סקר - מתי הילדים התהפכו, זחלו...

סקר - מתי הילדים התהפכו, זחלו...

אני יודעת שאי אפשר להשוות בין ילדים אבל סתם לדעת את הממוצע. ואם יש ילדים שכבר מדברים - מעניין האם יש קשר בין ההתפתחות המוטורית שלהם (התהפכות, זחילה...) לבין מתי שהם התחילו לדבר

IcNיה

New member
אני אענה

בתי התהפכה בטן-גב בגיל 3 חודשים וגב-בטן קצת לאחר מכן. התחילה לזחול לאחר פיזיותרפיה (בשל גמישות יתר בדרגה גבוהה) בגיל 10 חודשים, אבל התיישבה עצמאית (משכיבה) בגיל 7 חודשים. התחילה להגיד מילים ראשונות (אמא-אבא-סבתא וכו') בגיל 7 חודשים והיום (שנה ו-4 ח') יש לה אוצר מילים עשיר של עשרות מילים ואפילו כמה משפטים.

shani74

New member
המילים שהיא אומרת

ברורות? כלומר, כמו שאת אומרת אותן, או חלקי מלים / עיצורים שגויים?

IcNיה

New member
חלק גדול מהמילים ברורות לחלוטין

כל המילים ה"קלות" כמו אמא-אבא-סבתא-סבא, שמו של אחי, שמו של הכלב, שמם של ילדים של חברים שהיא מכירה היטב וכו'. יש גם מילים קשות, אותם היא מבטאת בצורה רהוטה ביותר, ולא ברור למה דווקא אותם (כמו "להתנדנד", שברוסית זו מילה קשה לביטוי). מילים יותר מורכבות אומרת בחלקן פחות ברורות (עיצורים משובשים, למשל), אבל היא אומרת מילה שלמה (לא רק הברה אחת). כשהיא אומרת מילה בצורה משובשת - אני מעודדת אותה וחוזרת על המילה בצורתה הנכונה (לא מתקנת, אלא משלבת במשפט בצורה תקינה כחלק מהשיחה) ועם הזמן היא אומרת את המילים המשובשות בצורה תקינה יותר ויותר.

Shirali2

New member
אז ככה: שירה הייתה בטטה קטנה ועשתה

הכל מאוחר (או שרק מהלחץ זה היה נראה מאוחר...) היא התהפכה רק בגיל 7 חודשים, זחלה בגיל 9 חודשים והתחילה ללכת בגיל שנה וחודשיים. את המילה הראשונה היא אמרה בסביבות גיל שנה ומאז היא לא מפסיקה לדבר (בת או לא בת). דובי מתהפך כבר מגיל 5 חודשים. השבוע הוא התחיל לזחול כמו שצריך (בן 8 חודשים).

kseniali

New member
תשובה

שי שלי התהפך בטן-גב בגיל חודשיים (כי הוא ממש "אהב" להיות על הבטן), גב-בטן 6 ח'+שבוע. זחל אחורה-5ח' קדימה על הידיים רק (כמעט לא עוזר עם הרגלים)7 ח' ועד עכשיו (8 ח')

אצלנו

התהפך גב-בטן-4 חודשים, בטן-גב-4.5 חודשים נעמד על 6 קצת לפני חצי שנה זוחל על 6 מגיל חצי שנה+ מתיישב מזחילה-חצי שנה וחצי נעמד מגיל 7 חודשים דילג לגמרי על כל שאר הדברים-גחון, אחורה, הצידה וכו'. עוד לא מדבר בכלל למעט טה-טה-טה-טה פה ושם.

בדקתי ביומן כי כבר הספקתי לשכוח....

