סקר הפיתות הגדול:

ערני12

New member
סקר הפיתות הגדול:

למי שנשבר מהקרשים , ולמי שלא בא לו להתנזר מלחם ופיתות אני פותח בסקר הפיתות.איפה ישנן והיכן הכי טעים? 1.ברמת-השרון: פלאפל במרכז העיר ,שייך לערבים . המחיר?-14 שח למנה, אחד הגבוהים בארץ. סלטים מכל הסוגים =חופשי.

omerlich

New member
זה שאנחנו שינוי....

לא אומר שכולנו אוכלים חמץ בפסח(לפחות אני)

ערני12

New member
לא כ"כ בטוח שהפיתה אסורה../images/Emo13.gif

מכל תיאור הפרשה שם לא מצאתי איפה אסורה הפיתה.

אסורה אסורה

בניגוד למצוות אחרות שהקשר בינן לבין מה שכתוב מקרי בהחלט, הפעם הקשר נראה מבוסס למדי. אם זה באמת מעניין אותך אפשר להיכנס לדיון תיאולוגי קצר בנושא, אבל אני מצפה שדווקא חברי הפורום הדתיים שביננו יפתחו את הנושא ולא אתאיסט כמוני

omerlich

New member
ועוד איך אסורה..

גם פיתות שאופים במאפיות תופלות קצת.. וכל דבר שתופח אסור בפסח.. זאת הסיבה שאשכנזים לא אוכלים קטניות כי הם מתנפחים בבישול

gershon17

New member
לא, לא, זו לגמרי לא הסיבה

האשכנזים לא אוכלים קטניות בפסח כי פעם ממזמן במזרח אירופה, נהגו לאחסן את כל הקטניות וגם את החיטה בשקים באותו המקום. לפעמים שק ששימש לחיטה שימש אחר כך לקטניות ולהיפך. הפחד היה שקצת חיטה תתערבב עם הקטניות (או עם האורז), ולך תמצא גרגר חיטה אחד בשק עצום של שעועית. משום מה הבעיה הזו לא הטרידה את היהודים שחיו בצפון אפריקה ובאסיה, ולכן שם דווקא כן אוכלים קטניות בפסח. יש כאלה שלא אוכלים חומוס, בגלל השם שלו.

ערני12

New member
הסבר לאי אכילת קיטניות

ההסבר שנתת גרשון לאי אכילת קיטניות הוא נכון כנראה אבל מציג את היהודים האשכנזים בגישתם לקיטניות כסובלים מחשש יתר. הרי יכלו למצוא שקים שונים לחמץ ושקים שונים לקיטניות , או לפחות שיטות סימון ברורות לסימון הקיטניות .

gershon17

New member
הוא נכון בהחלט

מה זה משנה איך הוא מציג את האשכנזים אם הוא נכון?

omerlich

New member
ועוד איך אסורה..

גם פיתות שאופים במאפיות תופלות קצת.. וכל דבר שתופח אסור בפסח.. זאת הסיבה שאשכנזים לא אוכלים קטניות כי הם מתנפחים בבישול

omerlich

New member
ועוד איך אסורה..

ערני12

New member
ואם אני אוכל ../images/Emo13.gifחצי מנה בפיתה

אבל ביטני אינה מתנפחת (הירקות ליד הפלפל אהובים עלי יותר מהכול) אז זה לא חמץ?

omerlich

New member
מי אמר?

שאני מצחיק.. ציינתי עובדהה.. חוצמזה לא מצחיק אל תגיב!! אפחד לא ביקש את הדעה שלך והאמת די נמאסת!!!!

שמעתם? נמאסתי עליו...

הגיע לכאן לפני יומיים וכבר חושב שהוא יקבע לי אם להגיב או לא להגיב ועוד מעביר עלי ביקורת. תקשיב, ילדון, לפני שאתה בכלל פונה אל הפוסק או אפילו מזכיר אותו כדרך אגב, כדאי לך לחשוב על זה טוב מאוד... הידיים שלך צריכות לרטוט, הקול שלך לרעוד והשניים לשקשק. של נעליך מעל רגליך!

למעלה