ספרים מומלצים

מצב
הנושא נעול.

gillevk

New member
ספרים מומלצים

ספרים מומלצים
שלום לכולם, אשמח לקבל המלצה על ספרים הטובים ביותר ללימוד יסודי ומעמיק של שוק ההון (תל אביב וארה"ב), ובאופן תאורטי ומעשי. יש לי הבנה בסיסית ויותר, אבל אני מעוניין להכנס לנושא לעומק וללמוד בצורה יסודית (מעבר לקריאה בפורומים, מצגות וכולה).

Warren Buffett

New member
תתחיל עם "הבורסה למתחילים"

ספרים מומלצים
שלום לכולם, אשמח לקבל המלצה על ספרים הטובים ביותר ללימוד יסודי ומעמיק של שוק ההון (תל אביב וארה"ב), ובאופן תאורטי ומעשי. יש לי הבנה בסיסית ויותר, אבל אני מעוניין להכנס לנושא לעומק וללמוד בצורה יסודית (מעבר לקריאה בפורומים, מצגות וכולה).
מאת שלמה סימנובסקי

gillevk

New member
הבורסה למתחילים אינו ספר מעמיק

מאת שלמה סימנובסקי
הבורסה למתחילים הוא ספר כללי ביותר ובטוח שאינו ספר מעמיק (קראתי אותו). אשמח לקבל המלצה לספרים רציניים יותר (כנראה באנגלית), ספרים המהווים "התנ"ך" לשוק ההון..

KobeRider

New member
The Intelligent Investor

הבורסה למתחילים הוא ספר כללי ביותר ובטוח שאינו ספר מעמיק (קראתי אותו). אשמח לקבל המלצה לספרים רציניים יותר (כנראה באנגלית), ספרים המהווים "התנ"ך" לשוק ההון..
The Intelligent Investor
זה לא נהיה יותר טוב מזה.

KobeRider

New member
שמע קידו

דחילק, ספר שנכתב בשנות החמישים
או אפילו שנות הארבעים אולי. אין לך משהו פחות עבש בשביל הבן אדם ?
שמע קידו
קודם כל, תדייק בעובדות, אנא בדוק מתי יצאה המהדורה האחרונה שלו (אני לא אגיד לך, כי אז זה יהיה קל מדי). דבר שני, הספר כולו מוער ע"י העיתונאי מר ג'יסון זוויג, לא יודע מי זה? לא נורא. מהדורה אחרונה (רביעית במספר) נכתבה בשנת 2003. על פרק מקורי יש פרק מקביל שנכתב על ידו, ורק מ-footnote ומהפניות לאתרי אינטרנט אפשר לכתוב ספר נוסף. דבר שלישי, הבן אדם חיפש תנ"ך, אז בלי קשר שהספר הזה הוא אחד מהשימושיים ביותר שנכתבו, הוא רלוונטי גם אחרי עשרות שנים שחלפו מהמדורה הראשונה שלו. דבר רביעי, צר ולמד, יש לי הרגשה שהספר הזה יכול ללמדך דבר או שניים. דבר חמישי, אני מצטער שאני לא נחמד כמו קרלטון, אבל לי אין 2 פרוייקטים שמסתיימים בקרוב, אפילו ההיפך, היום הייתה לי שיחה (ביום ראשון וביום כיפור) עם לקוח שרוצה להעיף אותי לכל הרוחות.

קרלטון

New member
אין על זה אחריות

שמע קידו
קודם כל, תדייק בעובדות, אנא בדוק מתי יצאה המהדורה האחרונה שלו (אני לא אגיד לך, כי אז זה יהיה קל מדי). דבר שני, הספר כולו מוער ע"י העיתונאי מר ג'יסון זוויג, לא יודע מי זה? לא נורא. מהדורה אחרונה (רביעית במספר) נכתבה בשנת 2003. על פרק מקורי יש פרק מקביל שנכתב על ידו, ורק מ-footnote ומהפניות לאתרי אינטרנט אפשר לכתוב ספר נוסף. דבר שלישי, הבן אדם חיפש תנ"ך, אז בלי קשר שהספר הזה הוא אחד מהשימושיים ביותר שנכתבו, הוא רלוונטי גם אחרי עשרות שנים שחלפו מהמדורה הראשונה שלו. דבר רביעי, צר ולמד, יש לי הרגשה שהספר הזה יכול ללמדך דבר או שניים. דבר חמישי, אני מצטער שאני לא נחמד כמו קרלטון, אבל לי אין 2 פרוייקטים שמסתיימים בקרוב, אפילו ההיפך, היום הייתה לי שיחה (ביום ראשון וביום כיפור) עם לקוח שרוצה להעיף אותי לכל הרוחות.
אין על זה אחריות
אחד הלקוחות התחיל היום לבקש בקשות מיוחדות ממש לפני סיום הפרוייקט, שהוא לא עומד לקבל, אז אני לא מבטיח שהנחמדות ומתיקות השפתיים תשמרנה עד סוף השבוע.

sheshet1

New member
עובר לדום מתוח

שמע קידו
עובר לדום מתוח
ומכה על חטא גם כן. והאמת ? אני גם לא יודע מי זה ג'יסון זוויג הזה. מי זה באמת ? מי זה הלקוח הזה שחושב שמותר לו לעצבן אותך ? שאני אתן לו הצעה שהוא לא יוכל לדחות ?