אור התהפך בגיל 5.5 חודשים זחל גחון בגיל 7 חודשים וב-7.5 חוד' זחל רגיל לא יודעת לגבי הממוצע בכל מקרה ללכת הוא התחיל די מוקדם בשנה ושבועיים ולגבי הדיבור-עכשיו בגיל שנה ו-8 אומר הרבה מילים,אפילו מחבר משפטים קצרים 2-3 מילים כמו:"אבא את זה" ,"אמא רגע" ועוד כמה משפטונים חמודים מקווה שעזרתי

אצלנו

התהפכה בטן גב בגיל 5 וחצי חודשיים זחלה אחורה בגיל חצי שנה ןאחרי שלושה שבועות קדימה היא הולכת עם רהיטים , מוחאת כפיים עושה שלום וקוראת רק לחתול בוא
מחזיקה את בקבוק לבד מגיל ארבעה חודשים
אומרת אבא , אמא , בוא אבל.........................
לא ישנה לילה שלם למעט פעמיים בודדות בהן הייתה עייפה מאוד

שריתה 1

New member
אצלי מאוחר יחסית

עיליי התהפך בערך בגיל שמונה חודשים וזחל גחון עד גיל שנה וחודשיים בגיל שנה וחודשים זחל על ארבע ובגיל שנה וחצי התחיל ללכת.

mingalim

New member
רק בהתחלה, אבל יכולה לענות קצת...

נעם התהפכה רצוני גב- בטן בגיל חודשיים וחצי (ביום חמישי היא בת שלושה חודשים
עליה..
). בטן גב היא לפעמים נופלת, לפעמים מתאמצת, אבל בעיקר נשארת על הבטן ובוחנת את העולם סביבה

mevav1

New member
בתי פרט להליכה,הייתה ספידומטר

ממש מטאורי. היא זחלה בגיל 5 חודשים לאחור,קדימה 5.5 ועל שש בגיל חצי שנה. בגיל 7 חודשים היא הלכה מסביב והתיישבה לבד גם בסביבות גיל חצי שנה וטיפה . אה..להתהפך בטן גב היא התהפכה בגיל שלושה חודשים וגב בטן נדמה לי 4 וחצי או פחות. לדבר היא התחילה לומר מילים בגיל כ 8 חודשים,אמא..נעמדה במיטה וקראה לי "מאאא מאאאא"
ואחרי כחודשיים אמרה משהו כמו ליידי(הכלבה),אבל אמרה דדי..ואבא מעט יותר מאוחר ואת זה בגיל כשמונה חודשים(בעיקר על אוכל)ולקראת גיל שנה כבר אמרה מעל ל 10 מילים ברורו ומכוונות. אה...היא גם ספרה יחד איתי אחת ושתיים אבל במילים שלה שאני כבר לא זוכרת איך אמרה. ללכת משומה היא התחילה ממש ללכת "רק" בגיל שנה ושלושה חודשים וזה מפני שבדיוק הכלבה שלי השירה ים שיער בביחת ולא יכלחתי לתת לה לדדות יחפה ככה ולכן אני בטוחה שזה מה שעיקב לה את ההליכה.בנוסף גם חוסר יציבות שרק הנעליים פתרו לה את הנושא הזה. בקיצור,הכל היה מהיר. כעת ממרומי גיל שנתיים וחמישה,היא כבר מדברת שוטף ויפה ונכון

sigalda

New member
תינוק בן חמישה חודשים

מגיל 4 חודשים מתהפך באופן קבוע בטן-גב. 4.5 חודשים - מתהפך גב-בטן. מתחיל עכשיו קצת לזחול גחון

איתי בן 5 חודשים

בגיל 4 חודשים הוא התהפך אבל מאז הוא עושה את זה לעיטים רחוקות הוא עושה עכשיו סימנים לקראת זחילה אבל לבנתיים רק זז על צירו טוב נחכהההההההההההההההההה...

lionats

New member
ענה לסקר

אביגיל שלי התהפכה מהבטן לגב בגיל חודשיים וחצי ומהבטן לגב בשלושה חודשים וחצי....היא נורא מהירה, עכשיו לקראת ארבעה חודשים כבר מרימה קצת את הטוסיק ודוחפת עם הרגליים, ייתכן שהיא "מבשלת" זחילה......

למעלה