סמינר ומבחני דרגות בית הספר להתגוננות רחוב

סמינר ומבחני דרגות בית הספר להתגוננות רחוב

בחודש ינואר התקיימו סמינר ומבחני דרגות מטעם בית הספר להתגוננות רחוב. מבחני הדרגות והסמינר התקיימו במשך כל חודש ינואר בכל מפגש/אימון נבחנו המשתתפים בנושא אחר. רשימת החגורות השחורות: אלדד שיף - דאן 6 יוסי בכר - דאן 6 אור ישראל זיזו - דאן 3 אורן כהן - דאן 3 יוריאל זלצמן - דאן 2 צחי טרוקמן - דאן 2 אהרון ביו - דאן 2 רויטל - דאן 1 נגה זקן - דאן 1 מתן אלקלעי - דאן 1 אמיר בוקריס - דאן 1 ברכות לנבחנים ולבעלי השחורות החדשות/מתקדמות

כל הכבוד

אתה רציני
מה היו הנושאים השונים שעליהם הם נבחנו במהלך החודש?

בוקר טוב רן ותודה

המבחנים כללו שבעה נושאים, 1. כושר גופני על מרכיביו השונים 2. עבודת ידיים - התקפות , הגנות (מעגלי קרבות ברמות שונות) 3. עבודת רגליים - התקפות, הגנות(מעגלי קרבות ...) 4. היאבקות - עבודה בעמידה וקרקע כולל: מנופים, שחרורים, השתלטות, הובלה וכו'... (וכמובן מעגלי קרבות) 5. נשק (קר/חם) - התמודדות מול מאיים/תוקף , השתלטות ושימוש בכלי הנשק 6. משחקי סימולציה ברמות ותכנים שונים בידיים חשופות או בשילוב כלי נשק (יחיד/רבים) 7 קרבות, קרבות, קרבות קרבות
ושוב תודה על ההתייחסות

d y s

New member
אתה יכול להרחיב קצת לנושא

הכושר הגופני כמרכיב לבחינה?

בוקר טוב DYS

בתחילת דרכי כמאמן תמיד בניתי על "עבודת בית" במיוחד בנושא הכושר הגופני. תמיד שמנו דגש על נושא הכושר באופן כללי וסמכנו על כך שמתאמנים "עובדים בבית לבד" על הנושא. לצערי, מעטים הם אלה שבאמת נגעו בנושא באופן רציני או לפחות כזה שיאפשר התקדמות נאותה. לכן באופן כללי אני מוסיף (על חשבון הבית
) לכל אימון 30-45 דקות בהם עובדים באופן קבוע בכל אימון על נושא הכושר הגופני. כיצד מתבטא הנושא במבחני הדרגות? מעבר לכך שהמפגשים עצמם (ימי המבחן) הם ארוכים ואינטנסיביים ונדרשת להם יכולת גופנית גבוהה (כך אני מאמין) ע"מ להיות מסוגלים לעמוד "באימון/מבחן" וקרבות הנלווים לכל נושא ונושא. מעבר לאלה נבחנים ממש בנושאי סיבולת לב ריאה, שריר וכח. שכיבות סמיכה - מקסימום (עם מינימום נדרש לכל דרגה ודרגה) כפיפות בטן - מקסימום (עם מינימום נדרש לכל דרגה ודרגה) ידיים אחוריות/מקבילים - מקסימום (עם מינימום נדרש לכל דרגה ודרגה) עליות מתח - מקסימום (" ) ריצה אני תמיד "מאיים" ולא תמיד מממש מפאת קוצר זמנים (400 מ' ו - 3000 מ = אבל הם בהחלט מגיעים להצטדיון הקרוב ומידי פעם נותנים לי תוצאות וזמנים) אבל אני מקפיד שהם רצים לפחות 30 דקות 4 פעמים בשבוע (למי שמגיע לכל ארבעת האימונים שאני מאפשר) כמובן מעגלי הקרבות, והקרבות בכלל בוחנים לא רק את יכלותיהם "הקרביות" אלה מרכיבי כושר ויכולת העמידה בלחץ. אני מאמין שלכושר הגופני חשיבות רבה ביכולת להתמודד עם הלחצים הנ"ל חיים

