סקר דייסות

tmiraa

New member
סקר דייסות

מהי הדיסה ה"טובה ביותר" לגיל 5-4 חודשים? (המטרה - שינה ארוכה יותר...) האם אפשר לתת פורמולה של חברה מסוימת ולהשתמש בדיסה של חברה אחרת? במה אתם משתמשים - ולמה?

odeia

New member
../images/Emo104.gif בהחלט אפשר לתת פורמולה של

חברה אחת ודייסה של חברה אחרת. בגיל כזה מומלץ לתת דייסת אורז ו/או סולת. בגיל יותר מאוחר אפשר לתת גם דגנים משולבים. אני אישית לא ממליצה על קורנפלור כי אלו קלוריות ריקות שרק מוסיפות למשקל אצל הילד ולא יותר.

אני משתמשת בסימילאק וכדי

להסמיך אותה ולגרום למאיה לישון טוב יותר, אני מוסיפה לה דייסת סולת של טעמי. ניסיתי כל מיני דייסות: של רמדיה ושל מטרנה, עם סולת, עם שיבולת שועל, עם דגנים מעורבים ועוד. חוץ מהסולת של טעמי מאיה לא אהבה לאכול אף דייסה!!!! אז זה מה שהיא אוכלת.

לטעמי, זה קצת מוקדם להוסיף דייסה

דייסה נחשבת אוכל מוצק וככזה המלצת משרד הבריאות היא להתחיל בגיל חצי שנה. אני משתמשת בפורמולה איזומיל טף של סימילאק ובדייסות של רמדיה, יש לי ארבע בבית וכל ערב אני נותנת טעם אחר, שלא יהיה משעמם (מיכל בת שנה וחודש, היום בדיוק!). גם מיכל וגם יובל בגילה ממש לא הביעו העדפה לטעם זה או אחר.

דייסלה של מטרנה

ממש מעולה ומשביעה הילדה שלי משוגעת על הדייסה הזו, הבעיה היא שמותר לתת רק עד 2 פעמים ביום

ההמלצה שאנחנו קיבלנו (ויישמנו)

היתה לתת קורנפלור מגיל שלושה חודשים, אורז החל משישה חודשים, ודגנים רק בגיל 10-12 חודשים. אין שום קשר בין הפורמולה לדיסה, אנחנו נותנים סימילאק עם דיסה של רמדיה (בשביל הסוגרים
). ואגב, לא ברור שתוספת דיסה אכן גורמת לשנת לילה יותר ארוכה. אנחנו נותנים דיסה בכל בקבוק בגלל משקל ירוד.

jole

New member
נתתי מטרנה אבל בעקבות ODEIA../images/Emo104.gif

שהזכירה לי נקודה חשובה אני אנסה משהו אחר. קניתי דייסל´ה של מטרנה אבל היחיד שמצאתי לגיל 3 חודשים הוא עם קורנפלור. האמת שנתתי אתמול בערב פעם ראשונה ויהונתן (4.5 ח´) ישן מתשע בערב עד היום בשבע בבוקר. אבל נקודה חשובה שהוזכרה לי זה הקלוריות הריקות של הקורנפלור. אז גם אני אשמח להמלצות על דייסות אחרות.

לא מומלץ לתת מזונות המכילים גלוטן

לפני גיל 8 חודשים. דיסות סולת, שיבולת שועל וכמובן דגנים מעורבים מכילים גלוטן אשר יכול להיות אלרגני אצל תינוקות ואף להוביל להתפתחות צליאק (למי שיש נטיה לכך, אם כי צליאק יכול להתפתח בכל שלב בחיים, גם בגיל 60). חוסר יכולת לעכל גלוטן גורם לדימומים במעיים. בקורנפלור ואורז אין גלוטן. משרד הבריאות הישראלי וגם האמריקאי אינם ממליצים לתת לתינוקות מתחת לגיל 6 חודשים דבר פרט לחלב אם או תמ"ל. החברות המייצרות תמ"ל ודייסות לתינוקות מטעות את ציבור ההורים כשהן כותבות על המוצרים שהם מתאימים לתינוקות קטנים יותר - והכל כדי להרוויח עוד. רצ"ב נתיב להמלצות משרד הבריאות לתזונת תינוקות

גלי88

New member
אני התחלתי עם דיסה רק בגיל 6 חודשים

ונתתי דיסת קורנפלור של רמדיה. עד היום הן אוכלות אותה לפני הארוחה ובמשך היום רק תחליף חלב של רמדיה (בלי תוספת דיסת קורנפלור). זה באמת עזר לשינה ארוכה יותר במשך הלילה אבל רק בגיל 8 חודשים הן ישנו לילה של 10 שעות ללא אוכל. אפשר לתת תחליף חלב של חברה אחת ודיסה של חברה אחרת. בהצלחה גלי

גלי88

New member
ועוד משהו ששכחתי

בקשר לקלוריות הרקות, זה נכון שקורנפלור זה רק קלוריות אבל בגלל שאצלי הן תמיד היו קטנות יחסית לגילן, הרשתי לעצמי להוסיף להן קלוריות.

