ספרים, רבותי. ספרים.

מצב
הנושא נעול.

levikon

New member
ספרים, רבותי. ספרים.

ספרים, רבותי. ספרים.
שלום רב,
הרבה זמן לא היה בפורום שרשור שעוסק בספרים טובים על תחבורה ציבורית בכלל, ורכבות בפרט. החלטתי שהגיע הזמן לשרשור בסגנון. אצרף שני ספרים טובים שקראתי בזמן האחרון, וכולם מוזמנים לחלוק ספרים נוספים שקראו

levikon

New member
Night Trains: The Rise and Fall of the Sleeper

ספרים, רבותי. ספרים.
שלום רב,
הרבה זמן לא היה בפורום שרשור שעוסק בספרים טובים על תחבורה ציבורית בכלל, ורכבות בפרט. החלטתי שהגיע הזמן לשרשור בסגנון. אצרף שני ספרים טובים שקראתי בזמן האחרון, וכולם מוזמנים לחלוק ספרים נוספים שקראו
Night Trains: The Rise and Fall of the Sleeper
ספר של אנדרו מרטין, סופר שכותב הרבה על רכבות ומסעות רכבת. במקרה הנ"ל מדובר בספר מז'אנר ספר מסעות, בו הכותב מנסה לשחזר בימינו אנו מסלולים מפורסמים של קרונות שינה ברחבי אירופה. לדוגמא: הרכבת הכחולה, האוריינט אקספרס וכ"ו.
כתוב קולח ומעניין, במיוחד חובב רכבות ומסעות. רוב המסעות המשוחזרים הם רכבות שהיו במקור של CIWL - Compagnie Internationale des Wagons-Lits

לינק לאמזון (בלי אפיליאציה):
https://www.amazon.com/Night-Trains-Rise-Fall-Sleeper-ebook/dp/B01K7Z7L68

levikon

New member
The Subterranean Railway

ספרים, רבותי. ספרים.
שלום רב,
The Subterranean Railway
How the London Underground was Built and How it Changed the City Forever (2012 ed)

ספר של הסופר כריסטיאן וולמאר, שמספר על ההיסטוריה של הרכבת התחתית של לונדון, מהרגע שחשבו עליה במחצית הראשונה של המאה ה-19 ועד ימינו אנו (הגרסא שלי היא מ-2012, וכוללת עידכונים ופרק חדש שלם על הספר המקורי מ-2004).
הספר מסביר בפירוט איך לונדון קיבלה את הרכבת התחתית שיש לה היום, ביוזמה פרטית. מה היו היתרונות והחסרונות של זה. ולמה בימינו לא ניתן היה לעשות את זה שוב. ספר נהדר שמעורר דיון נרחב לגבי היתרונות והחסרונות של חוסר רגולציה ותחרות בתחום התחבורה הציבורית.

https://www.amazon.co.uk/Subterranean-Railway-Underground-Changed-Forever/dp/0857890697

Bus Nerd

Active member
גם אני קראתי אותו, ספר מעולה, מומלץ במיוחד.

The Subterranean Railway
How the London Underground was Built and How it Changed the City Forever (2012 ed)

ספר של הסופר כריסטיאן וולמאר, שמספר על ההיסטוריה של הרכבת התחתית של לונדון, מהרגע שחשבו עליה במחצית הראשונה של המאה ה-19 ועד ימינו אנו (הגרסא שלי היא מ-2012, וכוללת עידכונים ופרק חדש שלם על הספר המקורי מ-2004).
הספר מסביר בפירוט איך לונדון קיבלה את הרכבת התחתית שיש לה היום, ביוזמה פרטית. מה היו היתרונות והחסרונות של זה. ולמה בימינו לא ניתן היה לעשות את זה שוב. ספר נהדר שמעורר דיון נרחב לגבי היתרונות והחסרונות של חוסר רגולציה ותחרות בתחום התחבורה הציבורית.

https://www.amazon.co.uk/Subterranean-Railway-Underground-Changed-Forever/dp/0857890697

Ccyclist

Well-known member
כל עוד שמים לב להבדל הגדול מול ה Underground Railroad

כל עוד שמים לב להבדל הגדול מול ה Underground Railroad
מושג אמריקאי שמשמעותו "המסילה המחתרתית" ואין לו קשר לרכבת תת קרקעית כלשהי אלא לנתיבי מילוט של עבדים מהדרום שברחו למדינות הצפוניות שבהן לא היצה עבדות.
&nbsp
ותודה על הלינקים לאמאזון, גילוי נאות שאותי זה מאד מעשיר.

