סקי אנדורה גראנדוולירה מתחילים לקחת הדרכה קבוצית כחלק מדיל ?

shayefrati

New member
סקי אנדורה גראנדוולירה מתחילים לקחת הדרכה קבוצית כחלק מדיל ?

זוג חברים בני 35 חופשת סקי ראשונה ( ניסיון שואף ל 0 פעמיים בחרמון )
יש אפשרות לקחת להוסיף לדיל של 200 יורו לאדם בשביל הדרכות או פשוט להגיע לשם ולקחת מדריך פרטי
מה עדיף ? מה המחירים להדרכות ? האם באמת צריך הדרכה של 5 ימים בשביל סתם להנות מסקי רגוע ?

תודה

amir_aikido

New member
הדרכה

לא גולש מומחה, להיפך:
פעמיים ראשונות למדתי לגלוש בקלאב מד בצרפת, עם הדרכות של יום מלא. ואז חזרתי לגלוש אחרי יותר מעשור ולקחתי הדרכה פרטית (זוגית), כך שאני חושב שאוכל לתת לך מעט חומר למחשבה.

אלא אם אתם סופר מוכשרים ספורטיבית, בספק שתוכלו לנצל את החופשה ללא הדרכה, זוכר כמה היה קשה לי להתאפס ולגלוש אפילו 20 מטר אחרי הפסקה של עשור.
יתרונות להדרכה קבוצתית :
* היא בקלות ממלאת את היום,
* זולה

יתרונות להדרכה פרטית:
* לומדים הרבה הרבה יותר מהר,

עדיין ייתכן שיהיה חיסרון מסויים להדרכה פרטית עבורכם - רוב הסיכויים שתיקחו הדרכה למשך זמן מצומצם - שעה או שעתיים, ולא ליום שלם, בעוד שההדרכה הקבוצתית תהיה ליום שלם. ואז, עד סוף השיעור השני של ההדרכה הפרטית, ייתכן שעוד לא תוכלו לגלוש לבד אפילו במסלולים קלים. להבהיר, כנראה שתיגלשו טוב יותר מביום השלישי (ואולי גם רביעי) של ההדרכה הקבוצתית, אבל שם ימלאו לכם את הזמן בהמתנה לאחרים שגולשים.

לשיקולכם (ותכתבו איך באנדורה, אני מתוכנן להגיע לשם השנה)
אמיר

אף אחד לא לוקח הדרכה פרטית ליום שלם

חוץ אולי מאליגרכים. בדרך כלל לוקחים שעתיים ביום הדרכה פרטית ושאר הזמן מתרגלים לבד. צריך לזכור שבהדרכה קבוצתית לומדים משהו כמו 10-20% מהזמן, שאר הזמן סתם מתזבז לכנס את כולם יחד ופטפטת חסרת תועלת. כך שזאת רק אחיזת עיניים כאילו ההדרכה היא כל היום. הנטו הוא כלום.

amir_aikido

New member
זו בדיוק הייתה הנקודה - מה המטרה של הנסיעה

מתחיל מוחלט, שלא יכול לגלוש בלי הדרכה ביומיים הראשונים, ורוצה להרגיש שיש לו זמן מלא פעילות, ייתכן שהתחושה מההדרכה הקבוצתית תהיה טובה יותר.
&nbsp
זו שאלה של מטרה - אם המטרה היא להגיע לרמת הגלישה הכי גבוהה הכי מהר, אין ספק שהדרכה פרטית היא הדרך. אם המטרה היא חופשה פעילה, וחשוב להרגיש שאתה פעיל כל היום, ייתכן שלמתחיל מוחלט הדרכה קבוצתית תתאים יותר, בעיקר כשעוד אין לו בטחון לגלוש ללא המדריך. ברגע שמדובר על מישהו שיכול וחש בטוח לגלוש לבד - הדרכה פרטית עדיפה.
&nbsp
אמיר

לא חשבתי על זה

תחושת בטן היא שרוב מוחלט של האנשים יעדיפו את ההתקדמות המהירה של ההדרכה הפרטית. כי ראיתי כמה חברים שיצאו עם הדרכה קבוצתית וזאת הייתה גם הנסיעה האחרונה שלהם. חזרו בגישה "אני לא אלמד אף פעם לגלוש". כשהבעיה כמובן לא אצלם אלא בהדרכה.