KobeRider

New member
עיתונאי מפורסם בבראנז'ה

עובר לדום מתוח
ומכה על חטא גם כן. והאמת ? אני גם לא יודע מי זה ג'יסון זוויג הזה. מי זה באמת ? מי זה הלקוח הזה שחושב שמותר לו לעצבן אותך ? שאני אתן לו הצעה שהוא לא יוכל לדחות ?
עיתונאי מפורסם בבראנז'ה
בראנז'ה = קהילת המשקיעים שלא מאמינה לאף אחד, לא מאמינה שאפשר להכות את השוק ע"י בחירת השקעות יותר מוצלחות, לא מאמינה בקרנות נאמנות, לא קונה חברה עם מכפיל דו ספרתי מתוך עיקרון, לא מאמינה בטרנדים (ובגלל זה גם אין להם חברים), לא מאמינה בקניית מניות בודדות אבל עושה את זה סתם בשביל הכיף. לא מאמינה לשום דבר שכתוב בעיתון אבל העיתונאים היחידים ששוים קריאה הם: Jason Zweig ו-Jonathan Clements, הראשון כותב בכיר ב- CNN/Money עד לא מזמן היה כותב בכיר ב-Frobes, השני כותב ב-WSJ כל יום רביעי. עוד אחד שווה קריאה, הוא William Bernstein שהוציא 2-3 ספרים, ויש לו גם אתר מוצלח. http://www.jasonzweig.com/ http://www.efficientfrontier.com/

קרלטון

New member
אם כך, קבל ספר שיצא ב-1923

דחילק, ספר שנכתב בשנות החמישים
או אפילו שנות הארבעים אולי. אין לך משהו פחות עבש בשביל הבן אדם ?
והוא טוב היום כמו ביום שהוא יצא: Reminiscences of a Stock Operator רוצה משהו טרי? תקנה פלאפל.

KobeRider

New member
אגב, ידעת שיש מהדורה מאויירת?

והוא טוב היום כמו ביום שהוא יצא: Reminiscences of a Stock Operator רוצה משהו טרי? תקנה פלאפל.
מעולה לגיל הרך http://www.wiley.com/WileyCDA/WileyTitle/productCd-0471678767.html הנה הציטוט האהוב עלי: There is the plain fool, who does the wrong thing at all times everywhere, but there is the Wall Street fool, who thinks he must trade all the time. No man can always have adequate reasons for buying or selling stocks daily - or sufficient knowledge to make his play an intelligent play. אני מחכה שתצא מהדורה לילדים ל- Options as a Strategic Investment, יש שם פרק שאני לא מצליח לעבור.

קרלטון

New member
שווה...

מעולה לגיל הרך http://www.wiley.com/WileyCDA/WileyTitle/productCd-0471678767.html הנה הציטוט האהוב עלי: There is the plain fool, who does the wrong thing at all times everywhere, but there is the Wall Street fool, who thinks he must trade all the time. No man can always have adequate reasons for buying or selling stocks daily - or sufficient knowledge to make his play an intelligent play. אני מחכה שתצא מהדורה לילדים ל- Options as a Strategic Investment, יש שם פרק שאני לא מצליח לעבור.
שווה...

sheshet1

New member
לא מדברים על חבל בביתו של תלוי

לא מדברים על חבל בביתו של תלוי
ולא מדברים על פלאפל בעיצומו של יום כיפור.

בפאלאפל טוב

ישנה טעות בתמונה
הכדורים באים למטה ועליהם הסלטים והטחינה.
בפאלאפל טוב
יש כדורים למטה, מכוסים בטחינה וסלט, באמצע עוד שני כדורים ואז עוד טחינה וחמוצים ולמעלה יש עוד שניים או שלושה כדורים בדרך כלל עם שכתב טחינה לטעם.

קרלטון

New member
צודקים

בפאלאפל טוב
יש כדורים למטה, מכוסים בטחינה וסלט, באמצע עוד שני כדורים ואז עוד טחינה וחמוצים ולמעלה יש עוד שניים או שלושה כדורים בדרך כלל עם שכתב טחינה לטעם.
צודקים
גוגל האלה, מה הם מבינים בפלאפל...

מצב
הנושא נעול.
למעלה