סקירה על גופרו 6 החדשה ( והשוואה לגופרו 5 )

Maki869

New member
סקירה על גופרו 6 החדשה ( והשוואה לגופרו 5 )

טיזר קטן ( אם אתם הולכים לצלם סקי , הווידאו שלכם הולך להיות ממש מיוצב ולא רועד )

זה מפתה לקנות אבל אני חושש שישכב ללא שימוש

ניסיתי פעם לצלם וידיאו אבל לא היה לי זמן וכוח לערוך. אז יש לי למעלה ממאה שעות של וידיאו לא ערוך שספק אם אני או מישהו אחר יצפו בהם אי פעם.

Maki869

New member
נכון מאוד- אחד הדברים שלא מספרים לכול מי שקונה מצלמה

שבסוף צריך לערוך את זה

דווקא לערוך זה כיף

הבעיה היא לצלם.
&nbsp
בכל בוקר אותה דילמה. אני כבר לבוש עם הבגדים, המצלמה מונחת על השולחן עם המקל או התופסנים. אני מביט במצלמה ובסוף מחליט להשאיר אותה בחדר. למי יש כוח להחזיק אותה כל היום, להתעסק איתה. לצלם זה לעבוד בזה... ואני בסך הכל רוצה לגלוש

Maki869

New member
אתה לא חייב לצלם כול היום

תראה אני למשל לא עושה הפסקות אוכל במסעדות בהרים ( ואם כן זה כבר בסוף היום לתוך הזמן שהמעליות נסגרות ונשארת ירידה אחרונה למטה )
ככה שאני גם ככה גולש המון זמן
לצלם במסתבר חצי שעה ביום זה מספיק חומר לסרטון
אבל כמובן כול אחד ומה שנוח לו

אבל אז אני תקוע עם המקל והמצלמה

אני גולש בלי תיק. רק עם המעיל. ועם המקל והמצלמה לא כיף לגלוש. זה מעצבן.
אני אגיד לך מה... אני אקח מיוטיוב מישהו שמצלם מהקסדה + מישהו שמכסה את כל הראש, ואני אגיד שזה אני.

skiforce

New member
אני מחבר את המצלמה למקל הסקי

גם ככה הוא ארוך יותר ממקל סלפי, ואני ממילא מחזיק אותו כל היום. כשלא מעוניין לצלם, מחבר אותו מתחת לידית. העיקר לא לשים בכיסים!! שלא נגמור כמו שומאכר.

Maki869

New member
מה שאני עושה

בימים שאני לא לוקח תיק ורוצה לגלוש לבד
זה לוקח מתאם צינורות ומצלמה
אני ממקם את המצלמה בסוף מקל הסקי ולא מתחת לידית האחיזה - אחד האיתרונות של הדבר
שהמקל "מרקח" את הרעידות בגלל האורך והתמונה לא רועדת בצורה גסה.

skiforce

New member
בדיוק. מתחת לידית אני מרכיב כשאני לא מצלם.

בצילום - בקצה המקל בדיוק כפי שהסברת (או שאני מחזיק בקצה ומרכיב ליד הידית אבל זה באמת פחות נוח).
כשלא מצלם: מרכיב מתחת לידית, וכך המשקל מתחלק יותר נוח.

skiforce

New member
גו פרו בכיס=סכנת פציעה

לפחות עפ"י מה שמספרים על ידידנו שומאכר, שחלק מהפציעות שלו נגרמו מכך שהמצלמה, בקייס קשיח מן הסתם, התחפרה בתוכו כתוצאה מהפגיעה ונאלצו לחפור כדי להוציא אותה.
אותו כנ"ל לגבי מפתחות, עטים, פצירות לשיוף ציפורניים במעליות ארוכות, או פלאסק לאלכוהול מעופרת יצוקה.

Maki869

New member
לפי דעתי לקחו את הפציעה של שומכר רחוק מדי

וזה רק בגלל שהוא מפורסם מאוד
סקי זה ספורט אקסטרים ואנשים עדין נפצעים או נקברים תחת מפולות וכול זה לא קשור למצלמה בכיס
נראה שכולם פשוט שכחו שיש עד מיליוני אנשים שעושים סקי שגם מצלמים ולא קרה להם שום דבר , אבל בגלל שומכר התהפך העולם וזהו אסור לגלוש ולצלם בהגדרה!

לדעתי צריך לקחת את הדברים בפרופרציה
גם אני מתרסם בסנופארקים שהמצלמה על הקסדה או סתם בכיס ואם אני היפצע אין שום קשר לגופרו כי הנפילה לא בגללה ( אולי היא תגרר פגיע נוספת כמו שצריינת שקרא לשומכר )

skiforce

New member
כמובן אינני נגד לצלם ולגלוש, אלא מזהיר מהנזק של גו פרו בכיס

העובדה שבסקי, כמו גם בכביש ובכלל, אנשים עושים לפעמים דברים טיפשיים - זה באמת מצב נתון. כל אחד יכול להחליט איך הוא גולש והאם הוא מצלם בגלישה, ובאיזה מסלול וכו'.
מילא כשהמצלמה היא על הקסדה, או מוחזקת ביד - פחות בעיה. אבל ברתמת חזה, או כשהיא בכיס, זה לדעתי סיכון קצת אחר. גם אם נניח שלא תהיה חלילה פציעה קשה, לא חבל לסדוק צלע בגלל גו פרו או מפתח בכיס המעיל?
ואם כבר מדברים, אז אני שואל את עצמי שאלה נגדית: האם בתיק גב המצב הרבה יותר בטוח? האם נפילה/גלגול אלים על הגב לא יטיחו את המצלמה בגוף גם דרך התיק? יש מצב כזה, ולכן שווה אולי לרפד איכשהו (בד/מגבת קטנה) חפצים קשים/חדים גם בתוך התיק. ההשקעה קטנה והתמורה משתלמת.
לכן אני בד"כ מחזיק את הגו פרו מחובר למקל הגלישה, ואת המקלות אני מחזיק חופשי ולא כורך סביב היד את הלולאה. מפחית אפשרות של פגיעה מהמצלמה, או סיבוב של המפרק בגלל המקל.
זו כמובן רק דעתי.

