סקר : הבעל ראה את הלידה מקדימה

נועם@בת

New member
ראה הכל

לקח חלק פעיל ומהותי בלידה. הלידה לא היתה הופכת חוויה חזקה כל כך בלעדיו. כל הזמן עודד ותמך, עיסה ודיווח על התקדמות. קצת ניסה להתעלף כשהתחילו לחתוך, אבל המיילדת אמרה לו שהוא חייב לדאוג לעצמו כי אין כרגע מי שיטפל בו אם הוא מתעלף. אז הוא הלך לשבת בצד קצת עד שהתאושש
. אני קצת מקנאה בו על שהוא ראה את רגע הלידה עצמה בעוד אני "רק" הרגשתי אותו. דוקא לחתוך את חבל הטבור הוא לא רצה, התרגש יותר מידי. לא נצפו שום סימני רתיעה, אבל נצפתה הערכה עצומה למה שעברתי ולדרך בה תפקדתי בזמן הלידה. בקיצור
. נועם

rc11

New member
הוציאו אותו הרגע השיא

כי ילדתי בוואקום והוא מרגיש פספוס גדול. אין לי ספק שהוא היה רואה מקדימה הכל. לידה זה דבר מדהים! למה לא לראות את זה קורה? לא נורא, יהיו עוד פעמים.

../images/Emo2.gif לא רק את ה"מקדימה"...

הבעל שלי ראה את כל הבטן שלי פתוחה בשני ניתוחים קיסריים. הראשון היה חירום ולא הכניסו אותו לחדר הניתוח. זה לא מנע ממנו לתפוס עמדה ולהתגנב למקום ממנו ראה הכל. בפעם השניה הוא ישב לידי ופשוט הסתכל מאחורי הבד הירוק שמתחו בשביל להסתיר. אפילו הרופאים לא הבינו איך הוא מסוגל... אין ספק שבעלי מכיר אותי "מהקישקעס"...
.

הדר לצ

New member
../images/Emo12.gif שלי ניסה להסתכל אבל מיד הושיבו

אותו. שני היה חירום בהרדמה מלאה ואני חושבת שהוא היה בטראומה מהצרחות שקדמו לו שהוא לא ניסה להתגנב ולהציץ...

מאז

New member
לא ולא

האמת שזו לא היתה שאלה אצלינו, כי לראות זה בעייתי מבחינה הלכתית, אז בלידה הראשונה הוא עמד בזוית כזו, בערך מאחוריי, וראה את הפשוש מזנק החוצה. בלידה השניה בכלל ילדתי על שש, כך שגם אם הוא היה רוצה, די קשה להתכופף לראות...

מארס 29

New member
אצלנו היו שני ניתוחים קיסריים אז

בראשון לא היה סיכוי כי היה ניתוח חירום, אבל בשני... היה גם היה עמד לצידי וראה חלק גדול ממהלך הניתוח ואיך מוציאים את התינוקי החוצה, הוא אומר שזה כמו מדע בדיוני, לפתוח בטן וממנה יוצא תינוק חי ונושם תודה לאל, לא בטוחה שהיה עומד בלידה רגילה, גם הוא לא בטוח וכבר אין סיכוי ללידה רגילה אצלנו אז נשאר עם החוסר ידיעה לתמיד
אבל אם אקח לדוגמא מה עבר עליו כשהיה איתי בבדיקת מי שפיר... הבחור כמעט התעלף כשהחדירו את המחט הענקית לגופי והרופא אמר לאחות שתטפל בבעל כי הוא מחוויר ותיכף עלול להתעלף, אני חשבתי שהוא מתלוצץ איתנו, אבל כשראיתי את פניו הבנתי שהוא לוקח את זה מאוד קשה.

גוליגל

New member
בעלי הפר את ההסכם בינינו../images/Emo88.gif

ולמרות שביקשתי ממנו שלא יסתכל לשם אלא יתמוך בי רק "מצד הראש" (כי חששתי ממה שזה יעשה ליחס שלו ל"שם", איסטניס שכמותו), הוא גנב הצצות בזמן שאיתמר ממש יצא. הוא אמר שלראות את הראש של איתמר יוצא משם וכבר מתחיל להגיד "אה, אה" כשגופו עדיין בפנים, היה מרגש נורא. מה זה עשה ליחס שלו? האמת, לא יודעת. שלא כמו חברותיי לפורום, שפנפנות שכמותכן, לא זינקנו לסצינת סקס מייד עם ההגעה מבית החולים, אז אני לא יכולה להגיד "דה פקטו אין שינוי". אולי עכשיו שעברו יותר משנתיים אני באמת אשאל אותו

