סמוך על סול - עונה 6 ואחרונה - חלק שני

Lhuna3

Well-known member
פרק 6X12
צפיתי אבל אין לי כוח לסכם וממילא אתם, ועידו ישעיהו בוואלה, תעשו את זה טוב יותר, אז אני אחכה.

keren or5

Well-known member
טוב נו אני אהיה ראשונה לשם שינוי
אני אתחיל עם הסצנות בצבע. הם מתרחשות זמן קצר לפני שובר שורות, כי אמיליו, הבחור שננס מיד אחרי שקים יצאה, היה למעשה הקורבן הראשון של וולט וג'סי בשובר שורות. הם הרגו אותו בפרק הראשון (כהגנה עצמית), הוא היה שותף של ג'סי במכירה של המת'. כשג'סי מדבר עם קים (איזה כייף שזה קרה!!), הוא מזכיר את העובדה שהיא שיחררה את חבר שלו קומבו מגניבה של איזה פסל של ישו התינוק או משהו, זה כנראה היה אחד ממקרי הפרו בונו שלה. קומבו הופיע בשובר שורות, הוא היה אחד החברים של ג'סי יחד עם סקיני פיט ובאדג'ר שעזרו לג'סי למכור את המת', קומבו מת בעונה השניה בגלל שג'סי אומר לו להרחיב את הטריטוריה בעקבות וולט שאומר לו להגיד את זה לחברים שלו ( אחר כך מגלים שמי שירה בו זה האח של אנדריאה החברה השניה של ג'סי בסדרה שעבד בתור סוחר סמים כילד).
באחד הדברים הקטנים שלא זכרתי, וסרטון הזכיר לי, מסתבר שג'סי אפילו מציין לוולט בש"ש כשהוא רוצה לשכור את סול לבאג'ר, כי סול שיחרר את חבר שלו אמיליו פעמיים כבר בעבר.
מילה לגבי הסצנה עם סול וקים חותמים על מסמכי הגירושים - סול חמוד שלי, אף אחד לא מאמין להצגה שלך שלא אכפת לך ממה שקורה ומקים.
לפני שקים רצה לאוטו שלה ג'סי שואל אותה- הגודמן הזה, הוא טוב בכלל? זה כמובן משפט עם דבר משמעות, ג'סי מתכוון לשאול אם הוא טוב כעו"ד, אבל המילה good כמובן משחקת ככפל משמעות על העניין של טוב ורע במובן המוסרי, וקים עונה לו- "הוא היה כשהכרתי אותו".
חזרה להווה. אנחנו רואים מה קרה לקים, היא הפכה לעקרת בית בורגנית שעובדת בחברת ממטרות שנראה שזה הדבר האחרון שאכפת לה ממנו.
אולי אני קוראת יותר מדי לתוך דברים (אבל היי, הסדרה הזאת לא יכולה להאשים אותי בזה), הרגשתי שיש איזה מטאפורה עם המיונז המזויף. האם להדגיש את החיים המזויפים של קים? של ג'ין? האם החבר החדש שלה הוא תחליף מזויף לג'ימי?
ואז אנחנו רואה את שיחת הטלפון מהצד של קים ;-( זה עשה לי כזה עצוב. זה הרגיש לי שג'ין ניסה להוציא ממנה משהו בכל מחיר, כי היא לרוב שתקה ולא ידעה מה להגיד והיה נראה שהוא מנסה להיות פרובוקטיבי בכוונה כדי שהיא לפחות תריב איתו כי בעיני זה עדיף לו מאשר שתהיה אדישה. הקטע בסוף שהוא אומר "קים, קים, קים" לפני שהיא מנתקת שבר לי את הלב :-( אבל מצד שני הוא עשה לה דבר דומה כשהם חתמו על מסמכי הגירושין. קים אומרת לו להסגיר את עצמו והוא אומר לה שהיא תסגיר את עצמה, אם המצפון שלה כ"כ כבד, והוא לא מתכוון לזה אבל זה בדיוק מה שהיא עושה. אחרי סיום השיחה נכנסת עובדת מהמשרד ושואלת אותה אם היא מוכנה לשיר- הכוונה כמובן לשיר יום הולדת לבחורה המשרד, אבל זה כפל משמעות כי לשיר או "לזמר" זה סלנג לספר דברים למשטרה וזה בדיוק מה שקים תעשה אחר כך.
היא נוסעת לאלבקרקי למקום של הפרקליטות שהיא בילתה בו כ"כ הרבה זמן, והיא עוברת ליד העמדה שפותחת את המחסום לרכבים, איפה שמייק עבד בהתחלה, ועכשיו זה התחלף למכונה אוטומטית. אחר כך נוסעת לאלמנתו של האוורד ומספרת לה הכל וגם אומרת שהיא נתנה את המסמך לפרקליטות, והם יחליטו אם להעמיד אותה לדין או לא. אלמנתו של האוורד דורכת לה על הפצעים, ואני הייתי קצת יאללה, יאללה, מה כ"כ אכפת לה מהאוורד, הוא עשה לה קפה עם סמל של "שלום" והיא שפכה אותו לתרמוס, מה את עכשיו משחקת אותה כאילו אהבת אותו.
קים חוזרת באוטובוס ומתחילה לבכות מה שנותן לשם הפרק - "waterworks" -ממטרות- משמעות כפולה, כי קים עובדת בחברת ממטרות, אבל זה גם כינוי לבכי.
חזרה לג'ין שנמצא בבית של החולה סרטן. הרגיש לי כאילו מאז השיחה של ג'ין עם קים ג'ין ממש מנסה לעשות דווקא ולהיות הכי לא זהיר שהוא יכול, ממש הרגיש שהוא רוצה שיתפסו אותו. לא רק שהוא לא יוצא למונית של ג'ף כשיש לו הזדמנות, הוא חוזר לבית וגונב שעון וכל מיני דברים ושותה לו מהאלכוהול, ואז נראה שהוא מוכן לדפוק לחולה סרטן את הכד בראש, שזה אלימות ברמה שכמעט ולא ראינו מג'ימי או מסול אפילו, אבל בסוף לא.
ג'ף עושה תאונה, בהתחלה חשבתי שהוא עשה את התאונה בטעות, שהוא התכוון לברוח לג'ין אבל נתקע במכונית וחשבתי לעצמי איזה אדיוט, אבל אחר כך הבנתי שהוא עשה את זה בכוונה כדי להסיח את דעת השוטרים כדי שג'ין יוכל לברוח. לא הרגשתי שמגיע לו. ג'ף בכלא ומתקשר לג'ין ה"אבא" שלו ומספר לו מה קרה, וג'ין מתקשר לאמא הזקנה של ג'ף כדי להגיד לה שהם ילכו לשחרר את ג'ף. אבל היא חושדת ומגלה מי זה ג'ין. כשהוא מגיע אליה הביתה יש קטע שהוא רואה במחשב שלה את הפרסומות של בטר קול סול והם משתקפות במשקפיים שלו בצבע, מה שהיה טאץ' דיי יפה וגם היה בפלשפורוורד הראשון בסדרה של ג'ין. אחר ך הוא נהיה לג'יט מפחיד, תולש לה את חוט הטלפון ובמחזיק אותו בצורה שנראה כאילו הוא אולי עומד לחנוק אותה. פי 10 יותר גרוע מזה שחשבתי שהוא הולך לשבור להוא את הכד על הראש. מזל שברגע האחרון הוא מתחרט ובורח, ואני לא יכולה לחכות שבוע לפרק הבא! הלב שלי לא עומד בזה!!

didalf

Well-known member
פרק 6X12
מתחילים בג'ימי מקבל מסמכי גירושים מקים;-( ומפיל בטעות את האחד מעמודי הצדק במשרד שלו שכנראה עשו מפלסטיק או משהו, להראות כמה הכל שם מזויף.

