סן פרנסיסקו- כמה ימים לביקור ראשון בעיר + כמה שאלות אחרות למי שביקר

mc80

Member
שלום,
כמה ימים הייתם מעניקים לעיר הזו מתוך שבועיים בערך לביקור ראשון בה בחודש אוקטובר הבא? 4 יספיקו? 5? אני רוצה טיול ברגוע, לא לרוץ ממקום למקום, אבל הבנתי שרב האטרקציות שם הן לא עניין של שעות ביקור (ריף דולפינים, הכביש המפותל, כיכר יוניון...) יש הרבה יותר תצפיות תכלס ממקומות ממש לשהות בהם וליהנות).
הכל ע"ב רגל ותחבורה ציבורית.
אני לא רוצה לבזבז סתם זמן בעיר, אבל לא רוצה גם לפספס.
את אלקטרז אני לא מעוניין לראות למשל. מה נשאר? גשר הזהב? שופינג?... אני טועה לגבי העיר או מה? לא ראיתי אנשים שנשארו בה הרבה זמן משום מה.
אגב שופינג- שם זול יותר מניו יורק? הבנתי שס.פ העיר הכי יקרה בארה"ב.
מישהו לן בשכונת Nob Hill? הבנתי שזה אחלה מיקום לביקור ראשון אבל זו שכונה על גבעות שההליכה בה לא פשוטה. כמה זה נכון?

mirimel

New member
שלום,
כמה ימים הייתם מעניקים לעיר הזו מתוך שבועיים בערך לביקור ראשון בה בחודש אוקטובר הבא? 4 יספיקו? 5? אני רוצה טיול ברגוע, לא לרוץ ממקום למקום, אבל הבנתי שרב האטרקציות שם הן לא עניין של שעות ביקור (ריף דולפינים, הכביש המפותל, כיכר יוניון...) יש הרבה יותר תצפיות תכלס ממקומות ממש לשהות בהם וליהנות).
את אלקטרז אני לא מעוניין לראות למשל. מה נשאר? גשר הזהב? שופינג?... אני טועה לגבי העיר או מה? לא ראיתי אנשים שנשארו בה הרבה זמן משום מה.
מישהו לן בשכונת Nob Hill? הבנתי שזה אחלה מיקום לביקור ראשון אבל זו שכונה על גבעות שההליכה בה לא פשוטה. כמה זה נכון?
אני מסכימה עם עונים קודמים שייעצו לך להתרכז בשבועיים רק באזור המזרחי או רק באזור המערבי. במיוחד שכתבת שאתה רוצה טיול רגוע וצריך זמן ליסוע ממקום למקום.
אבל אם אתה ממש רוצה לראות את ס.פ, אתה יכול באמת לתפוס טיסה מניו יורק, להיות שם יומיים שלושה ולחזור. ס.פ עבורי הייתה מענינת רק בגלל שהיא מיוחדת, הארכיטקטורה שונה, יש בה דברים שמיוחדים מבחינה תרבותית. גשר הזהב היה לי מעניין לעשות שם סיור מודרך כי המדריכה הייתה מענינת וסיפרה על ההיסטוריה של העיר והגשר.
מעבר לזה, תסתכל איזה מוזאונים בעיר נראים לך מענינים ותתכנן את הזמן לפי זה גם.
שופינג לדעתי לא בערים אלא באאוטלטים.
מאוד מאוד הפריע לי הכמות העצומה של חסרי בית בס.פ.
לגבי החוף המזרחי, בדיוק עשיתי שם טיול באוקטובר האחרון, 2021, משהו כמו 8 ימים, התחלתי בניו יורק, עשיתי קצת הייקינג בצפון ניו יורק וירדתי לפילדלפיה והמשכתי לאלכסנדריה שהייתה ממש יפה לדעתי. אז אם אתה אוהב ערים לדעתי כדאי לחשוב על המקומות האלה ואולי גם להגיע לצ'רלסטון שהיא מאוד נחמדה.

ליאת127

New member
שלום,
בעקרון יומים יכולים להספיק בסן פרנסיסקו עצמה, תבדוק אם מעניין אותה לטייל בעיירות מונטרי וכרמל, יש באיזור סן פרנסיסקו הרבה טבע, אפשר לנסוע לנפא וואלי לטיול יינות

דניאלה1311

Active member
מנהל
אתה כותב: כמה ימים להעניק לעיר מתוך שבועיים... איפה אתה מתכוון לטייל עוד בשבועיים? 2-3 ימים לדעתי זה די והותר. אכן הרוב זה תצפיות, אבל יש גם מוזאונים מהממים, מסעדות טובות. שופינג? זו לא העיר בה הייתי עושה שופינג אלא אם אתה מחפש מותגים מסויימים. בדרך כלל יש ליד ערים קניונים ענקיים בהם תוכל לשוטט שעות ולחפש ככל שתרצה. העיר בנויה כך שניתן לטייל בה עם כל כלי התחבורה האפשריים. אנני יודעת מדוע בחרת את נוב היל דוקא ללינה. השאלה מה אתה מחפש בלינה? מלון מרכזי? נוף? יש מבחר כל כך גדול של בתי מלון כנס לבוקינג שם תראה גם את המפה של העיר ותחליט כמה אתה מוכן לשלם ואז תחליט איפה.

