סמוקי או ג'ייקוב, מי באמת הוא ה'טוב' בסדרה?

dar dahan

Member
סמוקי או ג'ייקוב, מי באמת הוא ה'טוב' בסדרה?

כן זה נכון שבסדרה הזאת אין באמת טוב ואין באמת רע, ובכל זאת מי לדעתכם מבין השניים יותר טוב, יותר טהור. ואל תאמרו ישר ג'ייקוב בגלל שסמוקי הורג כל דבר שזז, אולי לסמוקי יש אג'נדה שאם הוא לא יהרוג אנשים מסוימים אז העולם יחרב? אני יוצא מתוך נקודת הנחה שלג'ייקוב יש מניע נסתר לגביי האי ושסמוקי אומר את האמת והוא רק רוצה לברוח מהאי. אם כך אז דיי ברור שג'ייקוב הוא המרושע וסמוקי בסך הכל נקלע למצב לא נעים שגרם לו להרוג הרבה אנשים. ובסך הכל אנחנו לא באמת יודעים מי משניהם הוא הרשע האמיתי, עדיין לא גילינו את האמת על שניהם, על סמוקי אנחנו רק מגלים מסמוקי עצמו ויכול מאוד להיות שהוא משקר, אבל אם הוא אומר את האמת אז ייתכן וג'ייקוב עושה דברים מסוימים נגדו וייתכן וג'ייקוב לא כל כך טהור כמו שנראה לנו. אבל שוב זה דיון שיסתיים רק שהסדרה תסתיים סופית...

יסמין@

New member
לדעתי, הבחירה הטובה

היא להתרחק משניהם (ומהאי) כמה שרק ניתן. כמו בקו הזמן בלוס אנג'לס, שבו הגיבורים והגיבורות בוחרים את הבחירות שלהם בלי התערבויות ובלי כפייה.

dm101

New member
בל נשכח את הירידות מהאי

ריצרד אלפרט שגייס את ג'ולייט בן שירד ליציאה לטוניסיה אבא של בן ואבא של מיילס שירדו ג'ייקוב שירד מהאי לגעת בג'ין וסאן בחתונה ובסוייר הילד ובג'ק וגם כשהם ירדו מהאי הוא בא ונגע בסעיד וגם בא להרלי ושכנע אותו לחזור ומתי סמוקי ירד מהאי , האם הוא ירד או לא אה בטח כשג'ק ראה את כריסטיאן מעבר לאי , ואולי גם כשקייט ראתה את קלייר בחדר של אהרון

dm101

New member
השאלה היא באיזה קו זמן מאושרים יותר

בקו החדש נדיה חיה , הבן של דוגן חי , לג'ק יש בן , לוק עומד להתחתן, הרלי מאושר , באמת נראה כמו אפילוג והם חיו באושר ואושר כאילו המטוס לא התרסק סוג של פלשפורוורד ג'ולייט אמרה - זה עבד זה הצליח

יסמין@

New member
בדיוק. הם חיים את חיהם

בוחרים בחירות שונות, לרוב חיוביות יותר, פרקטיות יותר. חיים כאן ועכשיו ולא באיזה פנטזיה של "צריך להציל את היקום או את האי", לא מקריבים את חייהם או את חיי היקרים להם בשביל איזו אידיאולוגיה לא ברורה וכו'. האי הזה, ג'ייקוב ומפלצת העשן רק הרסו את החיים (ולקחו את החיים) של כל כך הרבה אנשים. החיים בלעדיהם נראים הרבה יותר שפויים וטובים ואנושיים. בקיצור., כאן ועכשיו ולא בתוך פנטזיות מד"ביות. נראה לי שזה המסר של היוצרים וזה הפשר של כל הסדרה. ובתמציתיות יפה אמר את זה מר אינגלס בקטע שסוייר ראה מ"בית קטן בערבה" - מה שחשוב הוא לא לשקוע בפחדים, אלא לחיות כאן ועכשיו, לאהוב ולצחוק. וזה מאוד תואם את המוטו המלווה כל הודעה שלי בתפוז.