(בחופשה האחרונה בכלל איבדתי סבלנות לצילומים, ורוב הזמן השארתי את המצלמה בחדר... פשוט בושה).

קרה לי אישית

צילמתי פעם פעלולי סנובורד בפרק עם מצלמת רפלקס ועדשה גדולה. כשגלשתי משם למטה נפלתי על המצלמה שכמעט שברה לי כמה צלעות. לא נעים.

Maki869

New member
תראה אני מבין דבר אחד מהדברים שלך

שכול אחד מסתכל על תחום הצילום מזווית אחרת
נשאיר שניה את הנושא של הפציעות האפשרויות בסקי עם או בלי המצלמה
בשבילי צילום הוא דרך חיים ככה שאני מגיע לסקי אני יכול גם לצלם וגם לגלוש וזה שילוב שאני מחכה עבורו כול השנה
בצילום אקסטרים ( לא צילום חתונות וכאלה ) בסוף הכול מדובר השוט המיוחד
ואני מסוג האנשים שיעשו הכול כדי להשיג את השוט המיוחד הזה
( בגלל אנשים כמוני אתה רואה את כול סרטוני הגלישה המטורפים שאנשים מצלמים מאין ספור זוויות )
נכניס למשוואה את האפשרות להיפצע בזמן סקי והמצלמה נמצאת איפשהו עלי
אין לזה באמת סוף שלך איפה יותר בטוח להחזיק / למקם את המצלמה בזמן פציעה כי בחיים לא ניתן לדעת איך ואיפה נתרסק או מי יכנס בי 360 סביבי.
קרה לי השנה שריסקתי את הגימבל ( המייצב ) שהיה ממוקם על החזה כשנתקלתי בגדר כפולה ( אחפש את הוידאו ) ואני אומר בלב שלם שלא הרגשתי לשניה באסה שהלך הגימבל ( 300 דולר ) כי אני מבין שזה חלק מהעניין .
התרסקתי פעם גם על התיק גב בפארק ששם היו מצלמות וחצובות ולא קרה כלום ( יש לי תיק גם שיש לו קימור עם רצועות אלומיניום ככה שיש רווח תמידי בין הגב שלי לגב התיק - הפתרון שלי לזעה בגב בגלל התיק )
אין לזה סוף ובחיים לא היה
( במקרה של שומכר פשוט זה מה שקרה וזהו- לא בגלל ההגופרו)

skiforce

New member
אין לזה סוף אבל יש לזה התחלה - כפי שציינת שגם אתה נזהר

הקימור הזה שיש לך בתיק, שמונע ממשהו קשה לפגוע לך בגב - הנה בדיוק מה שהתכוונתי! כשיש מודעות לסיכון, אפשר בקלות גם להיזהר.
אנחנו אוהבים את הסירטונים המושקעים שלך ומעריכים את העבודה. באמת אצלך זה גם חלק מהעבודה וגם חלק משמעותי מההנאה, וזה בסדר גמור. את האזהרה שלי כתבתי מתוך הנחה שיש עוד כל מיני טיפוסים של גולשים, וחשבתי שכדאי שיידעו להכניס באופן מודע את השיקול של אפשרות הפציעה ממצלמה שפוגעת בגוף.
שומאכר נפצע גם מהמצלמה ולא רק מהמצלמה. אם לא הייתה עליו המצלמה הוא עדיין היה נפצע אבל מינוס פציעה אחת, שחייבה גם התערבות ניתוחית לפי מה שהבנתי.
הקייס של הגו פרו הוא קשיח מאוד, ויש לו 8 פינות. שווה לדעתי לגולש הממוצע להקדיש עוד שתי שניות מחשבה לאופן הנשיאה של המצלמה בתיק או על הגוף, ואולי למנוע פגיעה מצערת שניתן למנוע. כנ"ל גם בעניין מפתחות, דברים חדים כמו עטים, וכו'. עד שקראתי שמפתח עלול לנקב את הריאה בנפילה - לא חשבתי על האפשרות הזאת בעצמי.
אותו דבר טיפים על נפילה נכונה של חברת ביטוח שמצאתי ביוטיוב. מסבירים שם בדיוק למה אחרי שנופלים, לא כדאי לבלום עם המגלשיים אחרי שכבר שכובים על השלג (זה הורס את רצועות הברכיים), אלא להרים את המגלשיים גבוה ולחכות שהגוף ייעצר מעצמו. זה בניגוד גמור לאינסטינקט שלנו, אז צריך להיות מודעים כדי לצאת ממצב כזה בזול.

שיהיה לכולנו רק בריאות

Maki869

New member
התיק שיש לי הוא לא בגלל למנוע פציעה

המטרה ההתחלתית שלו הייתה למנוע חיכוך עם הגב וכתוצאה מזה הזעה .
לדעתי כול מה שאתה אומר כן הוא נכון - בגדול
אבל לך לכול אתר סקי ותראה כמה אנשים גולשים או בעלי מצלמות אקסטרים באשר הן
לא משנה מה תרשום ועד כמה זה מסוכן
אנשים לא יבינו ואותם זה לא באמת מעניין
כי אם לא ראיתי - לא קיים

למעלה