ואז קופצים לפלורידה בעתיד השחור לבן. יאיי קים!! אוי לא קים בשיער כהה!! ופזור בלי הקוקו שלה! ובגדים מכוערים ממש וסניקרס במקום נעלי עקב. עובדת במקום משעמם עם חבר משעמם ושיחות משעממות. קים חיה חיים שהם תחליף למיונז;-(
עד שג'ימי מתקשר ותודה לאל אנחנו מגלים מה היה בשיחה הזאת. קים בעיקר בהלם. לאדעת למה לעזאזל ציפיתי לסוף טוב ורומנטי שבו הם מתאחדים, קלירלי זאת לא סדרה כזאת. אבל השיחה הזאת מעוררת את כל מה שקים הדחיקה והיא נוסעת לאלברקוקי להתוודות על כל מה שהם עשו להווארד!! גם לבית המשפט ובעיקר לאשתו של הווארד. אבל לא נראה שזה ישנה משהו למישהו בשלב זה. אולי יחפרו איפה שהייתה המעבדה וימצאו את הגופות לפחות?
ואז קימי בוכה באוטובוס, נראה לי לראשונה בחייה בערך היא בוכה. זה היה קצת מוזר.
יאוו השיער שעשו לה כזה מכוער ונראה כמו פאה. זה אמור להיות פאה?

בינתיים חוזרים לג'ין פורץ למסכן ההוא הביתה. אבל הוא אידיוט וגאוותן מידי ולא מסתפק בלצלם מסמכים אלא עולה למעלה, מחטט וגונב שעונים|פנים| רק כדי שההוא יתעורר וג'ימי כמעט חובט בו עם האפשר של הכלב. לא יפה!! ובסוף הוא נרדם שוב. והכי מטומטם ג'פי כבר מחכה לו בחוץ והוא רואה!! הוא ממש מנסה להתפס או מה??
בינתיים שוטרים מגיעים וג'פי בהיסטריה למרות שהם סתם מדברים על טאקו דגים. אז הוא נוסע ונתקע במשאית חח איזה טמבל:-D

חוזרים ליום שבו קימי וג'ים חתמו על המסמכים. ג'ימי כבר פול סול ומתנהג כאילו לא אכפת לו מכלום, למרות ששניה קודם ראינו אותו כמעט בוכה. קים לא מזהה את מי שהיא אהבה פעם;-(
ואז היא יוצאת לסיגריה ומישהו מבקש אחת יו, ג'סי!! לא חשבתי שנראה אותו שוב. עדיין מבוגר מידי אבל חמוד. מסתבר שהיא עזרה לחבר שלו קומבו והוא שואל אם שווה לסמוך על סול ואם הוא טוב. קים עונה "כשהכרתי אותו הוא היה טוב". אאוץ';-(|לב-ש|.

ג'פי מתקשר ל"אבא" סול מתחנת המעצר וג'ימי הולך לאסוף את אמא שלו שמסתבר חכמה יותר ממה שהוא ציפה והיא מגלה מי הוא סול גודמן במחשב שלה. אואו. אמאלה כשהוא ניתק את הכבל באלימות:-0 ואז איך שהוא סובב אותו חשבתי שהוא הולך לחנוק אותה ונהבלתי ממש כי הוא רע והכל אבל אף פעם לא עד כדי כך. בסוף הוא כן מאפשר לה ללחוץ על הלחצן מצוקה ואז בורח:-0 זה סופו הסופי של סול??? תכלס מגיע לו עכשיו.

צפיתי אבל אין לי כוח לסכם וממילא אתם, ועידו ישעיהו בוואלה, תעשו את זה טוב יותר, אז אני אחכה.
חצופה!

אני אתחיל עם הסצנות בצבע. הם מתרחשות זמן קצר לפני שובר שורות, כי אמיליו, הבחור שננס מיד אחרי שקים יצאה, היה למעשה הקורבן הראשון של וולט וג'סי בשובר שורות. הם הרגו אותו בפרק הראשון (כהגנה עצמית), הוא היה שותף של ג'סי במכירה של המת'
אהה רגע חשבתי שאמיליו זה קרייזי אייט. לא קלטתי שג'סי מדבר על חבר שכבר בפנים. רגעעע זה הבחור שהם המיסו???

כשג'סי מדבר עם קים (איזה כייף שזה קרה!!),
חחח כן שתי הדמויות האהובות עלי|לב|

קומבו הופיע בשובר שורות, הוא היה אחד החברים של ג'סי יחד עם סקיני פיט ובאדג'ר שעזרו לג'סי למכור את המת', קומבו מת בעונה השניה בגלל שג'סי אומר לו להרחיב את הטריטוריה בעקבות וולט שאומר לו להגיד את זה לחברים שלו ( אחר כך מגלים שמי שירה בו זה האח של אנדריאה החברה השניה של ג'סי בסדרה שעבד בתור סוחר סמים כילד).
כן זכרתי שהיה סיפור עצוב איתו אבל לא זכרתי מה.

באחד הדברים הקטנים שלא זכרתי, וסרטון הזכיר לי, מסתבר שג'סי אפילו מציין לוולט בש"ש כשהוא רוצה לשכור את סול לבאג'ר, כי סול שיחרר את חבר שלו אמיליו פעמיים כבר בעבר.
וואלה??!! מגניב.

מילה לגבי הסצנה עם סול וקים חותמים על מסמכי הגירושים - סול חמוד שלי, אף אחד לא מאמין להצגה שלך שלא אכפת לך ממה שקורה ומקים.
נכון;-( כאילו חוץ מקים נראה שהיא מאמינה להצגה הזאת.
לפני שקים רצה לאוטו שלה ג'סי שואל אותה- הגודמן הזה, הוא טוב בכלל? זה כמובן משפט עם דבר משמעות, ג'סי מתכוון לשאול אם הוא טוב כעו"ד, אבל המילה good כמובן משחקת ככפל משמעות על העניין של טוב ורע במובן המוסרי, וקים עונה לו- "הוא היה כשהכרתי אותו".
כן, שבר אותי;-(

אולי אני קוראת יותר מדי לתוך דברים (אבל היי, הסדרה הזאת לא יכולה להאשים אותי בזה), הרגשתי שיש איזה מטאפורה עם המיונז המזויף. האם להדגיש את החיים המזויפים של קים? של ג'ין? האם החבר החדש שלה הוא תחליף מזויף לג'ימי?
אה אני די בטוחה שזה היה הרעיון. שהכל בחיים שלה הוא תחליף למשהו אמיתי.