d y s

New member
אינך חושש כי דרישות כאלו

יוצרות קטגוריאליות של אלו ששוקלים ללמוד אך מפאת מוגבלות פיזית כזו או אחרת כולל עודף משקל וכ"ו לא יגיעו? או שמא מראש זוהי שיטה המוגדרת לבעלי יכות x?

צהריים טובים DYS

בעבר הרחוק היה לי שותף לדרך שזו באמת היתה תפיסת עבודתו רק מי שהוא "סיירת מטכ"ל" יכול היה להתקדם בתחום. איני רואה זאת כך כיום והיא פתוחה בהחלט לכולם ילדים נוער בוגרים בנים ובנות ולראייה כמות החברה מגוונים שונים (גם בחברה וגם מבחינת מבנה פיסי). אני בהחלט שוקל יכולות פיסיות אבל לא רק ויום שישי הוא דוגמה קלאסית לכך. אחד החברה שקיבלו דווקא דרגה בכירה הוא לוחם (בלי מרכאות) שבעבודתו עשה לא מעט דברים שאנחנו (אנשי אומנויות הלחימה של המזרון) יכולים רק לפנטז עליהם כשאנחנו מדברים על "לחימה". בגלל מגבלויות פיסיות הוא אינו מסוגל לבצע פעולות מסויימות ובכ"ז לא רק שקיבל דרגה בכירה אלה שהוא דוגמה ומופת לאיך שאני רואה "לוחם מהו". בצמוד אליו קיבל דרגה גם בחור מעט "גדול" שאני מאחל לכולם רצינות השקעה, התמדה וכו'... והוא בהחלט מראה אותה לאורך השנים. אז אולי הוא לא רץ 400 ב - 60-70 שניות אבל הוא בהחלט מביא את יכולותיו האחרות לכדי מימוש והצלחה. אני תמיד אומר שעל סקלת הצבעים יש יותר משניים (שחור ולבן) ובהחלט המגוון הוא כ"כ רחב ומאפשר לכולנו למצוא ולמצאת את עצמינו ויכולותינו שם. מעבר לכך אני בהחלט מצפה מכל אחד/ת להראות השתדלות גם במקומות שקשים לנו ועצם ההתמודדות אל מול הקשיים היא בפני עצמה הופכת אותנו לראויים לאורך זמן. תודה על השאלה חיים

ורק הנקודה שחסרה לי בנושא

אני בהחלט שוקל יכולות פיסיות אבל לא רק ויום שישי הוא דוגמה קלאסית לכך. אחד החברה שקיבלו דווקא דרגה בכירה הוא לוחם (בלי מרכאות) שבעבודתו עשה לא מעט דברים שאנחנו (אנשי אומנויות הלחימה של המזרון) יכולים רק לפנטז עליהם כשאנחנו מדברים על "לחימה". הוא בעל מבנה גוף המקשה עליו בנושא עבודת הרגליים כפי שהיא מצופה בשיטת האימון ובכ"ז הוא מציג יכולות מדהימות (גם בתחום זה של עבודת הרגליים) שיש (לי בכל אופן) להתקנא בהן. חיים

העוג

New member
מצטרף למברכים וגם...