אלעד ר

New member
../images/Emo45.gif לסמוקי

הוא מגלה לנו את כל הסודות, בעוד שג'ייקוב אומר לאנשים חצאי משפטים שהולך להיות בסדר והוא יגלה הכל בבוא הזמן. גורם לקבוצה שלמה של אנשים ללכת אחריו ונותן להם להשליט טרור באי - לרצוח, לחטוף ולענות. כל זאת בלי לתת דין וחשבון לאף-אחד. דוגמא אחת - הרסו למייקל את החיים. דוגמא שנייה - הרגו את כל דהארמה. דוגמא שלישית - הרגו את כל מי שנותר מטיסה 815 עם חצים בוערים. דוגמא רביעית - בתחילת עונה 6 כשהלוסטיז הגיעו למקדש, דוגן אמר בקור רוח פשוט לירות בהם. זו קבוצת האנשים שג'ייקוב אסף סביבו ואמר לצרף אל האחרים, אנשים שלא בוחלים בדבר, כל זאת בלי שהם מבינים בכלל על מה הם מגינים. אפילו ריצ'רד שהיה היחיד שפגש את ג'ייקוב לא הבין כלום. כן, ג'ייקוב לא רוצח במו ידיו, אבל הוא יכול גם להורות לא לרצוח ולהתייחס לאנשים שהתרסקו במטוס שהוא בעצמו הביא אל האי קצת יותר נחמד. סמוקי לעומת זאת הורג גם, אבל הוא גם שופט אנשים וכשהוא מוצא אותם אשמים, הוא הורג אותם. אבל בינתיים ההתנהלות שלו הרבה יותר כנה מכל מה שג'ייקוב אי פעם עשה.

dm101

New member
זה שנראה כמו לוק הוא שקרן מוצהר

וג'ייקוב הוא מסתורי אבל אני לא זוכר שאי פעם פקד להרוג אני זוכר שבן פקד להרוג והאי התנקם בו אולי ג'ייקוב טיפש או שמותר לו להתערב רק עד גבול מסוים אולי ג'ייקוב נחטף והאוייב דיבר בשמו

too addictive

New member
אני כבר מזמן טוענת

שג'יקוב הוא הרע. \ה שהוא חושב שהוא טוב ושהמעשים שלו נועדו להגן על האי זה נחמד, אבל בת'כלס, לרוב האנשים ניפדקו החיים מא שהם באו לאי, שלא לדבר על מה כמה מהם מתו.

dm101

New member
אולי מאחורי כל אחד יש רמאי ושקר

נגיד שאולי ג'ייקוב רמאי או שמובל על ידי רמאי והאויב שלו רמאי שאולי מובל על ידי רמאי אולי ג'ייקוב רימה את אילנה ורימה את ריצ'רד הרבה מרגישים מרומים ונבגדים עובדה שרימה את הרלי כשגרם לו לגרור את ג'ק למגדלור אבל ג'ייקוב מסתיר מכולם כדי שהכל יתגלגל בכיוון לכן הוא מן הסתם יודע גם מה יצא בין וידמור וסמוקי אבל איך , מאיפה הוא בא ומאיפה יודע ,ג'ייקוב מהעבר הווה עתיד והאם הם במימד הזה או אחר איך הם אמרו it only ends once everything before that is just progres

dm101

New member
לא הכל טוב או רע

חוץ מזה שסמוקי הרג אנשים במקדש , תזכיר לי את מי עוד הוא הרג ג'ייקוב הרג דג בפעם הראשונה שראינו אותו סמוקי חטף את הטייס ולא ברור למה , אולי הטייס מניאק סמוקי התלבש על ג'ייקוב כי היה זקוק למשהו לשנוא כמו שקלייר שנאה את האחרים ג'ייקוב אולי אהבל שניסה לשמור על משהו שבכלל לא צריך לשמור זה גם מה שלוק אמר בחממה - ממש דיבר מגרונו של ג'ייקוב או סמוקי

לבחור בין טוב ורע?

זה ממש לא אפשרי ,זה לרדד, ומעצבן, איפה איפה אתה יעקובזון וניתוחיך המבריקים? הפורום הזה פשוט לא משתווה להם. אתה חסר.

בהלםם

New member
לפי דעתי

ספוקי הוא הטוב מבינהם נכון הוא אומנם 'רצח' הרבה אנשים בסדרה אבל אני חושב שזה היה מתוך הגנה עצמית ולא מרוע

ryngs

New member
שניהם לא משהו

ג'ייקוב עושה הונאה לכולם משך מאות שנים למרות שהוא אמור להיות טוב. סמוקי הורג את אנשי המקדש, אבל לא לשכוח שגם הם רוצחים שרצו להרוג בשניה את ג'ק, סעיד והוגו (מעניין שאת קלייר הם לא חשבו להרוג. את סעיד הם ניסו להרוג רק באופן עקיף ע"י אחד הנבחרים כי בכל זאת, סעיד הוא נבחר).

talwl

New member
גם אני בעד סמוקי

אבל אולי אני משוחדת, הדמות שהכי אהבתי בסדרה היא לוק...

למעלה