25306yosef

New member
האם יש ספרים טובים בעברית?

ספרים, רבותי. ספרים.
שלום רב,
אני לא מכיר שום ספר בעברית על תחבורה ציבורית או רכבות שנמכר אי פעם בחנויות הספרים.

על חברת בזק יצאו עד עתה שני ספרים טובים בעברית ושניהם נמכרו בחנויות הספרים. הספר הראשון כבר אזל והשני עדיין קיים במלאי.

גם על תקשורת מחשבים יצאו בעברית כמה ספרים טובים בהוצאת בינת.

אבל על רכבות ותח"צ אני לא מכיר שום ספר בעברית שנמכר אי פעם בחנויות הספרים.

ואגב, מר יוסי מור מנכ"ל רכבת ישראל לשעבר טען עם פרישתו שהוא עומד לכתוב ספר, האם הספר שלו יצא לאור?

Bus Nerd

Active member
שמעתי על "ישרו בערבה מסילה" אבל לא ראיתי אותו בחנויות

אני לא מכיר שום ספר בעברית על תחבורה ציבורית או רכבות שנמכר אי פעם בחנויות הספרים.

על חברת בזק יצאו עד עתה שני ספרים טובים בעברית ושניהם נמכרו בחנויות הספרים. הספר הראשון כבר אזל והשני עדיין קיים במלאי.

גם על תקשורת מחשבים יצאו בעברית כמה ספרים טובים בהוצאת בינת.

אבל על רכבות ותח"צ אני לא מכיר שום ספר בעברית שנמכר אי פעם בחנויות הספרים.

ואגב, מר יוסי מור מנכ"ל רכבת ישראל לשעבר טען עם פרישתו שהוא עומד לכתוב ספר, האם הספר שלו יצא לאור?

25306yosef

New member
אמנם הוא יצא בהוצאת הספרים כתר,

אבל היתה זו הפקה פרטית ומיוחדת עבור רכבת ישראל והספר מעולם לא הופץ למכירה בשוק ורק רכבת ישראל הפיצה את הספר למכובדיה.

אפילו גמלאי הרכבת לא קיבלו עותק מהספר וברכבת ישראל שלחו את הגמלאים לכל הרוחות. רק מכובדים קיבלו כאמור עותק מהספר הזה שמעולם לא הופץ לחנויות.

25306yosef

New member
מעניין שדווקא יצרני ציוד התקשורת טלרד מישראל ואלקטל הצרפתית

אבל היתה זו הפקה פרטית ומיוחדת עבור רכבת ישראל והספר מעולם לא הופץ למכירה בשוק ורק רכבת ישראל הפיצה את הספר למכובדיה.

אפילו גמלאי הרכבת לא קיבלו עותק מהספר וברכבת ישראל שלחו את הגמלאים לכל הרוחות. רק מכובדים קיבלו כאמור עותק מהספר הזה שמעולם לא הופץ לחנויות.
מעניין שדווקא יצרני ציוד התקשורת טלרד מישראל ואלקטל הצרפתית
הסכימו לשלוח לי בחינם עותקים מהספרים הפרטיים שלהם שהם הפיקו במיוחד לעובדי החברות (ביצרנית ציוד התקשורת נורטל הקנדית הפנו אותי לכמה חנויות ספרים שבהן ניתן לרכוש את הספרים הפנימיים שלהם), אבל ברכבת ישראל סרבו למסור עותקים לגמלאי הרכבת מהספר ישרו בערבה מסילה.

