סקרון בנוגע להיריון ועבודה

אתי@

New member
סקרון בנוגע להיריון ועבודה../images/Emo88.gif

יש לי שאלה עקרונית (ותאורתית בלבד
) בנוגע להתחלת עבודה חדשה בזמן היריון
אתן מרגישות שזה בסדר, או מוסרי מבחינתכן, להתחיל עבודה חדשה בזמן חודשי היריון ראשונים? כלומר, כשעדיין אפשר ומותר ולהסתיר את ההיריון...

שמופית

New member
אני אישית לא הייתי עושה את זה...

מבחינה מוסרית ומצפונית לא הייתי מרגישה נוח עם עצמי. לחפש עבודה בזמן נסיונות כניסה להריון - זה כן ! כי אף אחד לא מבטיח לי שאני אכנס תוך חודש-חודשיים וזה גם יכול לקחת הרבה זמן, אבל אם אני כבר בהריון, אני לא אסתיר זאת מפני מעסיק חדש

dorlim

New member
לדעתי

א. עקרונית, אין שום בעיה להתחיל מקום עבודה חדש בתנאישהם יודעים על ההריון .... העניין הוא שלא היתי עושה זאת משיקולים אחרים - כשמגיעים למקום חדש צריך להוכיח את עצמך וזו לא התקופה הכי חזקה בחיים (עייפות, הקאות, רגישות יתר וכו') - למרות שאצלי למזלי הטוב זה מסתכם בעייפות, עדיין זו לא התקופה הכי חזקה שלי! ב. להסתיר הריון בעת ראיון קבלה לעבודה, נראה לי גם לא מוסרי וגם לא שווה את הסיכון שיגלו, במידה ותתקבלי. כי הרי החוק אינו מגן מפני פיטורין במשך 5 חודשים ראשונים (גם בהריון!) כך שאין שום סיבה להסתיר. מקסימום לא יקבלו אותך לעבודה (האין עבודה כבר היה קיים קודם!) ג. לחפש עבודה בזמן נסיונות כניסה להריון - מסכימה עם שמופית בכל מילה. לצערי יש לנו חברים שמנסים כבר המון זמן ללא הצלחה ואם היא היתה מקפיאה את החיים עד לכניסה להריון, זה רק היה מוסיף על הלחץ שממילא קיים....

yoyo10

New member
אוו אתי@ איזה טלפטיה

אני אפילו לא יודעת למה פשוט אני וקובי דיברנו על זה בסוף שבוע (לא אין תיכנונים)

Mylight

New member
אני בכלל בדילמה בנושא

מצד אחד אני עוד לא בהריון מצד שני מאוד חשוב שזה כן יקרה בתקופה הקרובה מאוד בשביל להשאר בעבודה עד אחרי הלידה או חופשה ללא תשלום 42 יום לפני הלידה והכל בגלל שהודיעו לי שאני פה עד תחילת ינואר אז מה להתחיל לחפש מקום עבודה חדש ?? שאני יודעת שזה דבילי לותר על התנאים שיש לי היום ואולי להצליח לגרור אותם אחרי סוף השנה (עקב הריון מתקדם) עד הלידה ואז לחתום להם על ויתור הזכות לשוב עד שנה למקום העבודה אך..אוף...איזה מצב מסובך שהכל איפוטטי כרגע.
- מה אתן הייתן עושות במקומי ????