ומתי מותר לתת מים?

אתמול, בשרב, ניסיתי לתת להדר מים בין הארוחות ולהפתעתי הוא גמא 120CC (היה צמא, המסכן). מצד אחד אני שמחה שהוא שותה מההתחלה מים ולא זקוק לתה כתוספת נוזלים,מצד שני הוא רק בן 4 חודשים וניזון כעת רק מתמ"ל, האם זה לא מוקדם מידי לתת לו מים (רתוחים, כמובן) כשיש שרב???

odeia

New member
../images/Emo104.gif לפי דעתי מותר לתת לתינוק מים

אני נתתי מים לאודיה מהיום שנולדה, גם כשהנקתי וגם כשאכלה תמ"ל. היה פה בזמנו דיון על זה וגם דעות המומחים חלוקות, אם ראית שהילד צמא כנראה שצריך להתחיל לתת לו מים במשך היום.

jole

New member
גם אני נותנת מים ../images/Emo104.gif

ליהונתן (4.5ח´) במיוחד בימים חמים כמו היום.

אצלנו המים באו על חשבון התמ"ל

לפני שנה כשאיה היתה בת שלושה חודשים לערך, עשינו את הטעות של לתת לה מים (כי חם וכולי) והיא התחילה להעדיף מים על פורמולה. היא היתה מסרבת לפורמולה ורוצה לשתות רק מים. כמובן שהעליה שלה במשקל נפגעה - ולכן התחלנו לתת לה קורנפלור בפורמולה, והיינו צריכים "לגמול" אותה מהמים. לפי הרופא שלנו, אין צורך לתת מים לתינוק שניזון מתזונה נוזלית (חלב אם או פורמולה). בכל מקרה בימים שרביים לא מומלץ לצאת עם תינוק החוצה, עדיף להשאר בבית עם מאורר או מזגן ולצאת לטייל בשעות הערב שהחום פחות מעיק. אז ככה שיש דעות לכאן ולכאן - וכל אחד עושה מה שבא לו.

פישון

New member
כמו שירלי, זה אינדיבידואלי

כמות מים רגילה שתמוז שתתה בשלב הזה היתה בערך 20-30 CC, כשכל ארוחה היתה 240, אז זה נראה לי סביר בייחוד כשהתחלנו לתת קצת ירקות בשלב הזה (לפי המלצת רופאה של טיפת חלב). צריך לבדוק שהוא אוכל מספיק, אולי רצה לאכול וקיבל מה שהיה, לא נורא לפעם פעמיים אבל לא כדאי להפוך להרגל. מה שחשוב לפי דעתי זה לתת רק מים, אפילו לא כדאי לתת תה אם אין בעיה מיוחדת, כדי להרגיל לטעם של המים. אנחנו מקפידים עד היום ותמוז לא שותה מיצים בכלל, כולל מיץ תפוחים ותפוזים. את כל הפירות היא אוכלת כמו שהם (היא בת שנה ועשר) או בזמנו - טחונים. מיץ וממותקים פשוט מצמיאים וגורמים נזק משמעותי לשיניים ולתזונה. בהצלחה.

רותי הכ

New member
אני העדפתי דייסת דגנים

ליום יום ואורז רק למקרי שלשולים אפשר לתת תחליף חלב של חברה אחת ודייסות של חברה אחרת

iris and ben

New member
דייסה../images/Emo85.gif../images/Emo104.gif

אני משתמשת בסימילאק ודייסה של רמדיה (סולת או קורנפלור או דגנים מעורבים)

popo11

New member
../images/Emo104.gif שיבולת שועל

אנחנו נותנים תמ"ל של רמדיה ודייסה שיבולת שועל של גרבר. עדי גומע את זה בששון והולך לישון ולישון ולישון (אבל הוא ילד שאוהב
). בכל אופן, ניסינו את זו של מטרנה אבל היא מתמוססת פחות טוב ומהר נוצרים גושים שסותמים את הפיה, ובזו של גרבר זה לא קורה. השבוע קניתי דייסה סולת, אבל אני עוד לא ניסיתי אותה. טוב שאמרתם על הקורנפלור ! אני לא אקנה אותה בכלל. מה אתן/ם יודעות/ים להגיד על האחרים ? בטח יש גם אבות בעסק הזה ...

zimes

New member
../images/Emo104.gif לפי משרד הבריאות -

דייסות רק אחרי גיל חצי שנה, גלוטן (סולת, למשל) רק אחרי גיל שנה. בלי קשר - אנחנו לא נתנו דייסות.

למעלה