mc80

Member
אני מתכנן לנסוע לניו-יורק לפני או אחרי ס.פ.
בניו יורק הייתי לפני מס' שנים ואני רוצה להשלים פערים עדיין בעיר הזו.
הראש אומר גם שיקאגו אבל זה יהיה כבר טו מאץ לדחוס הכל ויקר מידי לסבב אחד.
אז NYC +SF
אני מוכן לוותר כרגע על SF אם אין שם יותר מידי מה לראות כי הכל כבר ראיתי וירטואלית בכל מדיה אפשרית. אם החוויה שם לא כזו שונה במציאות אז למה לנסוע לשם בשביל נופים בעיקר. הופתעתי מהצעת 3 ימים גג. באמת נשמע לא הרבה לעיר רחוקה מאוד.
אני טיפוס אורבני. והבנתי שנוב היל היא אזור מרכזי, מאוד טיפוסי לעיר, ויותר "מקומי" ומאוד קרוב לרב המקומות שמבקרים והיא מעולה למבקר שמגיע פעם ראשונה ופחות יקרה ממלונות החוף והמרינה או כיכר יוניון עד כמה שעוד אפשר יהיה למצוא הבדלי מחירים. מלון מרכזי עם נק' תחבורה ציבורית טובה לידו היא בהחלט חובה. פשוט קצת נרתעתי מזה שהיא שכונת גבעות לא קלה להליכה לצאת ולהיכנס. אז אם למלון שאבחר תהייה תחבורה נוחה עלו זה יפתור תבעיה.
לא הרבה ערים בארהב עושים לי את זה כדי לבקר בה. לכן חיפשתי עוד עיר ששווה לשלב עם ניו יורק וניתן לבקר בעונה הזו בלי לסבול מקור מידי.

דניאלה1311

Active member
מנהל
תראה אם כל השהייה היא של שבועיים ארה"ב הייתי מתרכזת בחוף המזרחי או בחוף מערבי. שבועיים זה קצר מדי.
במקום סן פרנסיסקו אולי תיסע ברכבת או תטוס לוושינגטון?
אוקטובר זו גם תקופת השלכת בצפון מזרח ארה"ב (וגם במקומות אחרים אבל רחוקים מניו יורק). אספתי לך כמה לינקים, תחשוב על זה.
כמובן תלוי כמה זמן תקדיש לניו יורק, שבוע? אז נשאר שבוע לטיול שווה לחשוב על טיול מאורגן או בעצמך עם אוטובוס שנוסע לכיוון צפון
ועובר ועוצר בעיירות מקסימות הנה הקישורים (אקראיים לגמרי, אתה יכול למצוא גם)
באתר של "למטייל" יש בלי סוף מידע וכו'.
זה היה רק רעיון. תכנן לך את הטיול כך שאולי קודם תעשה טיול צפונה מניו יורק או דרומה ואז תחזור לניו יורק לזמן שהקצבת לעצמך ומשם תטוס הביתה.

mc80

Member
תודה על הלינקים
אני פחות בענייני טבע. יותר אורבניות. אולי יום טיול מחוץ לעיר לאיזו עיירה יפה או אזור עם נוף שווה הגעה מיוחדת.
וושינגטון משעממת עבורי. לא קראתי שיש שם משהו ששווה ביקור עבורי. המון בתי ממשל ואנדרטאות וכמה מוזיאונים שאוכל לראות טובים מהם במקומות אחרים.
חשבתי על בוסטון. אולי אפילו מונטריאול/קוויבק בקנדה שהן ערים מאוד יפות להבנתי. ברור לי שמאוד קריר יהיה שם באוק'. אבל אני עדיין במחשבות על אופציות.

דניאלה1311

Active member
מנהל
אני לגמרי בעד שתבדוק מה הכי מענין אותך ותכין לך תכנית לשבועיים. לגבי מה שכתבת אני לא אדבר על המרחקים מניו יורק אלא אם תטוס לקנדה או תחזור משם, אתה תבזבז חלק מהחופשה על נסיעות. לגבי מונטריאול ממוצע הטמפרטורות נע בין 6 ל-10 באוקטובר אבל עם השינויים הגלובליים במזג האוויר מי יודע מה יקרה ב-2022 ועוד יותר קר בקוויבק. תכנון נעים

mc80

Member
אני מניח שתמיד אפספס איזה יום על נסיעות זה דיי בלתי נמנע. אני לא לחוץ בזמן למרות שהייתי רוצה ליהנות כמה שניתן זה ברור. מקס' אקח עוד כמה ימים חופש. בדקתי טמפ' השנה מאוק' בטורונטו והיה ממוצע של 18-20 מעלות. סביר מאוד. אני עוד אחשוב לעומק מה האופציות שלי אם כך. ליעדים כאלה צריך לסגור דברים מראש, בטח בתקופתנו אנו עם כל האי וודאות שיש. תודה על השיחה וחו"ל נעים גם לך לאן שלא תטוסי גם בעתיד.

למעלה