סקר העברת ציוד מילד ראשון לילד שני

fairyleila

New member
המבחן האמיתי יגיע בסוף אוגוסט...

יש לי תאומים- בן ובת, בני 3 וקצת.
שמרתי את כל הבגדים שלהם. גרנו בחו"ל והייתי מקבלת משלוחים של חיתולים עד הבית בקרטונים, אז יש לי עכשיו במחסן קרטונים שמסומנים שלי "בן/בת 0-3" בן/בת 3-6 וכן הלאה.
שמרתי מלא שמיחות, סלקל ומושב לאמבטיה שמרתי רק אחד, כי לא חשבתי שהסיכויים לעוד תאומים גבוהים במיוחד (למרות שרציתי!)
יש לי עדיין את כיסאות האוכל, שאולי אעביר אחת לגיסתי שגם בהריון.
בינתיים משחקים של השניים לא ממש מיינתי והפרדתי לגילאים, חוץ מכמה פריטים שממש מיועדים רק לתינוקות, אז נראה מה קורה אחרי הלידה.
אני בשבוע 10 אז עוד לא יודעת מה המין אבל די מנחם לדעת שיש לי כבר פחות או יותר הכל לבן ולבת... מקווה שבעתיד אוכל לעשות שימוש חוזר בהכל...אבל נעבור קודם את ההריון הזה לפני שחושבים על הבא

מעבירה ומקבלת הכל ממיינת ומעבירה הלאה

אצלי הריון רביעי בקיץ האחרון העברתי את הכל כולל המיטות (היו 2) ונכנסתי להריון אז סבבא לא תאמינו כמה חזר חוזר ומגדיל את הכמויות דוגמאות: קיבלי שלוש שקיות ענקיות עם בגדי ניובורן ו0-3מיינתי לשקית אחת כי לא צריך יותר ורק את הסגנון שאני אוהבת את השאר העברתי לעוד חברה שגם לקחה שקית והעבירה הלאה.
יש לי כבר שלוש אוניברסיטות ועוד שלי לא חזרה אלי אבקש גם שלא יחזירו כי שלוש זה כבר יותר מידי.
היום קיבלתי מיטה מחברה ומתכוונת לשדרג את השידה שבבית (מבטיחה תמונות) וגם נדנדה מגיל לידה עם הגדולים אפילו לא היה לי.

מה שקיף בלקבל זה שאפשר למיין ולהעביר הלאה את מה שלא ניראה ואז קונים את הפינוקים.

בין הילדים שלי ברור שהעברתי כשלא התאים בעונה השלמתי בין לבין העברתי לגיסה וזה שוב חזר ושוב העברתי....

איך שמרתי:יש את השקיות עם הריץ׳ רץ׳ של המצעים הכל שמור שם לרוב לפי מידות וגודל השקית כל פעם שמשהו קטן נכנס לשקית עם שמתמלאת וכך הלאה.

ממשיכה בשאלה

מה לא היתן לוקחות כמובן חוץ ממוצצים ובקבוקים.
כי אני גם אקבל אמבטיה ודפני ומעמד השאלה עם לא עדיף לקנות חדש זה לא ממישהו זר אבל עדיין....

dikli28

New member
קחי, למה לא בעצם?

גם אני מקבלת דפני. למרות שאין לי מושג אם אני אשתמש או לא.
הרי זה פלסטיק. בטח מייד אין צ'יינה, אז מה ההבדל? גם כשזה חדש צריך לנקות.
אם את מרגישה לא לגמרי נוח, נקי עם מים רותחים וחומץ.

דברים שלא הייתי לוקחת: מוצצים, בקבוקים (למרות שאני מניקה בכל מקרה), בגדים וסינרים עם כתמים רבים שלא יורדים. יש בטח עוד אבל אני לא זוכרת כרגע.

kita1000

New member
דפני עולה 19 שח.. למי יש כוח לנקות?