ואז אנחנו רואה את שיחת הטלפון מהצד של קים ;-( זה עשה לי כזה עצוב. זה הרגיש לי שג'ין ניסה להוציא ממנה משהו בכל מחיר, כי היא לרוב שתקה ולא ידעה מה להגיד והיה נראה שהוא מנסה להיות פרובוקטיבי בכוונה כדי שהיא לפחות תריב איתו כי בעיני זה עדיף לו מאשר שתהיה אדישה. הקטע בסוף שהוא אומר "קים, קים, קים" לפני שהיא מנתקת שבר לי את הלב :-(
כן;-(

אחרי סיום השיחה נכנסת עובדת מהמשרד ושואלת אותה אם היא מוכנה לשיר- הכוונה כמובן לשיר יום הולדת לבחורה המשרד, אבל זה כפל משמעות כי לשיר או "לזמר" זה סלנג לספר דברים למשטרה וזה בדיוק מה שקים תעשה אחר כך.
אהה על הכפל משמעות הזה לא חשבתי, יפה.

יא נוסעת לאלבקרקי למקום של הפרקליטות שהיא בילתה בו כ"כ הרבה זמן, והיא עוברת ליד העמדה שפותחת את המחסום לרכבים, איפה שמייק עבד בהתחלה, ועכשיו זה התחלף למכונה אוטומטית.
אה כאילו שמתי לב שזאת העמדה של מייק אבל לא שמתי לב שהוא הוחלף במשהו אוטומטי.
אחר כך נוסעת לאלמנתו של האוורד ומספרת לה הכל וגם אומרת שהיא נתנה את המסמך לפרקליטות, והם יחליטו אם להעמיד אותה לדין או לא. אלמנתו של האוורד דורכת לה על הפצעים, ואני הייתי קצת יאללה, יאללה, מה כ"כ אכפת לה מהאוורד, הוא עשה לה קפה עם סמל של "שלום" והיא שפכה אותו לתרמוס, מה את עכשיו משחקת אותה כאילו אהבת אותו.
:-D:-D

חזרה לג'ין שנמצא בבית של החולה סרטן. הרגיש לי כאילו מאז השיחה של ג'ין עם קים ג'ין ממש מנסה לעשות דווקא ולהיות הכי לא זהיר שהוא יכול, ממש הרגיש שהוא רוצה שיתפסו אותו. לא רק שהוא לא יוצא למונית של ג'ף כשיש לו הזדמנות, הוא חוזר לבית וגונב שעון וכל מיני דברים ושותה לו מהאלכוהול, ואז נראה שהוא מוכן לדפוק לחולה סרטן את הכד בראש, שזה אלימות ברמה שכמעט ולא ראינו מג'ימי או מסול אפילו, אבל בסוף לא.
ממש. למרות שהשיחה עם קים הייתה לפני שהוא התחיל את כל התרמית לא? זה לא שהוא עשה תרמית מעודנת ואז דיבר איתה ואז החליט להסתכן יותר. כי אז זה היה הגיוני יותר. אבל הוא ממש מנסה להתפס בתת מודע הוא מתנהג בטמטום ממש.

ג'ף עושה תאונה, בהתחלה חשבתי שהוא עשה את התאונה בטעות, שהוא התכוון לברוח לג'ין אבל נתקע במכונית וחשבתי לעצמי איזה אדיוט, אבל אחר כך הבנתי שהוא עשה את זה בכוונה כדי להסיח את דעת השוטרים כדי שג'ין יוכל לברוח. לא הרגשתי שמגיע לו.
אה אני גם חשבתי שג'ף סתם אידיוט וצחקתי ממש כשהוא נתקע במשאית. זאת הייתה הסחה? באמת לא מגיע לג'ין.

כשהוא מגיע אליה הביתה יש קטע שהוא רואה במחשב שלה את הפרסומות של בטר קול סול והם משתקפות במשקפיים שלו בצבע, מה שהיה טאץ' דיי יפה וגם היה בפלשפורוורד הראשון בסדרה של ג'ין.
זה באמת היה מגניב שראו את ההשתקפות של הפרסומת בצבע. יאוו איזה לא כיף זה פרקים שלמים בשחור לבן.

אחר ך הוא נהיה לג'יט מפחיד, תולש לה את חוט הטלפון ובמחזיק אותו בצורה שנראה כאילו הוא אולי עומד לחנוק אותה. פי 10 יותר גרוע מזה שחשבתי שהוא הולך לשבור להוא את הכד על הראש.
כןןן!! אמאלה ממש פחדתי שהוא יעשה דבר כזה.

ואני לא יכולה לחכות שבוע לפרק הבא! הלב שלי לא עומד בזה!!
חחח כןן תביאו כבררר

didalf

Well-known member
וסיכום מוואלה

"אחרי הטראומה העמוקה שצילקה את נפשה היא לא מסוגלת עתה להחליט על הדברים הכי בסיסיים. תחליף מיונז יעבוד בסלט תפוחי האדמה? גלידת וניל או תות (ברור שתות!)? לרוץ עם שוורים בספרד זה מסוכן או לא מסוכן? אולי רצוי שמישהו אחר יחליט, שקים לא תפגע שוב במישהו כי נקטה יוזמה. 180 מעלות מקים ההחלטית והאסרטיבית שהתעקשה תמיד להיות אדון לגורלה."

"השיחה בין השניים, שראינו הפעם מצידה השני (ואף שמענו, תודה באמת), ערערה לחלוטין גם את ג'ימי וגם את קים, אך שילחה אותם אל מסלולים מנוגדים: בעוד הוא שוב נמלט אל הרעש והנוכלות שמקשיחים את לבו ומחפים על מצפונו, היא הולכת להתעמת לראשונה עם הדברים שעשו. "למה שלא תסגירי את עצמך את?"."

"בפנים ליד המעליות קים מזהה מין גרסה עכשווית של מי שהיא הייתה, סנגורית בחליפת עסקים וקוקו קופצני מנסה לסייע לקשיש לפני שייכנסו לאולם"
אה נכון אני גם שמתי לב לזה.