אני לא אתן את עצמי בתור דוגמא כי אצלי זה היה שונה. למדתי לגלוש כשגרתי בחול (ברצלונה).

חד משמעית הדרכה פרטית

€400 יקנו לכם 10 שיעורים פרטיים שאחריהם לא תספרו אפילו את הקבוצה.

natyh

New member
הדרכה שם כללי. בכל מדינה אתר ובית ספר קיימת אסכולה משלו.

באנדורה לדוגמא ההדרכה הקבוצתית למבוגרים מצוינת.
הסיבה האסכולה הקטאלאנית ספרדית הסובלנית.
המדריכים חוזרים על כל שלב מספר פעמים רב .
דוגמים ושולחים מודרך מודרך לבצע , ובו בזמן מתקנים לכל מודרך בנפרד.
להבנתי באנדורה חבל על הכסף להדרכה פרטית.
במדינות מזרח אירופאיות , או צרפת רק פרטית כי ההדרכה כמעט לא מוגבלת במספר המודרכים, והמדריך או לא סובלני רומניה , או חסר חשק ועייף צרפת...
זהו הנסיון האישי שלי עם צרפת , רומניה אנדורה.
לגבי אלו שעונים בדוק היכן הודרכו.

הדרכה בגראנדואלירה

לדעתי הדרכה קבוצתית צריכה להיות זולה יותר. חפש באינטרנט בתי ספר לסקי בעיירה שבה תהיה ותשווה.
מדריך פרטי זה בערך 90 אירו לשעתיים, כפול 4 ימים תקבל תמורה כפולה ואפילו יותר לאותו כסף. שעתיים ביום הדרכה ולאחר מכן אימון עצמי זה סבבה. בכל מקרה אל תוותר על הדרכה, פשוט הרבה יותר מהר תגיעו לשלב שבו אתם עצמאים ונהנים בגדול מהספורט הזה . וגם יותר בטיחותי....

Cמן רשום

New member
פרטית

יש כלל אצבע ששעה אחת עם מדריך פרטי מקדמת אותך כמו יום שלם בקבוצה. אחרי שהתנסיתי גם בהדרכה קבוצתית וגם פרטנית, אני מסכים לחלוטין. כשתגלוש ברמה יותר גבוהה ולא תצטרך מדריך שיעיר לך על כל תנועה, תוכל להצטרף לקבוצה ברמה שלך כשהתפקיד העיקרי של המדריך יהיה לבחור לכם מסלולים מתאימים לרמה שלכם וללמד סוגיות מיוחדות. ההבדל הוא שאם אתה כבר שולט בבסיס, מספיק שידגימו לך, ואתה מבין פחות או יותר מה מצפים ממך. כמתחיל המוח שלך אומר לך לעשות הפוך ממה שאתה אמור. סתם דוגמא, האינסטינקט הוא להישען אחורה, להתיישר אל מול המדרון. בעצם אתה אמור דווקא להישען קדימה כנגד כל מה שהמוח שלך משדר לך.

I Gabe

New member
כפי שאני רואה את הדברים

אין עוררין שההתקדמות בהדרכה פרטית מהירה יותר.

אבל האפקטיביות של הדרכה קבוצתית משתנה מאדם לאדם. יש כאלה שתופסים יותר מהר וכאלה שתופסים יותר לאט. אלה שתופסים יותר לאט אבודים בקבוצה. בהדרכה פרטית המדריך אומר לך בדיוק מה לעשות ואיך לזוז כדי שתתקן נקודתית את הבעייה. בקבוצה אין זמן לזה.

ספציפית להצעה שקיבלת, נשמע קצת יקר. אלא אם מדובר בקבוצה קטנה מאד של 4-6 תלמידים ואז גם ההדרכה יותא אישית.