אתי@

New member
אני לא חושבת שהייתי מתחילה לחפש

עבודה חדשה
לא יכולה להסביר למה, יש לי תחושה שלדברים מהסוג הזה צריך לתת לקרות, בלי להתגרות בגורל... להתחיל לחפש עבודה כי אולי זה יקח עוד זמן - קצת כמו לנבא נבואה שחס וחלילה תגשים את עצמה
תמשיכו לנסות. אולי בחודש הבא תהיי בהיריון?

dorlim

New member
נראה לי שאני הייתי מחפשת עבודה

מה אכפת לך לחפש... אף אחד לא מחייב אותך שגם אם תמצאי תעזבי את מקום העבודה הנוכחי, להפך לפעמים זה קלף מיקוח במקום עבודה... ובכלל במצב שלך שבו כבר הודיעו לך שאת אמורה לעזוב, לא בטוח שהם "חייבים" לפי החוק להמשיך ולהעסיק אותך גם בהריון (היום בגלל המצב במשק מעסיקים מקבלים אישורים לפיטורי עובדת בהריון ממש בקלות, וכאן הם עוד יכולים להוכיח שממש לא מדובר בקשר כלשהו להריון!) לסיכום - אין שום פסול בחיפוש עבודה תוך כדי נסיונות כניסה להריון. והכי חשוב שיהיה בהצלחה בשני התחומים

נופר30

New member
לפי החוק אם כבר הודיעו לך על

פיטורין אין להם שום חובה להשאיר אותך כשאת בהריון כי הודיעו לך לפני הכניסה להריון לגבי חיפוש תוך כדי אותי פיטרו לפני שנכנסתי להריון והתחלתי לחפש תוך כדי בסופו של דבר נכנסתי להריון ולא יכולתי למצוא עבודה ( אף אחד לא יעסיק אישה בהריון ) וישבתי המון זמן בבית למזלי מצאתי משהו לשלושה חודשים החלפתי מישהי בחופשת לידה וזה הקל לי על השגעון לשבת בבית ומחודש הבא כשאביב יהיה קצת יותר גדול נתחיל לחפש שוב כי מי יודע כמה זמן זה יקח

Hadar p

New member
אני לא הייתי מחפשת...כי יכול לקרות

מצב שתאלצי להודיע על הריון
(הלוואי)מעט זמן אחרי שתתחילי וזה לא נעים..

תוכי

New member
אני לא הייתי מחפשת

כי יש סיכון שאחרי כמה חודשים לבוס יש אפשרות לפטר

עששית

New member
אני חושבת אחרת ../images/Emo88.gif

אם מבחינה חוקית לא צריך לספר, למה לספר? נכון שזה לא נעים, אבל: א. יכול להיות שההריון לא יעלה יפה (לא סתם מחייבים לספר רק בחודש חמישי). ב. נכון שזה לא נעים "להעלם" פתאום, אבל אני יכולה מחר למות בתאונת דרכים או בפיגוע, או לעזוב את העבודה. אין בטחונות היום משום צד. ג. לא נראה לי שיש לאשה סיכוי למצוא עבודה אם היא תגיד שהיא בהריון, ואני לא מוצאת סיבה לא לעבוד בתקופה הזו.

מאי26

New member
אני חושבת שזה תלוי באיזה תחום

בדיוק מחפשים, ועד כמה את עלולה לשרוף את עצמך, ולמה הכוונה? אם את מחפשת עבודה בשוק קטן, שבו אם תסתירי את עובדת היותך בהריון זה עלול לחזור אלייך כבומרנג ולסמן אותך כבלתי אמינה - עדיף לא לקחת את הסיכון (למשל אצלי, ברור לי שיש סיכוי שאני ארצה לעבור תפקיד כשאני אהיה בהריון, ואצלנו זו מערכת קטנה וממש אין טעם להסתיר, אלה אנשים שאני אעבוד איתם עוד שנים). לעומת זאת אם פחות אכפת לך ממה שזה יעשה לשם שלך - אולי עדיף באמת לא לספר, ולקחת את הסיכון (כמו שעששית אמרה, בהרבה מקומות לא יקחו לעבודה את מי שמצהירה שהיא בהריון, ולמעשה עד חודש רביעי בערך שום דבר לא מובטח למרבה הצער, והריונות יכולים גם להכשל באופן טבעי, כך שחבל לאבד בגלל זה גם את האפשרות לעבוד).

למעלה