פלוס זה מהפייסבוק שאני ממש מסכימה. איזה מדהים יכל להיות לא לצפות לג'סי ולראות אותו שם!!
1660149859859.png

Lhuna3

Well-known member
אני אתחיל עם הסצנות בצבע. הם מתרחשות זמן קצר לפני שובר שורות, כי אמיליו, הבחור שננס מיד אחרי שקים יצאה, היה למעשה הקורבן הראשון של וולט וג'סי בשובר שורות. הם הרגו אותו בפרק הראשון (כהגנה עצמית), הוא היה שותף של ג'סי במכירה של המת'. כשג'סי מדבר עם קים (איזה כייף שזה קרה!!), הוא מזכיר את העובדה שהיא שיחררה את חבר שלו קומבו מגניבה של איזה פסל של ישו התינוק או משהו, זה כנראה היה אחד ממקרי הפרו בונו שלה. קומבו הופיע בשובר שורות, הוא היה אחד החברים של ג'סי יחד עם סקיני פיט ובאדג'ר שעזרו לג'סי למכור את המת', קומבו מת בעונה השניה בגלל שג'סי אומר לו להרחיב את הטריטוריה בעקבות וולט שאומר לו להגיד את זה לחברים שלו ( אחר כך מגלים שמי שירה בו זה האח של אנדריאה החברה השניה של ג'סי בסדרה שעבד בתור סוחר סמים כילד).
מגניב!
חזרה להווה. אנחנו רואים מה קרה לקים, היא הפכה לעקרת בית בורגנית שעובדת בחברת ממטרות שנראה שזה הדבר האחרון שאכפת לה ממנו.
תהיתי ככה גם לרגע.
ואז אנחנו רואה את שיחת הטלפון מהצד של קים ;-( זה עשה לי כזה עצוב. זה הרגיש לי שג'ין ניסה להוציא ממנה משהו בכל מחיר, כי היא לרוב שתקה ולא ידעה מה להגיד והיה נראה שהוא מנסה להיות פרובוקטיבי בכוונה כדי שהיא לפחות תריב איתו כי בעיני זה עדיף לו מאשר שתהיה אדישה.
נכון :-(
אחרי סיום השיחה נכנסת עובדת מהמשרד ושואלת אותה אם היא מוכנה לשיר- הכוונה כמובן לשיר יום הולדת לבחורה המשרד, אבל זה כפל משמעות כי לשיר או "לזמר" זה סלנג לספר דברים למשטרה וזה בדיוק מה שקים תעשה אחר כך.
יפה, על זה לא חשבתי.
אלמנתו של האוורד דורכת לה על הפצעים, ואני הייתי קצת יאללה, יאללה, מה כ"כ אכפת לה מהאוורד, הוא עשה לה קפה עם סמל של "שלום" והיא שפכה אותו לתרמוס, מה את עכשיו משחקת אותה כאילו אהבת אותו.
פה אני לא איתך :p נכון שמצב הנישואים שלם היה בכי רע, אבל אני כן מאמינה שבאמת אכפת לה וכואב לה מאוד על מותו ועל מה שנהיה מזכרו ואיך שהכפישו אותו.
חזרה לג'ין שנמצא בבית של החולה סרטן. הרגיש לי כאילו מאז השיחה של ג'ין עם קים ג'ין ממש מנסה לעשות דווקא ולהיות הכי לא זהיר שהוא יכול, ממש הרגיש שהוא רוצה שיתפסו אותו.
לגמרי.
לא רק שהוא לא יוצא למונית של ג'ף כשיש לו הזדמנות, הוא חוזר לבית וגונב שעון וכל מיני דברים ושותה לו מהאלכוהול, ואז נראה שהוא מוכן לדפוק לחולה סרטן את הכד בראש, שזה אלימות ברמה שכמעט ולא ראינו מג'ימי או מסול אפילו, אבל בסוף לא.
האם בכלל ראינו אותו מפעיל אלימות פיזית של ממש אי פעם? אני לא זוכרת.
ג'ף עושה תאונה, בהתחלה חשבתי שהוא עשה את התאונה בטעות, שהוא התכוון לברוח לג'ין אבל נתקע במכונית וחשבתי לעצמי איזה אדיוט, אבל אחר כך הבנתי שהוא עשה את זה בכוונה כדי להסיח את דעת השוטרים כדי שג'ין יוכל לברוח.
וואלה, לא חשבתי בכלל שיש לו מספיק שכל לעשות דבר כזה, והתאונה שלו נראתה לי נורא מצחיקה.
אבל כל הכבוד לו אם ככה. (אנחנו בטוחים בזה? כאילו זה כן נשמע לי הגיוני, אבל גם הגיוני שהוא מספיק אידיוט בשביל סתם לנסות לברוח ולהכשל בזה.)
אחר ך הוא נהיה לג'יט מפחיד, תולש לה את חוט הטלפון ובמחזיק אותו בצורה שנראה כאילו הוא אולי עומד לחנוק אותה.
אוי זה היה נורא. אני לרגע לא האמנתי שהוא מסוגל באמת לחנוק אותה, אבל אפילו הסיטואציה שהוא מאיים עליה ככה היתה כל כך איומה.

מתחילים בג'ימי מקבל מסמכי גירושים מקים;-( ומפיל בטעות את האחד מעמודי הצדק במשרד שלו שכנראה עשו מפלסטיק או משהו, להראות כמה הכל שם מזויף.
יפה |כן|
לאדעת למה לעזאזל ציפיתי לסוף טוב ורומנטי שבו הם מתאחדים, קלירלי זאת לא סדרה כזאת.
לחלוטין לא...
ואז קימי בוכה באוטובוס, נראה לי לראשונה בחייה בערך היא בוכה.
כן... :-(
בינתיים חוזרים לג'ין פורץ למסכן ההוא הביתה. אבל הוא אידיוט וגאוותן מידי ולא מסתפק בלצלם מסמכים אלא עולה למעלה, מחטט וגונב שעונים|פנים| רק כדי שההוא יתעורר וג'ימי כמעט חובט בו עם האפשר של הכלב. לא יפה!! ובסוף הוא נרדם שוב. והכי מטומטם ג'פי כבר מחכה לו בחוץ והוא רואה!! הוא ממש מנסה להתפס או מה??
כן, זה היה נראה לי שהוא בתת-מודע רוצה להתפס.

;-# (אבל צדקתי כי באמת סיכמתן יותר טוב!)

פלוס זה מהפייסבוק שאני ממש מסכימה. איזה מדהים יכל להיות לא לצפות לג'סי ולראות אותו שם!!
|כן| לגמרי!!