אני גם בדכ קונה חיתולי בד חדשים כי הישנים לא נראים משהו.
בקבוקים מעבירה את אלו שנראים טוב. אני שואבת וצריכה כ10 בקבוקים... יקר!!!. מוצצים לא מעבירה כי נעלמים ומתבלים.

mica35

New member
ברור שלוקחת

אין לי מושג איפה האמבטיה והדפני שלנו (חלף עם הרוח בזמן מעבר דירה, הייתי בטוחה שלא יהיה עוד אחד), ככה שכנראה נצטרך להשיג חדש ודי ברור לי שאמצע ממי לקחת. מנקים קצת וזה בסדר גמור.
הדבר היחידי (בהקשר הזה) שלא אקח זה את הכיסוי לדפני שיכול להתכסות עובש, זה גם עולה 15 שקל ככה שמפה לא יבוא ההוצאה הגדולה.

הדבר היחידי שאני אבדוק בציציות לפני שאקח זה סלקל/כיסא לאוטו, לדברים האלה יש תאריך תפוגה (בערך 5-6 שנים מזמן היצור) ועם בטיחות לא משחקים. אני גם אוהבת כיסאות לאוטו ולא סלקל מגיל אפס (בטוח יותר לטעמי) ומכיוון שאפשר לקנות כיסאות מצויינים (חמישה כוכבי בטיחות) בזול יחסית (370 שקל), אני מעדיפה לא לקחת סיכונים. בילדה השנייה לקחתי מאחותי סלקל (קנתה נוסף כי היו לה תאומים) אבל שם ידעתי בדיוק מתי היא קנתה ומה עבר על הסלקל. בניגוד לדברים אחרים שלא אכפת לי שיהיו יד עשרים כל עוד נראים שלמים ובמצב טוב בכיסאות לאוטו אני מעדיפה חדש. חוץ מזה שכיסא טוב ל3-4 שנים לפחות ככה שרק אני כבר מגיעה כמעט לתאריך התפוגה של הכיסא ומכיוון שאני יודעת שהסיכוי שאני אחליף כיסא באמצע רק כי פג לא התוקף נמוך אני מעדיפה מראש לקנות חדש.

dikli28

New member
הרוב משומש

בבית שתי בנות ובבטן בן...

אני לא ממש תכננתי מילד לילד לגבי הצבעים.
עם הראשונה היינו לפני עזיבה של הארץ אז באמת שהכל הושאל והושאר בארץ.
עם השנייה, הכל עבר מהראשונה.

בנתיים תרמתי המון בגדים כי חשבתי שלא יהיה שלישי, אבל הנה השלישי בדרך וזה בן אז לא נורא...
את הכל כולל עגלה, כסא לרכב, בגדים וכו וכו אני מקבלת או משאילה מחברים.
הקטנצ'יק בטוח לא ילבש בגדים ורודים, ויש לנו כאלה המון, אבל סביר להניח שהרוב יהיה משומש וימשיך לעבור הלאה....

kita1000

New member
הכל

אחרי הגברת הגיע גבר גבר...
אז חוץ משמלות העברתי הכל. ובמילא את רוב הבגדים קיבלתי יד שנייה או שלישית מראש.
גם סגול זה לבנים!

טיפים? יש מספיק הוצאות על בריאות ואוכל ודברים שבאמת צריך. ביגוד ראשוני שמשמש לדקה וחצי ומתלכלך תוך שנייה אני לא קונה.

יש לנו 3 בנות

הראשונה נולדה בקיץ השניה בחורף- אז ציוד "גדול" כמובן שנשאר. בגדים היינו צריכים לקנות ביגוד חורפי להתחלה.
לשלישית קבלנו מתנה עגלה חדשה (הקודמת אצל הורים של, משתמשים בה כשמגיעים לבקורים) מבחינת בגדים חשבתי שאני מסודרת. אממה, לא חישבתי את זה שתצא לי תינוקת ממש גדולה. מה שקורה הוא שהיום כשהיא עוד רגע בת שנה, היא לובשת אותו גודל כמו אחותה שכבר בת 3 ורבע (ככה זה כשיש אחת באחוז 5 ואחת ב95).
מכיוון שההפרשים אצלינו לא גדולים (שנה וחצי ושנתיים ורבע) לא היינו צריכים לאחסן מי יודע מה. הבגדים היו במדף למעלה, כמו בגדי חורף בקיץ... היו דברים שהשאלתי לזמן מוגבל כי לא היה לי מקום מיותר (מיטת תינוק, אמבטיה סלקל).