גוליגל

New member
ואגב - בעלי מהסוג שמתעלף מזריקות

במי שפיר הוא היה זקוק ליותר טיפול ממני
. פלא שהוא הצליח להסתכל "לשם" בלי להצטרך פטידין

בולו1

New member
בערך

ילדתי בעמידת שש ולא סגורה על מה ראו מהזווית שלו. כשדיברנו על זה לפני הלידה אמרתי שאני מעדיפה שלא אבל שיעשה מה שהוא חושב. בפועל הוא עמד לידי והחזיק את החוטים של המוניטור על הבטן שלי ביד אחת ועשה מסאז' בשניה. זה היה חשוב לשנינו יותר מאשר שיעמוד פסיבי מקדימה ויסתכל. בדיוק אתמול דיברנו על זה והוא שיחזר איך פשוט ראה אותה נופלת ממני למיטה וכמה שזה היה מדהים (כולל הדגמת הפרצופים והבכי שהיא עשתה באותו רגע..).

Arfilit

New member
היה ליד הראש שלי

ולא ליד הראש שלהם... בלידה הראשונה היה משבר - עם ואקום וכאלה - אז ברור שלא היה טעם בלצפות - מה עוד שאני הייתי זקוקה מאוד מאוד לתמיכתו הנפשית. בלידה השניה - ילדתי בעמידה - ובקושי היתה עמדת ראיה נוחה למיילדת...

בעלי נקרא לקדמת הבמה ע"י המיילדת

למרות שהודיע מראש שהוא לא חושב שהוא ירצה לראות. הוא נענה לקריאה והתייצב שם ואז הוא והמיילדת פרצו בקריאות "איזה קטע! תראה/תראי איך היא יוצאת!" ואני הייתי בטוחה שילדתי מוטציה. רק לאחר שהפצרתי בהם לשתף גם אותי במה בדיוק יצא, הסתבר שלוטן נולדה עם היד ליד הראש קמוצה לאגרוף (כמו סופרמן). הוא שמח בדיעבד שהזדמן לו לראות מקדימה, אם כי שב והדגיש שכמעט התעלף. לי הוא נראה נרגש מאוד ובכלל לא קרוב להתעלפות. לא היתה כל רתיעה ממני אח"כ.

גוליגל

New member
מה - עבר אצלך גם ראש וגם אגרוף? ../images/Emo12.gif

הסיפור אמנם טוב אבל אני הייתי מתקוממת על חוסר ההגינות

את רואה? גם אני התרשמתי מעצמי מאוד

והמיילדת אפילו אמרה שאם לא היה לי כלי דם בדיוק ביציאה אז גם לא היה צריך לחתוך...

ראה הכל

ולא השפיע לרעה על הסקס. לדעתי בכלל בשתי הלידות בעלי היה די מנותק מהסיטואציה. הוא לא היה נרגש או נסער במיוחד. בלידה של תומר הייתי רוב הזמן עם אפידורל אז אפילו לא נזקקתי לתמיכה מוראלית. הוא ראה את תומר יוצא. והלידה של ענבר היתה כ"כ זריזה שהוא גם לא הספיק להכנס לעניינים יותר מדי...הוא כן תמך בי כי לא קיבלתי אפידורל אבל אחרי שעה וחצי היא כבר היתה בחוץ. הוא שפך עלי שמן כדי שתצא בקלות, חתך את חבל הטבור, ואפילו התפוצץ מצחוק שאחרי שענבר יצאה (כמו פקק של בקבוק שמפניה - להגדרתו) יצאה אחריה כמות אדירה של מי שפיר, שלחץ כ"כ חזק, שהמילדת קיבלה שפריץ לפרצוף והיתה צריכה ללכת להתנקות ולהחליף בגדים....

הדר לצ

New member
נתנו לו לראות? שלי ניסה להציץ

והושב בתקיפות. אמרו לו שהוא לא צריך לראות את הבפנוכו של אשתו (והוא היה בכלל חובש קרבי...)

חושחושה

New member
מסכן שלי.......

רצה, תכנן, לנשום, לומר מנטרות..... הראשון היה חירום וממש גרשו אותו משם....... השני היה מוזמן, ואחרי שהלבישו אותו בבגדים הסטריליים, ברגע האחרון החליט פרופ' סיוון מתל השומר שהבדיקות שלי לא נראות מי יודע מה, אז הוא לא לוקח סיכון ושהבעל לא נכנס
, הוא פשוט נשאר בחוץ עם הרבה
. חוויה מהסוג שכל הזמן מדחיקים....

למעלה