וכרגיל מאוד מסכימה עם הסיכום של עידו בוואלה.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
ראיתי גם
מעניין, בכלל לא זכרתי את העניין עם אמיליו.
אבל דווקא את העניין עם קומבו כן זכרתי, כולל כל הסיפור של איך הוא מת. לכן, ובגלל שלא הייתי בטוח מתי זה מתרחש ביחס לשובר שורות, כשקים אומרת משהו על קומבו אז חשבתי שג'סי יגיד לה שהוא כבר מת.
כן, זה נראה לי ברור נורא שהוא עושה הצגה.
לא נראה לי. לדעתי היא יותר מכולם מכירה את ג'ימי מספיק טוב כדי לדעת שזה הצגה. במיוחד כשזה מתרחש במשרד שלו שהוא כמו סט של הצגה.
כן, זה היה קטע מעניין. ואיך שהוא שאל מיד מאוד סיקרן אותי מה היא תענה. כלומר היא יודעת שהוא עורך דין מאוד טוב. אבל היא גם מאמינה שהוא צרות.
מעניין. לא קלטתי את הקטע של המיונז המזויף בתור מטאפורה לחיים המזויפים שלה.
אבל אומנם זה הכל סוג של מזויף, כי היא הפנתה עורף לקריירה שלמה שהייתה לה ולחלק מהחיים שהיה לה. אבל יחד עם זה לא מרגיש לי שהיא חיה חיים מזויפים כמו שג'ימי חי בתור ג'ין. גם לא נראה לי שהעבודה הזאת היא הדבר האחרון שמעניין אותה. קים מרגישה לי כמו מישהי שמוצאת עניין במה שהיא עושה כי היא משקיעה את כולה בזה ומצטיינת במה שהיא עושה. אז היא משקיעה את עצמה באביזרי השקיה, חלקי צינורות וכל זה והיא עושה את זה טוב. והיא נהנית מהחיים הכל כך "נורמליים" האלו של קיום בורגני עם בן זוג שמארחים איתו חברים ועבודה משרדית (אהבתי את ההדגמה לעבודה משרדית עם איך ששני אנשים בקיוביקלס סמוכים מתחלקים במשדך הגדול).
נגיד ככה כשהיא שואלת את החברות שלה לארוחת צהריים על התחליף מיונז היא בטח לא מתכוונת לזה בתור מטאפורה. היא פשוט באמת עכשיו אדם שזה סוג הדברים שמעסיק אותו כי היא כבר לא עוסקת בסוגיות גדולות כמו עסקאות מיליונים של בנק או שנות מאסר לבחור צעיר.
ואז אנחנו רואה את שיחת הטלפון מהצד של קים ;-( זה עשה לי כזה עצוב. זה הרגיש לי שג'ין ניסה להוציא ממנה משהו בכל מחיר, כי היא לרוב שתקה ולא ידעה מה להגיד והיה נראה שהוא מנסה להיות פרובוקטיבי בכוונה כדי שהיא לפחות תריב איתו כי בעיני זה עדיף לו מאשר שתהיה אדישה. הקטע בסוף שהוא אומר "קים, קים, קים" לפני שהיא מנתקת שבר לי את הלב :-(
זה היה נורא עצוב, במידה מסוימת יותר ממה שציפיתי כי לפי זה שראו את ג'ימי צועק בטלפון אז הנחתי שהיא צועקת עליו או אומרת לו דברים נוראיים לגבי מה שהוא עשה. אבל זה דווקא חוסר התגובה שלה וזה שהיא פשוט אומרת לו להסגיר את עצמו שגורם לו לכל כך הרבה עצבים.
מעניין אבל באמת האם השיחה הזאת איתה היא מה שגרם לו לחזור לפשעים, או שזה יותר העניין של זה שהמזכירה שלו אמרה לו שהמשטרה תפסה את כל הנכסים שלו שעד אז הוא חשב שעדיין תהיה לו גישה אליהם.
אבל מצד שני הוא עשה לה דבר דומה כשהם חתמו על מסמכי הגירושין. קים אומרת לו להסגיר את עצמו והוא אומר לה שהיא תסגיר את עצמה, אם המצפון שלה כ"כ כבד, והוא לא מתכוון לזה אבל זה בדיוק מה שהיא עושה. אחרי סיום השיחה נכנסת עובדת מהמשרד ושואלת אותה אם היא מוכנה לשיר- הכוונה כמובן לשיר יום הולדת לבחורה המשרד, אבל זה כפל משמעות כי לשיר או "לזמר" זה סלנג לספר דברים למשטרה וזה בדיוק מה שקים תעשה אחר כך.
יפה. גם על הקטע הזה של "לשיר" לא חשבתי.
היא נוסעת לאלבקרקי למקום של הפרקליטות שהיא בילתה בו כ"כ הרבה זמן, והיא עוברת ליד העמדה שפותחת את המחסום לרכבים, איפה שמייק עבד בהתחלה, ועכשיו זה התחלף למכונה אוטומטית. אחר כך נוסעת לאלמנתו של האוורד ומספרת לה הכל וגם אומרת שהיא נתנה את המסמך לפרקליטות, והם יחליטו אם להעמיד אותה לדין או לא. אלמנתו של האוורד דורכת לה על הפצעים, ואני הייתי קצת יאללה, יאללה, מה כ"כ אכפת לה מהאוורד, הוא עשה לה קפה עם סמל של "שלום" והיא שפכה אותו לתרמוס, מה את עכשיו משחקת אותה כאילו אהבת אותו.
אני מסכים עם מי שלא הסכים איתך כאן - לדעתי מוצדק מאוד זה שהיא כל כך כעסה על קים. אפילו שהיא כבר הייתה פרודה מאוד מהאוורד זה מוצדק מאוד. במידה רבה היא הייתה מאוד מאופקת עם כזה גילוי ענק.
זה שהם הרסו את המוניטין של האוורד לעד זה אחד הדברים הבאמת נוראיים שהיו תוצאה של המעשים שלהם. אני מקווה שהיא תצליח להציל את שמו. העניין הוא שלמי כבר אכפת כמה שנים מאוחר יותר לגלות שמישהו מת בעצם לא היה מכור לסמים ולא התאבד כמו שחשבו.
קים חוזרת באוטובוס ומתחילה לבכות מה שנותן לשם הפרק - "waterworks" -ממטרות- משמעות כפולה, כי קים עובדת בחברת ממטרות, אבל זה גם כינוי לבכי.
הא, בכלל לא חשבתי על משמעות שם הפרק. אז בטח שלא על המשמעות הכפולה.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
ועוד הכד עם האפר של הכלב של הבחור... מאוד שמחתי שהוא בסוף לא היה צריך לעשות את זה.
זה באמת מרגיש שג'ימי חצי רוצה להתפס כבר. כלומר תוך כדי הוא גם משתדל לא להתפס, אבל אני מכיר את זה שאתה עובד נגד עצמך.
ג'ף עושה תאונה, בהתחלה חשבתי שהוא עשה את התאונה בטעות, שהוא התכוון לברוח לג'ין אבל נתקע במכונית וחשבתי לעצמי איזה אדיוט, אבל אחר כך הבנתי שהוא עשה את זה בכוונה כדי להסיח את דעת השוטרים כדי שג'ין יוכל לברוח. לא הרגשתי שמגיע לו.
עם זה אני ממש לא מסכים. ממש לא נראה לי שג'ף עשה את התאונה הזאת בכוונה. זה לחלוטין מתאים לו שינסה לברוח מהשוטרים. אפילו ראו אותו לאט לאט מעביר הילוכים כאילו זה שהוא עושה את זה לאט משנה. וזה לחלוטין מתאים לו בפניקה של לברוח מהם לעשות תאונה.
אבל אם המטרה הייתה לעזור לג'ימי אז זה היה עוד יותר מטומטם מצידו. כי נכון שהוא מסיח את דעת השוטרים כך שג'ימי יכל לצאת בלי שהם יראו, אבל כמובן שהם יעלו על כך שיש קשר בין נהג מונית שעושה תאונה וזה קורה ממש ליד בית שבאותו זמן בערך נשדד. גם אם הבחור עם הסרטן לא היה מתעורר בדיוק ויוצא הגיוני שהיו מחברים דברים מאוחר יותר. ואז היו חוקרים את ג'ף והיו יכולים ככה לעלות על ג'ימי - במיוחד אם היו מדברים עם אמא שלו.
ג'ף בכלא ומתקשר לג'ין ה"אבא" שלו ומספר לו מה קרה,
זה מתאים לג'ימי שהוא הכין את ג'ף מראש למצב שבו אם הוא בכלא אז להתקשר אליו כאילו הוא אבא שלו
וג'ין מתקשר לאמא הזקנה של ג'ף כדי להגיד לה שהם ילכו לשחרר את ג'ף. אבל היא חושדת ומגלה מי זה ג'ין. כשהוא מגיע אליה הביתה יש קטע שהוא רואה במחשב שלה את הפרסומות של בטר קול סול והם משתקפות במשקפיים שלו בצבע, מה שהיה טאץ' דיי יפה וגם היה בפלשפורוורד הראשון בסדרה של ג'ין.
הטעות הגדולה של ג'ימי לדעתי הייתה כשהוא אמר לה על משהו בחוקי ערבות שהוא שונה איפה שהם לעומת אלבקורקי. כי מבחינתה למה שהוא יידע כזה דבר.
חוץ מזה שהיא כנראה כבר התחילה לחשוד כשהיא ראתה את זה שג'ין והבן שלה מתכנסים במוסך.
אחר ך הוא נהיה לג'יט מפחיד, תולש לה את חוט הטלפון ובמחזיק אותו בצורה שנראה כאילו הוא אולי עומד לחנוק אותה. פי 10 יותר גרוע מזה שחשבתי שהוא הולך לשבור להוא את הכד על הראש. מזל שברגע האחרון הוא מתחרט ובורח, ואני לא יכולה לחכות שבוע לפרק הבא! הלב שלי לא עומד בזה!!
וואו הייתי כל כך בלחץ. בהתחלה חשבתי שהיא בטח הספיקה להבין מי הוא ג'ין באמת לפני שהוא הגיע ושפשוט יחכו לו שוטרים בבית שלה. אבל אז כשהיא עדיין שם מאוד נלחצתי לגבי מה הוא יעשה. היה ברור שהיא עלתה עליו עוד לפני ששמעו את הפרסומת שלו. אבל אמרתי לעצמי שאין סיכוי שג'ימי יפגע באישה זקנה. זה לא הוא. אם כי אני כבר לא זוכר לאילו מעשים הוא התדרדר בשובר שורות. אבל לא נראה לי שהוא אי פעם הרג מישהו בידיו. ועוד הקטע שזאת אישה זקנה כשדווקא יש לו היסטוריה עם נשים זקנות, שנכון שהוא במידה מסוימת ניצל אותן בשביל מטרותיו, אבל בסופו של דבר הוא העדיף לעזור להן מאשר המטרות שלו. אבל אז הוא בא עם החוט הזה כרוף בין הידיים שלו. ונראה לי שהוא בעצמו לא היה בטוח עד כמה הוא ירחיק לכת שם כדי למנוע ממנה לקרוא למשטרה. בשלב מסוים חשבתי שאולי הוא פשוט יקשור אותה ויברח, ככה לפחות יהיה לו יותר זמן לברוח.

