ספרית אוניברסיטת חיפה

morning star

New member
ספרית אוניברסיטת חיפה

היום ביקרתי בספרית אוניברסיטת חיפה (אני עוזר לחבר עם עבודה על ויליאם וואלאס) - ומצאתי מדפים שלמים על כישוף, מכשפות, מאגיה וכדומה - הן בתקופת ימי הביניים והן בזמנים המודרניים. אני יודע איפה אני הולך לבלות באוגוסט. שלכם, הנווד

morning star

New member
הספרים ברובם באנגלית

כאשר ישנו ספר אחד בעברית על הכישוף בימי הביניים, וישנם כמה בצרפתית, בגרמנית ובלטינית. חלק מהספרים הם ספרים מפורסמים - כגון ספריו של אגריפה (בלטינית...) ואפילו ספרה של סטארהןק - The Spiral Dance. שלך הנווד

psychodad

New member
רוב הספרים בספריה שם מהווים

בעיקר סקירה היסטורית,סיפורים פיקנטיים על מכשפות מימי הביניים,תיאוריות סוציולוגיות באשר לחלקן האמיתי בחברה וכו´.. ספרים שהאוריינטציה העיקרית שלהם היא לימוד כישוף הם מועטים,ואם ישנם-בלטינית. הספריה מאוד לא משופעת בספרי מיסטיקה ונגזרותיה...זה בעיקר גבב של ספרים באיזה מדף נידח בקומה האחרונה. נ.ב אם כבר יש איזהשהוא ספר רציני הוא אצלי:) יום נעים psychodad

morning star

New member
גם מסקירה הסטורית

ניתן ללמוד הרבה מאוד. אם איני טועה, כך גם החלה התנועה הנאו-פגנית בבריטניה - מסקירות הסטוריות כאלה ואחרות של מוריי, פרייזר ועוד... שלך הנווד

psychodad

New member
ברור,הנווד. אבל עבורי,שעוד אין לי מ

מושג בכלל בכישוף,ושברור לי שאי אפשר פשוט לשנן איזהשהוא כישוף בעל פה וזה יעבוד ובא שלום על ישראל...כאילו כישוף זה איזה מין מתכון שכל מאן דהוא יכול לדקלם. זהו-שזה לא,ואני עוקב אחרי הפורום הזה כבר זמן מה,ושם לב לתיסכול שלכם כשבאים ואומרים לכם=איך אחזיר את חברה שלי או איך אני יכול להרוויח כסף ככה סתם? אני מעוניין ללמוד את העניין לעומק באופן יסודי...לכן אני לומד באוניברסיטה בשני חוגים שמשיקים לכישוף... לצערי עוד לא מצאתי ספר שכולל מידע ממש למתחיל-והספרים שהומלצו כאן בפורום לא נמצאים בהישג יד...(אין לי ויזה אז באמזון זה די חסר סיכוי...) אולי יש לך רעיון? יום נעים psychodad

בלאט...

ורק פה אם אני אבקש משהו שקשור לזה בספריה העירונית יצחקו עלי במקר הטוב... תהנה לך בחופש!:)

וואלה?

אני זוכרת שכשעשיתי בתיכון את העבודה שלי על כישוף, בדקתי דרך הספרייה בבית הספר את מבחר הספרים בספריה הפסיכולוגית בירושלים- וכשאמרתי לספרנית שזה הנושא בו עוסקת העבודה שלי היא אמרה "אה, אבל גם כאן יש ספרים על כישוף...". לא טרחתי לבדוק את אותם ספרים אליהם היא התכוונה, אבל העובדה שיש משהו שאפילו מתקרב לזה באיזו ספריה פיצפונת בבית ספר נידח כמו זה שאני למדתי בו גורמת לי לחשוב שאולי לא חיפשת מספיק

לא נראה לי שיצחקו עליך....!

אני וכמה חברים\חברות רצינו לעשות סיאנס אז הלכנו לספרייה העירונית שלנו ושאלנו את הספרנית והיא הביאה לנו הרבה ספרים ואנציקלופדיות על זה..... (רצינו ללמוד קצת על זה לדעת יותר על מה שאנחנו עומדים לעשות.... למרות שבסוף לא יצא לנו לעשות)

L e s t a t

New member
../images/Emo13.gif בספריית ביה"ס שלי

יש פה ושם ספרים על הקבלה (כולל מבוא לזוהר) איזה ספר אחד מסכן על תפיסה על-חושית ואחד על דמיון מודרך. כל אחד נמצא במדף אחר. הספר היחידי ששווה משהו בספריית הביה"ס שלי היה "מבוכים ודרקונים".

אם תוכל לעזור...../images/Emo92.gif../images/Emo99.gif

אם אתה מוצא איזה שיקוי אהבה.. אני חייבת למזוג את זה למישהו.. I´m so much inlove תודה..

hsotrt

New member
אוווווווווווו....

ספרים בלטינית!!!! מזל שאני לוקח שיעורים!!! נ.ב. אז מצאתי לי מחשב עם עיברית באריזונה, לכו תדעו...

כולם רוצים ללמוד לטינית

אולי נוסיף את זה כשפה שלישית בתיכון אם מישהו יודע איפה אפשר ללמוד (בארץ) שישאיר הודעה

רעיון טוב!

בתור חיפאי... אני חייב להגיד שעוד לא הייתי בספריה באוניברסיטה
תודיע לי מתי אתה שם... נוכל לארגן מפגש קטן רק אנחנו והספרים... אני בטוח שאני אוכל ללמוד ממך הרבה

למעלה