סקר, לאלו שכבר התחתנו...

T i k t a k i t

New member
מסכימה ולא מסכימה

אני לא "דורשת" מתנה או כסף מאורחיי,כלל וכלל לא .אבל הגיוני לצפות מאדם בוגר שיבין שסט מצעים שראה ימים טובים יותר ,מעליב בעיניי הרבה יותר מאשר מעטפה עם כרטיס ברכה עם ברכה מהלב ,וזהו.

מזכיר לי

בבת מצווה שלי, קיבלתי מדודה אחת סט של 2 עפרונות (מהצהובים), ובשקית נפרדת - מחק משומש. הייתי בת 12, ועדיין לא אשכח את זה... ולנושא הביקורת על הצחוקים בנושא - לדעתי, יש טעם לפגם בהסתכלות על האורחים כאופציה הכרחית לכיסוי החתונה, ועם זאת - ישנן מתנות שפשוט מראות על זלזול. כמו העפרונות. במקום זה - ברכה אישית למשל, היתה מחממת לי את הלב פי מליון יותר ממתנה או מצ'ק. כך כל דבר שבא באמת מהלב... קשה לי אבל להאמין שנותנת העפרונות, או נותני מייבש החסה חשבו - "הממ... מה אפשר לתת ל* במסגרת המגבלות הכספיות, שישמח אותה / שיראה לה שהיא חשובה בעיננו...

hhagigit

New member
T i k t a k i t צודקת

חברה שלי אמרה דבר חכם לפני חתונתה... החברים הטובים והמרוששים (במקרה שלנו רובם סטודנטים)יתרמו בנוכחותם באירוע ובעיקר יתנו בשמחה ובריקודים. חברי ההורים ושאר ירקות (בדגש על אלה שיכולים להרשות לעצמם)מחוייבים להביא סכום שיכבד את בואם ואת החתנכלה

רוי לי

New member
אשכרה נכון..

אני לא יכולה להשתתף ב"תחרות" מביחנת מתנות קיבלנו מתנה אחת מאוד מיוחדת מחברה ש"אחראית" על ההכרות שלנו לפני עשרים שנה אשר איתרנו לפני החתונה והזמנו אותה , והיה ברור שאין מצב שהיא תביא צק . חוץ מזה קיבלנו עוד מתנות מאוד מיוחדות מאנשים שלא הגיעו לחתונה והודיעו מראש שלא יהיו או כאלו שלא הוזמנו אבל טרחו לשלוח בכל זאת וזה כולל דרך אגב גם כמה צ'קים (בטח יש עוד כאלו סיפורים שלא נכתבו פה) לצד זה קיבלנו כמה צ'קים בסכומים מאוד מאוד נמוכים ממשפחה וחברים שהמצב הכלכלי שלהם רע חלק מהם בכלל לא הפקדנו בבנק (ידענו שיחזרו). ואף מילה פה על אנשים שלא הגיעו לחתונה ו/או הגיעו בנכוחות מצומצמת בגלל עניין כספי והבושה . ועדיין למרות הכל ,ההיתי מזמינה אותם שוב גם את אלו שבאו שלושה והביאו 250 ש"ח. אנחנו חוזרים קצת לנקודה של חתונות עושים מאהבה לא בשביל "לדפוק קופה"

אין כסף? משקיעים במחשבה

אפשר לעשות מתנות לבד, אפשר לעשות עם קצת יצירתיות והשקעת זמן בחיפוש למצוא מתנות מדהימות בגרושים. אבל מי שמביא לך נרות בעשר ש"ח מהסופר הוא לא בנאדם שהתקמצן על הכסף. הוא התקמצן על תשומת הלב, על המחשבה מה ימצא חן בעיניכם, מה אתם צריכים. וזה בעיני הרבה יותר גרוע מלהתקמצן על כסף (שבאמת אין לאנשים ועל זה אין מה להתלונן). אם אין לך חשק לפתוח את הלב למי שאתה הולך לחתונה שלו, אז תפתח את הכיס, ואם גם זה וגם זה - אז פשוט אל תבוא. כי אם כל כך לא אכפת לך מהזוג, מה אתה עושה שם?

ספר על איך להחיות את האהבה ../images/Emo6.gif

הרגת אותי... אנחנו לא קיבלנו מתנות אבל כן קיבלנו כלום משני חברים לפחות... אחד מהם גמר את הקריירה אצלי (ולא רק בגלל העדר המתנה)

אנחנו קיבלנו רק מתנה אחת (למזלי)

והיא הייתה מצעים, טוב נו אומנם מצעים מעולים של ורדינון ואני חולה על מצעים אבל כאילו הלווו לא ציפיתי לקבל מצעים מתנה לחתונה
(ובטח לא שנשאר עליהם תוית "קנה אחד השני בחצי מחיר").
בקיצור מזל שהתחתנתי ככה זכיתי לקבל מצעים, כי אחרת לעולם לא היה עולה בדעתי לקנות

סט מצעים אחד עולה אצלהם איזה 300

שקל אם לא 400 .... דוד שלי שהתחתן שנה שעברה קיבל סט למטבח של כף הגשה מרית וכו' של 12 שקל והמצחיק הוא אני חושבת שתוית המחיר עוד נשארה על המוצר...

זה לא שאני מזלזלת חס וחלילה

ולא באה לעשות חשבונות, ההפך כמו שנאמר כאן כל אורח מוזמן בברכה בלי כל קשר ליכולות הכלכליות שלו, וההפך אני מאוד אוהבת מצעים, פשוט השרשור היה מה המתנות הכי מוזרות שקיבלתם לחתונה אז זה הדבר היחיד, אבל בנינו נראה לי שאני יצאתי בזול אחרי הסיפורים ששמעתי כאן

רק רציתי להגיד ש

לא מזמן קנינו סט מצעים שעלה יותר משש מאות שקל. דווקא נראה לי מתנה יפה מאוד ונדיבה.

פיץ26

New member
לדעתי יש לנו סיכוי למקום ראשון:

מכרה של אמי, אשת "אומנות" מוכרת החליטה להכין לנו באהבה רבה מעבודת ידה: חתיכת בריסטול עליה הודבקה ההזמנה לחתונה בתוספת צבעי גואש.

לא היו אצלנו מעטפות ריקות

אבל היו טלפונים מדודות פולניות אחרי החתונה, שהם שכחו לשלשל את המעטפה לכספת...חודש ויום אחרי, ועדיין אין שום זכר למעטפות... נו שויין...

למעלה