[פשוט לקוח אמר לי אתמול ש'אבל' זה מבטל , אז במקום זה אני מוסיף במיוחד למה שדיס כתב]. מה באמת עם אותם מתאמנים שרוצים ללמוד, רוצים להשתפר אבל עובדים הרבה מעל ה8 שעות המומלצות ביום, [אצל הרצל זה בכלל היה 7 - איפה הוא ואיפה המדינה], באים הביתה, צריכים לעזור קצת לאישה וקצת עם הילדים, יוצאים עם הכלב וגם על מספר השעות המצומצם שהם יכולים להקדיש לאימון הם מרגישים אשמים כי בבית לא רואים אותם, ממה שאני מכיר לא מעט אנשים שמנסים להתפרנס בארצנו היפה, אני מדגם לחלוטין לא בלתי מייצג, וזה מתבטא בכושר ובזמן שאני יכול לפנות לאימונים, ונראה היטב בבליטה המכובדת מעל החגורה- להלן חיית המחמד הנפוצה של הגבר הישראלי - הכרס. בהנחה [ אולי לא מוצדקת אבל בכל זאת], שהייתי יכול להתקדם לפי הפרמטרים האחרים, האם הכושר [לא בטוח שיכול לגמור ריצת 100 מ', בזמן של 3000, היה משאיר אותי עם חגורה לבנה +אקסטרה הלבנה באקונומיקה, או שהוא רק מרכיב נוסף ולא המרכזי בהערכות?

תיאום ציפיות

ככה לפני (בגלל שאתה התחלת עם אבל אז אני אמשיך
) מאז גיל 22 בערך איני הולך עם חגורה/דרגה על המותן במיוחד כדי להמחיש שהיא אינה המטרה היא הכלי (זה באמת כלי?) כך שבאמת חשוב שנזכור שאנחנו מגיעים להתאמן כדי להנות ללמוד ולא תמיד לצבור תארים (נכון אני יודע שזה חשוב לכמעט כולם) לגופו של עניין, האימונים מתאימים לכולם ותיאום ציפיות הוא בהחלט מרכיב חשוב שיש לבצע אותו עם כל תלמיד/ה שמגיעים לפעילות. לא מעט פעמים מצאתי לאורך השנים חברה שהיה קשה להם להגיע לאימונים בצורה מסודרת וקבועה ועם זאת "כעסו" על עצמם שאינם מתקדמים. בנוסף חשוב לזכור שלהגיע לאימונים "לפעמים" זה אומנם כייף אבל לא תמיד הכי בריא (גם להתקדמות אבל גם למצב הגופני) מגיעים לאימונים בהם שאר המתאמנים עובדים בעצימויות יחסית גבוהות ליכולותינו מנסים לעמוד בקצב ואז צריכים שוב "חודש להתאוששות וכו'..." אז גם כאן, תאיום ציפיות, התאמת האימונים למצב הבריאותי/פיסי/כושר גופני וכו'... וכמובן הפנמת העובדה שכ"א הוא אינדיבידואל שמתקדם בהתאם ליכולותיו והשקעתו והכי חשוב, להגיע להנות להשתפר לשמור על הבריאות ואם אפשר גם ללמוד משהו ככה על הדרך. הכושר אגב הוא אחד משבעה מרכיבים הוא חשוב מאוד אבל בהחלט אינו המרכיב העיקרי במבחני דרגות , אחד ממאמני הקרב מגע בעבר (אגב מהמוערכים יותר) אמר ללוחמים אותם הכשיר (בשייטת13) אחרי שהתלוצצו על טיפוח הכרס "אם תצליחו להרביץ לי אני מתחיל להתאמן על ריצה עד אז .........." חיים

העוג

New member
תודה

ולמען הסר ספק, אני עושה ככל שביכולתי להגיע לפחות לאימונים פעמיים בשבוע. האימון ביום ו הוא הזמן היחיד פחות או יותר שבו אני במוצהר מתנתק מעבודה. בקריטריון של אותו מאמן, אני כמובן לא עומד.

חיים.. כל הכבוד

כמה כיף לראות כזאת רשימה של חגורות שחורות ועוד .. חיים יש סרטונים לראות מהחיים הקשים שהם עברו . ועוד דבר קטן שאשאל אותך בפייסבוק ? חח הווס . מרקו.

למעלה