סנעיר, לתשומת לבך...

גיל כהן1

New member
שמע, יריב

בעניין המילקי - החייל עשה טעות ושילם עליה. פספס את ארוחת הבוקר בגלל שלא התייצב למסדר בוקר (מדובר באי-מילוי פקודה אם לא סירוב), בהמשך לקח מילקי ללא רשות למרות האזהרה המפורשת בכניסה למטבח, סירב לבצע מטלות במוצב (סירוב פקודה) ולא היה מוכן להתייצב למשפט אצל המ"פ ולכן נשפט אצל סמכות גבוהה יותר - הסמג"ד. כך שזה לא "כלא בגלל מילקי". היתה פה שרשרת של פעולות פסולות ע"י החייל. ייתכן שמדובר בהצטברות של גורמים נוספים שקרו בעבר והביאו את החייל לביצוע העבירות הנ"ל, אבל זה כבר עניין מורכב יותר.
 

yariv71

New member
באמת אי אפשר לדעת...

אבל משעשע איך מקרים כאלה מגיעים בכלל לתקשורת.
 

yariv71

New member
שמעתי גם שמעתי...

ואגב כך, המקרה השני שהוא הרבה פחות 'פיקנטי' לגבי החייל שלקה בהלם, סירב להיכנס למוצב ונזרק לכלא מדאיג אותי יותר. במיוחד על רקע העלייה החדה במס' התאבדויות החיילים בצה"ל בשנים האחרונות. על מס' נסיונות ההתאבדות לא תמצא בדרך כלל נתונים- התמונה בסה"כ דיי קשה.
 

גיל כהן1

New member
זה מזכיר לי תופעה נוספת בצה"ל

חיילים שמתלוננים על בעיות בריאותיות, הרבה פעמים נחשבים בעיני חבריהם ומפקדיהם כ"נצנצנים", כלומר - מנסים להתחמק מפעולויות מסויימות. כתוצאה מכך, הרבה פעמים חיילים נמנעים מלהתלונן על בעיות בריאותיות, והנזקים מתגלים בהמשך. ושלא לדבר על מקרים שפונים לחובש/רופא ונדחים בחשד ל"הצגות". נכון, אין עשן בלי אש, ולא פעם מנסים חיילים להתחמק כך סתם, אבל הרבה פעמים מדובר בעוול שעלול להיגמר רע. אפילו רע מאוד.
 

yariv71

New member
תופעת ההזנחה הבריאותית היא חולנית..

כשהייתי עתודאי הוציאו אותנו בין שנת הלימודים הראשונה לשניה לקורס מ"כים. מיותר לציין שסרגל המאמצים לא הותאם לנתוני האקדמאים הצעירים. רבים לקו בשברי הליכה ובסיבוכים בגלל טרטורים ומסעות של עשרות קילומטרים. כמובן שאף אחד בצה"ל לא ייקח אחריות לפציעות או חבלות שישארו בגופי החיילים משך כל חייהם.
 
למעלה