מאוד מעניין כיצד יסיימו את הדבר הזה.
האם הוא יתפס? האם הוא ימות? האם נראה שוב את קים?

*אגב, לגבי קים - מאוד הייתי רוצה לראות כיצד היא הגיבה כשהתפרסם כל העניין עם וולט ואיך ג'ימי היה מעורב עם זה ושג'ימי הפך להיות מבוקש. אנחנו יודעים שהיא התקשרה אל פרנצ'סקה, אבל מעניין אותי איך באמת היא הגיבה.

*כמובן שגם מאוד מעניין אותי אם המזכירה באמת החזירה את אופני הכושר שהבן זוג שלה קנה לה בתור מתנת יום הולדת והאם היא קנתה לו משהו שיעזור לשיער שלו לצמוח חזרה. אולי היא תהיה במרכז הספין אוף הבא :-P:

בינתיים שוטרים מגיעים וג'פי בהיסטריה למרות שהם סתם מדברים על טאקו דגים. אז הוא נוסע ונתקע במשאית חח איזה טמבל:-D
חחחחח הקטע שקולטים שהשוטרים מדברים על טאקו דגים היה מעולה.
כי ראינו מכונית משטרה מגיעה ולחלוטין חשבתי שמישהו מהשכנים התקשר לשוטרים או בגלל שהוא ראה מישהו חשוד הולך לבית של הבחור עם הסרטן או בגלל שהיה נראה לו מוזר שאותה מונית חוזרת שוב ושוב לאותו אזור ואז חונה שם. בקיצור לחלוטין יכלתי לדמיין שזה משהו שגורם להם לחשוב שמשהו חשוד שם, אבל מספיק כדי להסתכל מה קורה מסביב, אבל לא להפעיל סירנה.
אז בסוף ג'ימי נפל בגלל שהשטרים האלו בחרו לאכול את האוכל שלהם דווקא שם.

didalf

Well-known member
כמעט בטוחה שלא.

אבל כל הכבוד לו אם ככה. (אנחנו בטוחים בזה? כאילו זה כן נשמע לי הגיוני, אבל גם הגיוני שהוא מספיק אידיוט בשביל סתם לנסות לברוח ולהכשל בזה.)
|כן|
לגמרי מספיק אידיוט.

אוי זה היה נורא. אני לרגע לא האמנתי שהוא מסוגל באמת לחנוק אותה, אבל אפילו הסיטואציה שהוא מאיים עליה ככה היתה כל כך איומה.
אוף כל כך;-(
ג'ימי היה חמוד מידי כל הסדרה ואנחנו עדיין בעדו, אז מזכירים לנו שבעצם סול הוא איש רע ולא מגיע לו סוף טוב;-(
לא נראה לי. לדעתי היא יותר מכולם מכירה את ג'ימי מספיק טוב כדי לדעת שזה הצגה. במיוחד כשזה מתרחש במשרד שלו שהוא כמו סט של הצגה.
היא נראתה לי מאד פגועה. וכאילו לא מזהה את האדם שהיא אהבה פעם. אפילו לא רואה אותו מתחת להצגה.

