, כי אז הם לא יעשו כלום.

ella1302

New member
לפנות את הכילים מהשולחן זה חובה

אצלינו. לסדר את החדר צריך לבקש ולקוות שיסדרו. לפעמים אני מבקשת מהן להוריד כביסה, להוציא את הכלב לטיול, לקלח את הקטנה,להכניס כביסה מקופלת לארון. הן משתפות פעולה דווקא כאשר אני מבקשת לעשות משהוא מדי פעם והן שונאות כל משימה קבועה.

חני ב

New member
אני רק רואה תמיד

כשיש שרשור על הנושא הנ"ל, כמה לילדים שלי יש חיים קלים, כלומר כמה מעט אני דורשת מהם. מה שלא ניתן לאמר עלי כשאני הייתי ילדה.

ella1302

New member
זה לא שהן עושות את כל זה בכל יום

רק מדי פעם אני מבקשת. חוץ מטיול עם הכלב. את זה הן עושות פעם ביומיים בערך. ואני ממש מתעקשת שיפנו את הכילים שלהן כי כאן זה לא מסעדה.

למעלה