I Gabe

New member
כפי שאני רואה את הדברים

אין עוררין שההתקדמות בהדרכה פרטית מהירה יותר.

אבל האפקטיביות של הדרכה קבוצתית משתנה מאדם לאדם. יש כאלה שתופסים יותר מהר וכאלה שתופסים יותר לאט. אלה שתופסים יותר לאט אבודים בקבוצה. בהדרכה פרטית המדריך אומר לך בדיוק מה לעשות ואיך לזוז כדי שתתקן נקודתית את הבעייה. בקבוצה אין זמן לזה.

ספציפית להצעה שקיבלת, נשמע קצת יקר. אלא אם מדובר בקבוצה קטנה מאד של 4-6 תלמידים ואז גם ההדרכה יותא אישית.

YoniS007

New member
אני מאמין שלפעם ראשונה הדרכה קבוצתית מספיקה

כי בואו נודה, שבוע ראשון מתרגלים בעיקר שווי משקל על המגלשיים. למדריך פרטי יש פחות תרומה מאשר בהמשך, הרי לא ממש לומדים טכניקות בשבוע הזה. אני למדתי עם מדריך פרטי והוא בעיקר גלש לידי, או מולי עם הפנים אליי. העיר לי הרבה הערות אבל רק בשבוע השני התחלתי להרגיש שאני ממש "גולש" ולא סתם משתדל לא ליפול.

לא יודע כמה עולה ההדרכה באנדורה אבל בצרפת שיעור פרטי זה 44 יורו ויש גם 10% הנחה אם מזמינים 10 שיעורים חודש מראש. אז לדעתי ההדרכה הקבוצתית אמורה להיות יותר זולה.

natyh

New member
בקשר לשאלה האחרונה.

אם צריך הדרכה של חמישה ימים או שמיותר.
הגדרת הסקי הרגוע היא השאלה.
ממש כמו לשאול מהי ההגדרה לרכיבת אופניים ומה הכונה רגוע ?
סקי הוא ספורט לא אינטואיבי הכרוך בשיווי משקל ברמה גבוהה.
אחרי שירדת מרכבל כדי לחזור לנק המוצא צריך לעבור מסלולים ברמות קושי שונות.
אם הגעת למסלול שהוא מעבר ליכולותיך גם בגלישה רגועה מה תעשה ?
תוריד את הסקי ,ותלך רגלית ?
יש רמות שונות בסקי מרמת מתחילים a עד רמה סופר מקצועית f
כדי להגיע לרמה שמסתדרת רגוע בכל מסלול c
צריך מנסיוני 20 ימי הדרכה ,אני מדבר על מבוגרים בעלי גישה מוגבלת לשלג.
מ c ל d נדרשים עוד 10-15 יום כדי ללמוד לנווט במסלולים חצי מטופלים בהם הסימון לא ברור ,מסומנים בשתי מוטות צבע.
כדי להגיע לרמה e חוץ מסלול ולרמת מומחה נדרשים עוד קילומטרים כאן כבר קשה להגדיר
ימי הדרכה אבל הרבה.
חמישה ימים מפני שהגוף והראש קולטים לאט זו התחלה מאד מאד. טרום גלישה מדובר רק על הבסיס העיקרי ,לרמת קפיצה רגועה על באמפ מקרי כדי לשלוט באויר ולא ליפול בנחיתה רמה די רגועה בקפיצה צריך 20-25 ימי הדרכה לפחות.

הדרכה פרטית עדיפה על הדרכה קבוצתית

אחרי שבוע של הדרכה פרטית אתה אמור כבר לשלוט במסלולים כחולים.

בניגוד למה שאמר מישהו לפניי, רמת ההדרכה די אחידה בכל אירופה. גם, דרך אגב, יש תנועה גדולה של מדריכים לאורך ורוחב היבשת. לפני שנתיים לקחתי מדריך אוף פיסט בשוויץ והמדריך היה איטלקי. לא איטלקי-שוויצרי, איטלקי ממש מפדובה.

למעלה