והיא נהנית מהחיים הכל כך "נורמליים" האלו
באמת?? אתה הראשון שראיתי שחושב שהיא נהנית מהחיים האלה. לי היא נראית כבויה לחלוטין וחיה על אוטומט. ומענישה את עצמה בלהיות אדם משעמם, כי מה שכיף לה הוא מסוכן לאנשים אחרים.

נגיד ככה כשהיא שואלת את החברות שלה לארוחת צהריים על התחליף מיונז היא בטח לא מתכוונת לזה בתור מטאפורה.
היא לא, אבל הסדרה כן.

זה היה נורא עצוב, במידה מסוימת יותר ממה שציפיתי כי לפי זה שראו את ג'ימי צועק בטלפון אז הנחתי שהיא צועקת עליו או אומרת לו דברים נוראיים לגבי מה שהוא עשה. אבל זה דווקא חוסר התגובה שלה וזה שהיא פשוט אומרת לו להסגיר את עצמו שגורם לו לכל כך הרבה עצבים.
נכון:-( אני גם חשבתי שהיא צועקת עליו חזרה אבל זה שהיא לא אומרת כלום כמעט יותר עצוב.

מעניין אבל באמת האם השיחה הזאת איתה היא מה שגרם לו לחזור לפשעים, או שזה יותר העניין של זה שהמזכירה שלו אמרה לו שהמשטרה תפסה את כל הנכסים שלו שעד אז הוא חשב שעדיין תהיה לו גישה אליהם.
אתה ליטרלי היחיד שזה לא ברור לו שזאת השיחה איתה.

*אגב, לגבי קים - מאוד הייתי רוצה לראות כיצד היא הגיבה כשהתפרסם כל העניין עם וולט ואיך ג'ימי היה מעורב עם זה ושג'ימי הפך להיות מבוקש. אנחנו יודעים שהיא התקשרה אל פרנצ'סקה, אבל מעניין אותי איך באמת היא הגיבה.
כן אני גם חשבתי על זה ומתה לדעת.

Lhuna3

Well-known member
גם לדעתי |כן|
אבל אומנם זה הכל סוג של מזויף, כי היא הפנתה עורף לקריירה שלמה שהייתה לה ולחלק מהחיים שהיה לה. אבל יחד עם זה לא מרגיש לי שהיא חיה חיים מזויפים כמו שג'ימי חי בתור ג'ין. גם לא נראה לי שהעבודה הזאת היא הדבר האחרון שמעניין אותה. קים מרגישה לי כמו מישהי שמוצאת עניין במה שהיא עושה כי היא משקיעה את כולה בזה ומצטיינת במה שהיא עושה. אז היא משקיעה את עצמה באביזרי השקיה, חלקי צינורות וכל זה והיא עושה את זה טוב. והיא נהנית מהחיים הכל כך "נורמליים" האלו של קיום בורגני עם בן זוג שמארחים איתו חברים ועבודה משרדית (אהבתי את ההדגמה לעבודה משרדית עם איך ששני אנשים בקיוביקלס סמוכים מתחלקים במשדך הגדול).
נגיד ככה כשהיא שואלת את החברות שלה לארוחת צהריים על התחליף מיונז היא בטח לא מתכוונת לזה בתור מטאפורה. היא פשוט באמת עכשיו אדם שזה סוג הדברים שמעסיק אותו כי היא כבר לא עוסקת בסוגיות גדולות כמו עסקאות מיליונים של בנק או שנות מאסר לבחור צעיר.
אני מסכימה איתך בעניין שהיא אישה שמשקיעה ומצטיינת בכל דבר שהיא בוחרת לעשות, אבל באמת "נהניית"?
זה מאוד בולט שהיא ביטלה לחלוטין את האופי שלה, התחתנה עם מישהו שהרבה מתחת לרמתה האינטלקטואלית, מסרבת לקבל החלטות אפילו הכי קטנות בחיים או להביע דיעה על כלום,
היא חיה את החיים הכי בנאליים וחסרי ריגוש שהיא יכולה, כעונש עצמי או מתוך הבנה שהדברים שמביאים לה ריגוש הם הרסניים ורעים, ולכן עדיף לה להמנע מכל שאיפה לריגוש בחיים.
יש בה סוג של השלמה כנועה עם החיים המשעממים האלו ולכן ניסיון להיות הכי בסדר עם זה, אבל קשה לחשוב על זה כהנאה או אושר אמיתיים.
האדישות שלה לכל מה שקורה בחייה הנוכחיים מאוד ברורה בעיני.
הייתי אומרת שקצת כמו אצל וולטר וויט - הכסף זה התירוץ, אבל רגשות של תסכול זו הסיבה האמיתית.
זה שהם הרסו את המוניטין של האוורד לעד זה אחד הדברים הבאמת נוראיים שהיו תוצאה של המעשים שלהם. אני מקווה שהיא תצליח להציל את שמו. העניין הוא שלמי כבר אכפת כמה שנים מאוחר יותר לגלות שמישהו מת בעצם לא היה מכור לסמים ולא התאבד כמו שחשבו.
נכון :-( אבל לפחות לשריל תהיה קצת הקלה, גם זה משהו...

didalf

Well-known member

אני מסכימה איתך בעניין שהיא אישה שמשקיעה ומצטיינת בכל דבר שהיא בוחרת לעשות, אבל באמת "נהניית"?
זה מאוד בולט שהיא ביטלה לחלוטין את האופי שלה, התחתנה עם מישהו שהרבה מתחת לרמתה האינטלקטואלית, מסרבת לקבל החלטות אפילו הכי קטנות בחיים או להביע דיעה על כלום,
היא חיה את החיים הכי בנאליים וחסרי ריגוש שהיא יכולה, כעונש עצמי או מתוך הבנה שהדברים שמביאים לה ריגוש הם הרסניים ורעים, ולכן עדיף לה להמנע מכל שאיפה לריגוש בחיים.
יש בה סוג של השלמה כנועה עם החיים המשעממים האלו ולכן ניסיון להיות הכי בסדר עם זה, אבל קשה לחשוב על זה כהנאה או אושר אמיתיים.
|כן|בדיוק
אבל הם לא נשואים. הם אפילו לא גרים ביחד. הוא נוסע משם אחרי הברביקיו והיא מצחצחת שיניים והולכת לישון לבד.

