סקר מרפסות שמש

lavendula

New member
יש גינה גדולה ומטופחת, דק קטן עם נדנדה

ומרפסת של הבית.
הריהוט הראשון שקנינו לבית כשעברנו אליו היה שולחן וכסאות למרפסת הזאת. בערבי הקיץ מאוד נעים לאכול שם. בשעות היום די חם בגלל הכיוון דרום-מזרח, כך שמהבחינה הזו, זו בהחלט מרפסת שמש
. אני מאוד רוצה לסדר שם הצללה ומאוורר, כדי שנהנה ממנה יותר.

יש מרפסת שמש, כמעט ולא מנוצלת

יש בה ספסלי ישיבה בנויים שעל אחד מהם יש מלא עציצים ועל השני מידי פעם אני יושבת וקוראת או שותה קפה של בוקר. הילדים לא מגיעים לשם כמעט. בקיץ אני מארחת שם מידי פעם .

אתיר

New member
3 מרפסות

אחת קטנה כמעט ולא מנוצלת , אחת מהסלון גם קטנה מקורה, ואחת למעלה על הגג מושלמת, ויש בה אפילו מיטת שיזוף + מזרון שיהיה לי איפה להתפגר בקיץ , מה שמבאס אותי שאי אפשר לשים בה עציצים עקב הרוחות העזות בקיץ ובחורף

דינהלה1

New member

תקופה ארוכה רציתי מרפסת שמש. זה התממש כשעברנו דירה לפני 3 שנים. המרפסת בגודל בינוני, הצבנו שולחן זוגי עם שתי כיסאות בהתאמה ועוד כמה כסיאות של כתר שנערמים האחד על השני. חלק קטן ממנה מקורה הרוב חשוף. אנחנו לא עושים שימוש לעתים קרובות מאחר ויש לי עדין ילדים קטנים בבית ולכן רוב הזמן היא סגורה כי אנחנו לא רוצים לקחת שום סיכון בנושא.
קצת מבאס שהיא מתלכלת הרבה מאבק. אחרי שיוצאים אליה ונכנסים הביתה זה מלכלך את הריצפה בבית כי יש לנו ריצוף בהיר, במיוחד שהילדים מסתובבים יחפים ואז כל הלכלוך נידבק להם לכפות הרגלים

מידי פעם אנחנו מארחים בה חברים לקפה, אני אוהבת לשבת בה בשבת בבוקר עם הקפה ולפתור תשבץ.
ואני מטפחת את התחביב שלי גידול עציצים וצמחים. אני קוראת לה "הגינה שלי"

זה הדבר היחיד שחסר לי בבית

בע"ה בעתיד כשיהיה יותר כסף פנוי - אנחנו מתכוונים להוסיף שתי מרפסות. זה דבר שבאמת חסר לי - בעיקר בערבים של ימי קיץ.
בינתיים מסתפקים בגינה - אבל החסרון שלה הוא שהיציאה אליה היא לא מיד מהבית (כניסה נפרדת מהרחוב. משהו מוזר כזה..).

מאי 282

New member
יש 4 מרפסות וגינה גדולה

מרפסת של חדר השינה שלנו - מנוצלת המון.
מרפסת של הגג - לא עולים לשם בכלל,רק אם מארגנים אירוע/יום הולדת.
מרפסת בכניסה לבית שמתחברת לגינה - מנוצלת הכי הרבה.
מרפסת ביציאה מהסלון - לא מנוצלת בכלל.
בכל המרפסות יש שולחן וכיסאות אך
במרפסת שבכניסה לבית השולחן ממש גדול עם 12 כיסאות
ויש בה ערסלים מכל הסוגים והמינים
כי זו המרפסת הכי שימושית שאנחנו מארחים בה וחיים בה.
כל המרפסות מקורות בפרגולה.

Lady In Blues

New member
עונה

יש לנו גג, גדול (בערך 60 מטר), חסר שימוש לחלוטין ועומד לפני שיפוץ נרחב.
כרגע זה בסימן שאלה כי אולי בכלל נעבור דירה. עוד לא יודעים.

יש שם שטח עם המון פוטנציאל,אבל אין בו שימוש. זה כי הוא לא מקורה בכלל ועם החום והלחות של ת"א אי אפשר לשבת בחוץ סתם ככה, ברוב ימי השנה.
אם נחליט לשפץ, נדאג להצללה (עם יריעות לייקרה), נשפץ את הנדנדות, בטח נוסיף שולחן אוכל גדול.

iris51

New member
האם כדאי לשים במרפסת מאוורר קיר תעשייתי

18 "
האם מחליד?.
האם יש למישהו מאוורר במרפסת?
מאוורר תקרה?
במסגרת הרחבה הוסיפו לי ממ"ד ומרפסת (מקורה ע"י המרפסת שמעל) של 12 מ"ר עם "ספסל" בטון מסביב עם סף שיש ומעליו מעקה אלומיניום וזכוכית בגובה 110 ס"מ.
תודה.

hag70

New member
אין. יש גינה

שכרגע אין בה יותר מדי שדרוגים, אבל יש יש בה המון המון צמחים.
ברמה שקשה להשתלט עליה.
יום אחד יהיו עוד דברים.
אבל היא מקסימה

(ויש פינת מדורה לימים הקרים יותר
ואין ולו פיסת דשא אחת)

למעלה