סקר "כמה זמן זה לוקח?" - סיבוב שני

טרודי

New member
סקר "כמה זמן זה לוקח?" - סיבוב שני

לפני כמה חודשים ערכתי כאן סקר בנושא של "כמה זמן לוקח להכנס להריון?", בחתך לפי גילאים ולפי בנקי זרע. תוצאותיו העלו שאלות מעניינות, אבל החשובה שבהן היתה: האם כמות הנתונים שנאספה בכלל מאפשרת הסקת מסקנות כלשהן? לצערי, תשובה לשאלה זו עדיין אין לי (הנתונים הועברו לבדיקת סטטיסטיקאית, אך היא טרם התפנתה לבדוק אותם). במקביל, אני אוספת נתונים נוספים, בתקווה שהצורך בתשובה יתפוגג. אני רואה שיש כאן לא מעט אמהות והריוניות שאין לי לגביהן נתונים. אשמח אם אלה מכן שהרו מזרע תורם, יענו לי על השאלות הבאות (לגבי כל הריון בנפרד. גם הריונות שהסתיימו בהפלות, בבקשה). כמובן שאפשר לענות גם במסר. התשובות האישיות שלכן לא יפורסמו, אלא רק ישמשו לסיכומים סטטיסטיים. 1. בת כמה היית כשהרית? 2. באיזה בנק זרע טופלת? איפה עברת מעקב ביוץ? איפה ביצעת הזרעות? איפה ביצעת טיפולי IVF? 3. כמה מחזורי הזרעה עברת? כמה מחזורי IVF? 4. א. באיזה שלב, אם בכלל, הציעו לך זריקות לתזמון ביוץ (כוריגון וכדומה)? ב. באיזה שלב, אם בכלל, הסכמת? ג. האם במחזור שבו הרית, קיבלת זריקה כזו? ד. באיזה שלב, אם בכלל, החלפת תורם? ה. באיזה שלב, אם בכלל, עברת צילום רחם? 5. האם ילדת בן, בת, או תאומים (ומה מינם)? מי שעדיין מנסה ולא הרתה, מוזמנת לענות על השאלות בהתאמות המתבקשות (גיל התחלת הטיפולים במקום גיל הכניסה להריון, ושאלות 5 ו-4ג' לא רלוונטיות). תודה מראש.

כמה זמן זה לוקח

טופלתי באיכילוב. מעקב ביוץ באיכילוב. הזרעות באיכילוב. IVF יהיה בשבוע הבא - במדיקל סנטר אחלי לי הצלחה..! 5 מחזורי הזרעה. בפעם הרביעית ניסיתי מנוגון . הסכמתי הפעם הרביעית. האם יש מקום להחליף תורם ומתי/למה? עברתי צילום רחם לפני שהגעתי לאיכילוב והרופאה גילת חצוצרה אחת סתומה אבל פרופ' יעבץ אמר שלא נראה לו שיש בעיה............???!!! אני אהיה בת 42 במרץ...לא להאמין!!!!!!!!!!!!!!!

טרודי

New member
תודה, esti, ובהצלחה

לפעמים מחליפים תורם, כי "אין כימיה" בין הזרע לביצית.

l i l o 1

New member
אפרופו החלפת תורם...

בגלל השאלה הזו ביקשתי לראות את תוצאות הסקר שפירסמת כי התעניינתי בשאלה אחרי כמה פעמים בממוצע החליטו הבנות להחליף תורם - לא רציתי להטריד אותן בשאלה שבטח נשאלה כבר מיליון פעמים - אבל בתוצאות הסקר ששלחת אותי אליהן לא הייתה התייחסות לשאלה הזו יש אולי מקום אחר שכן ? תודה לילו

אילת 11

New member
הרבה מחליפות תורם

אחרי כמה נסיונות לא מוצלחים. לא שיש הוכחה שזו הבעיה, אבל למה לא, הרי לא התחתנו איתו
אני עברתי 4 נסיונות לא מוצלחים, החלפתי תורם ובינגו. האם זה בגלל זה , לכי תדעי , אבל זה הסיפור

טרודי

New member
אלה שמחליפות, עושות זאת אחרי 3-4

מחזורים. אבל יש הרבה מקרים של הריון בנסיון 5 או 6 גם בלי החלפת תורם (או שלא ציינו בתשובה לסקר שהחליפו אותו - נוסח הסקר עבר שינויים, ויש רבות שענו לפני שהשאלה נוספה. מאותה סיבה, אני לא יכולה לומר כמה מחליפות תורם). כמו שכתבה אילת, אין לנו שום סיבה מיוחדת "לשמור אמונים" לתורם מסויים. אם מישהי מרגישה, או הרופאים שלה מרגישים, שהחלפת תורם יכולה לעזור - זה מתבצע.

מריה 2

New member
אפשר להחליף תורם, אפשר להחליף רופא.

במרכזים שונים מטפלים בשיטות שונות. מה שכדאי זה לברר מקום בו אחוזי הצלחה בגילאים הבוגרים של האמהות הם גדולים.

מריה 2

New member
סקר

הנתונים שיש לי כבר לא עדכניים כי העוללים שלי כבר די גדולים (יחסית), אבל מה שאני עשיתי זה לברר עם הרופא שלי אודות נתוני הצלחה, ושאלתי בעיקר את האחיות ביחידה. אפשר למשל להקליק בגוגל את המילים 'הפריות מבחנה בישראל' ולחפש נתונים. אני אחשוב על עוד שיטות למצוא מידע, אבל אני יודעת שיש הבדל בין מרכזים שונים. (למרות שזה לא קל להחליף רופא אם מאמינים בו ונוצרים יחסי אימון).

טרודי

New member
ובכל זאת, גם הנסיון האישי שלך

רלוונטי. אם תחליטי בכל זאת לענות לסקר (כפי שמופיע בתחילת השרשור, או בקישור שזואי נתנה), תיבת המסרים שלי פתוחה.

sunflowers

New member
מהמנסות

1. גיל תחילת נסיונות - 36 ושלושת רבעי 2. תל השומר. מעקב ביוץ - פרטי. 3. עברתי את השלישי (לגביו עדיין אין תוצאות). 4.א. טרם ב. לאור א' - n/a. ג. n/a ד. טרם ה. טרם 6. n/a

טרודי

New member
תודה, זואי

חסרה שאלה בשלב הטיפולים לגבי כמה מחזורי הזרעה עברת. חסרה בקשה למלא נתונים גם עבור הריונות שנפלו.

גליה שמ

New member
תשובות

הריון ראשון: תחילת התהליך בגיל 39, כניסה להריון בגיל 40, שנה מאוחר יותר בדיוק. 7 הזרעות ללא תוצאות בטיפול של מומחה פוריות במרפאת בריאות האשה קופ"ח כללית (מעקב והזרעות), עם זרע מאסף הרופא. זריקות לתזמון ביוץ מההתחלה. החלפת תורם (ראשונה) אחרי 4 הזרעות. צילום רחם אחרי 4 הזרעות (תקין). טיפול IVF אחד בבי"ח בליסון (תורם חדש מהבנק שלהם). "תוצר": בת הריון שני: התחלת נסיונות וכניסה להריון בגיל 42, סה"כ ארך כ- 3-4 חודשים הסיפור. 2 טיפולי IVF בבי"ח בלינסון, אותו תורם. "תוצר": בת

טרודי

New member
תודה, גליה

ושאלת הבהרה: משום מה רשום אצלי שני IVF להריון הראשון שלך. כשאת אומרת טיפול אחד, הכוונה לשאיבה אחת או החזרה אחת?

למעלה