יש לי שתי בנות

העגלה הראשונה שימשה גם את השניה. (והיא עדיין שלמה כביום קנייתה, ממתינה ללידה הצפויה)
הטיולון של הגדולה מת בדמי ימיו ולקטנה קנינו אחר. לפני כמה שבועות הוא נגנב וקנינו עוד אחד שישמש אותנו , אני מקווה, גם בעתיד.
בגדים: מה שנשאר שלם ויפה, שמרתי. לא הכל היה שווה לשמור. גם ההפרש ביניהן היה למעלה מחמש שנים. היו בגדים שמיחזרו את עצמם אצל הקטנה וכמובן שיש גם חדשים.
מיטת תינוק כמובן נשמרה ובשימוש. עכשיו העברנו את הקטנה למיטה רגילה ואנו עומדים לקפל את מיטת התינוק לכמה חודשים. היא שלמה ובריאה ותשמש אותנו הלאה בעזרת ה'.
לגבי מין, טרם ניסיתי את המין השני, אבל כשיהיו בנים בעזרת ה', צבע הבגדים מן הסתם יהיה קצת שונה. הבנות לבשו הרבה אדום, ורוד, ואפילו התכלת שלהן היה סוג של בגדי בנות.

אצלי יש מרווח קטנטן בין שני בנים

ולכן אני שומרת ביגוד ומצעים שהם איכותיים ונשמרו יפה אחרי כביסות ליד הקטן יותר
טיפ שלי : לשמור דברים שהייתם מרגישים נוח בעצמכם ללבוש אותם(מבחינת איכות ,נראות וכו' ) אחרת פשוט חבל על המקום
אפשר לאפסן בשקיות ואקום ולפי איזורי גיל ( בעיקר שקטנטנים יותר קל לעשות את זה ) ואז עם השואב להקטין את הנפח אחסון .

Sapir 5

New member
אני בהריון שני עם עוד בן...

ההפרש הןא 1.7 ככה שבקושי הספקתי לאחסן וכבר הוצאתי (שבוע 35) את הכל.. הבעיה שהעונות לא ממש תואמות, אבל בזמן אמת אדע אם זה מתאים ...צריכה לקנות עגלת תאומים...מציעה לשמור את כל הבגדים לפי גילאים בשקיות ואקום.

מעבירים כל מה שאפשר

בין האחים והלוך חזור לחברות ומהן.
אצלנו רק בנים אז יותר קל שאלת ההתאמות.
בסוף כל עונה מחזירה לארונות לפי מידות ועונות.
בגדים בלויים זורקת.

הילד הראשון קיבל טרמפולינה עם נענוע אורות וצלילים.
השני רק עם הנענוע
השלישי קיבל אותה ככיסא נמוך
והרביעי כנראה יצטרך להרכיב לעצמו אחת מההריסות...

עגלה שרדה שלושה ילדים כשבשלישי הידית כבר לא התהפכה.
לרביעי אשאיל מחברה.

שמרתי הכל

והייתי מעבירה גם מבן לבת וההפך את מה שלא קיצוני מדי
יש לי שתי בנות אז זה היה קל
רק מה שהיה ממש מוכתם וכדומה העפתי.

שרון0121

New member
לקחתי מאחותי המון בגדים.. ועכשיו
|בנדנ

היא בהריון 3 .. בבית יש 2 בנים.. ואני בקרוב אחזיר לה אותם..
ילדתי לפני 3 חודשים בן.. ועכשיו צריכה בגדים לגיל 4 חודשים.. אולי אראה אם יש לה בגדים להשאיל לי ואז אחזיר לה את הבגדים של 0 - 3 חודשים..
איזה כיףף.. מזל טוב לינו .....ש.. בהצלחה

sunshine759

New member
האם השתמשתן באריזות ואקום לאריזה?

אני שוקלת להשתמש עכשיו בשקיות הגדולות ששואבים מהן אויר עם שואב אבק, כדי לצמצם מקום בבית בשביל הדברים של התינוקת שתגיע, וגם בשביל אחסון של דברים שלה לילדים הבאים. האם למישהי יש נסיון עם זה? כמה טוב זה נשמר ולכמה זמן?

למעלה