אז אם לא רוצים ואם שולחים את גמלאי הרכבת לכל הרוחות, אז לא צריך. נקודה. גם כאשר החליטו כמה ימים אחר כך (אחרי ששלחו את גמלאי הרכבת לכל הרוחות) להפיץ את העותקים הבודדים שנשארו בתשלום, החלטתי שלא לרכוש כי כאמור לעייל, אם לא רוצים אז לא צריך. ואם כן היו רוצים אז לא היו שולחים את גמלאי הרכבת לכל הרוחות ובוודאי שהיו מפיצים את הספר לחנויות (ולצורך כך היו מדפיסים כמות רבה יותר).

25306yosef

New member
יתכן שכביש נורמלי אין, אבל....

איפה ערבה ואיפה מסילה. אפילו כביש נורמלי אין
יתכן שכביש נורמלי אין, אבל....
ספר בשם הזה אכן יש והוא יצא ע"י רכבת ישראל וחולק "בנדיבות" למכובדים שונים ולמקורבים ולפרוטקציונרים רבים ולכל מיני מתחנפים למיניהם.

גמלאי הרכבת לא קיבלו עותק מהספר וכאשר ביקשו עותק בהנהלת הרכבת שלחו אותם לכל הרוחות.

אני לא מאלה המתחנפים ואני גם לא חובב של נייד מסילתי (אותי מעניין רק מערכות מיתוג ותמסורת / איתות) ולכן אין לי את הספר הזה וגם לא הסכמתי לרכוש אותו.

וככל הנראה הודעתי זו תהיה ההודעה האחרונה בשרשור זה שישקע בקרוב במעמקים...

אורי404

New member
"מצויינות"/מארק אש

ספרים, רבותי. ספרים.
שלום רב,
"מצויינות"/מארק אש
קראתי את המהדורה המתורגמת ונהניתי.
סיפורו של מי שהיה מנכ"ל רשות התחבורה בניו-יורק.

25306yosef

New member
מצאתי שרשור בפורום משנת 2007 בעניין ספרים על רכבות:

ספרים, רבותי. ספרים.
שלום רב,
מצאתי שרשור בפורום משנת 2007 בעניין ספרים על רכבות:
קריאה מהנה:

http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/394/95480626/אקטואליה/תחבורה_ציבורית

ולא לשכוח: ״החיה שבאדם״ של אמיל זולא.

ספרים, רבותי. ספרים.
שלום רב,
ולא לשכוח: ״החיה שבאדם״ של אמיל זולא.
מומלץ במיוחד לאוהבי קטרי קטור, מותחן יוצא מהכלל ומבט לעולמם של הנהגים וה ״שופרים״(chauffeurs), קרי, הממונים על הזנת הכיבשנים בפחם ובמים.

25306yosef

New member
נמצאו ספרים על רכבת בחנות הספרים רובינזון

ספרים, רבותי. ספרים.
שלום רב,
נמצאו ספרים על רכבת בחנות הספרים רובינזון
בין הספרים שבחנות הספרים רובינזון נמצא גם הספר: ישרו בערבה מסילה - היסטוריה מצולמת של הרכבת בארץ-ישראל. עורך ומתרגם: חן מלינג, מחבר קוטרל,פול, יצא בשנת 2008.

ספר נוסף שיצא בשנת 2013 הוא שינוע צה"ל בעיתות חירום - האם נכון לשלב את רכבת ישראל בתכנית האופרטיבית? קתדרת חייקין לגאואסטרטגיה, אוניברסיטת חיפה.

ויש עוד כמה ספרים שניתן לראות בתצלום המסך:

25306yosef

New member
נמצאה חוברת פנימית לעובדי הרכבת

ספרים, רבותי. ספרים.
שלום רב,
נמצאה חוברת פנימית לעובדי הרכבת
בגלריה לספרות בירושלים נמצאה חוברת פנימית לעובדי הרכבת משנת 1959.

תיאור:
כריכה רכה. כריכה משופשפת ומוכתמת בכתמי גיל. שדרה מעט בלויה. כריכה פנימית ומספר דפים מעט מוכתמים בכתמי גיל - ללא נזק לטקסט. דפים מעט מצהיבים. מלבד זאת במצב טוב.

https://www.bookgallery.co.il/content/hebrew/bookPageSchema.asp?BookPageID=54352

מצב
הנושא נעול.
למעלה