Lhuna3

Well-known member
זה מתאים לג'ימי שהוא הכין את ג'ף מראש למצב שבו אם הוא בכלא אז להתקשר אליו כאילו הוא אבא שלו
וואלה נכון.
הטעות הגדולה של ג'ימי לדעתי הייתה כשהוא אמר לה על משהו בחוקי ערבות שהוא שונה איפה שהם לעומת אלבקורקי. כי מבחינתה למה שהוא יידע כזה דבר.
כן, זה היה הטריגר מבחינתה.
ונראה לי שהוא בעצמו לא היה בטוח עד כמה הוא ירחיק לכת שם כדי למנוע ממנה לקרוא למשטרה.
נכון.
בשלב מסוים חשבתי שאולי הוא פשוט יקשור אותה ויברח, ככה לפחות יהיה לו יותר זמן לברוח.
זה באמת היה יותר סביר.
מאוד מעניין כיצד יסיימו את הדבר הזה.
האם הוא יתפס? האם הוא ימות? האם נראה שוב את קים?
הוא לא יצא מזה טוב, זה די ברור, אבל לא חושבת שימות. לדעתי ישב בכלא.
*כמובן שגם מאוד מעניין אותי אם המזכירה באמת החזירה את אופני הכושר שהבן זוג שלה קנה לה בתור מתנת יום הולדת והאם היא קנתה לו משהו שיעזור לשיער שלו לצמוח חזרה. אולי היא תהיה במרכז הספין אוף הבא :-P:
חחחח
חחחחח הקטע שקולטים שהשוטרים מדברים על טאקו דגים היה מעולה.
בהחלט.

Lhuna3

Well-known member
ג'ימי היה חמוד מידי כל הסדרה ואנחנו עדיין בעדו, אז מזכירים לנו שבעצם סול הוא איש רע ולא מגיע לו סוף טוב;-(
נכון. זה יהיה קשה ועצוב.
באמת?? אתה הראשון שראיתי שחושב שהיא נהנית מהחיים האלה. לי היא נראית כבויה לחלוטין וחיה על אוטומט. ומענישה את עצמה בלהיות אדם משעמם, כי מה שכיף לה הוא מסוכן לאנשים אחרים.
|כן| בדיוק מה שחשבתי גם.
היא לא, אבל הסדרה כן.
|כן|

טוני החתול

Well-known member
מנהל
אתה ליטרלי היחיד שזה לא ברור לו...
זה לא אומר שאני טועה
וואלה נכון.

כן, זה היה הטריגר מבחינתה.

נכון.

זה באמת היה יותר סביר.

חחחח

בהחלט.
ככה צריכות להיות התגובות אלי באופן קבוע :cool:

לדעתי אתן (ואני לא אתפלא אם הרבה מאוד אנשים) משליכים את איך שמתאים שהיא תרגיש מבחינה עלילתית כי הכרנו אותה בחיים האחרים שלה ועכשיו אנחנו מקבלים הצצה לחיים אחרים לחלוטין אז לא נראה הגיוני שהיא תהיה בסדר איתם.
אפשר לראות את זה בהנחות שנעשות כמו למשל זה שהבן זוג שלה (כמובן לא בעלה, הם אפילו לא גרים יחד) הוא הרבה מתחת לרמתה האינטלקטואלית. על סמך מה זה? לפי זה שהוא קנה תחליף למיונז? זה מזכיר לי את זה שרוב האנשים חשבו שג'ימי הוא מתחת לרמה שלה בגלל באופי שלו. אבל לגבי הבחור הזה אנחנו אפילו לא יודעים מה הוא עושה בחייו.
ואפשר באמת לטעון שהיא בחרה בכוונה בעבודה משעממת כדי שלא להתפתות לריגוש. אבל אז למה שהיא תעשה אירועים חברתיים עם חברים שלה מהחיים האלו?
בכלל ההנחה הזאת שהיא בחיים משעממים זה בדיוק ההנחה שג'ימי עושה כשהוא מדבר איתה כי הוא חייב ריגוש כלשהו. אבל צריך לזכור שבמשך הרבה זמן גם כעורכת דין קים חיה חיים ללא ריגוש של תרמיות וכל הקטע הזה.
באופן כללי לטעון שהעבודה שלה משעממת אותה זה פשוט בגלל שמרגיש שסדרה על החיים שלה בחברה הזאת תהיה משעממת. זה לא אומר שזה משעמם אותה.

didalf

Well-known member
זה לא אומר שאני טועה
אתה לחלוטין טועה.

לדעתי אתן (ואני לא אתפלא אם הרבה מאוד אנשים) משליכים את איך שמתאים שהיא תרגיש מבחינה עלילתית כי הכרנו אותה בחיים האחרים שלה ועכשיו אנחנו מקבלים הצצה לחיים אחרים לחלוטין אז לא נראה הגיוני שהיא תהיה בסדר איתם.
זאת לא "השלכה" זאת הסקת מסקנות ברורה למדי. זה בדיוק מה שהעלילה אומרת לנו.

ואפשר באמת לטעון שהיא בחרה בכוונה בעבודה משעממת כדי שלא להתפתות לריגוש. אבל אז למה שהיא תעשה אירועים חברתיים עם חברים שלה מהחיים האלו?
כדי לשמור על מראית עין של נורמליות גם בעיני עצמה וכדי לא לשקוע בלהיות לבד ולהתמודד עם זכרונות ומחשבות.
אני חושבת שלנו כשאנשים עם חרדה חברתית אירועים כאלה מצריכים הרבה אנרגיה ולא נראה לנו סביר שאנשים יבחרו בהם אם הם לא חייבים, בטח לא ליזום. אבל בשביל הרבה אנשים אירועים כאלה זה דרך להסיח את עצמם מהחיים של עצמם ומעדיפים להקיף את עצמם באנשים ואירועים בנאליים כדי לא להיות לבד ולחשוב או סתם למלא את הזמן. הרבה אנשים מעדיפים לבלות עם אנשים שהם לא סובלים רק כדי לא להיות לבד.

אפשר לראות את זה בהנחות שנעשות כמו למשל זה שהבן זוג שלה (כמובן לא בעלה, הם אפילו לא גרים יחד) הוא הרבה מתחת לרמתה האינטלקטואלית. על סמך מה זה? לפי זה שהוא קנה תחליף למיונז? זה מזכיר לי את זה שרוב האנשים חשבו שג'ימי הוא מתחת לרמה שלה בגלל באופי שלו. אבל לגבי הבחור הזה אנחנו אפילו לא יודעים מה הוא עושה בחייו.
בכלל ההנחה הזאת שהיא בחיים משעממים זה בדיוק ההנחה שג'ימי עושה כשהוא מדבר איתה כי הוא חייב ריגוש כלשהו. אבל צריך לזכור שבמשך הרבה זמן גם כעורכת דין קים חיה חיים ללא ריגוש של תרמיות וכל הקטע הזה.
באופן כללי לטעון שהעבודה שלה משעממת אותה זה פשוט בגלל שמרגיש שסדרה על החיים שלה בחברה הזאת תהיה משעממת. זה לא אומר שזה משעמם אותה.
וואי אתה כזה מוזר לפעמים.
היא בבירור נראית כ"כ כבויה ומשועממת ועל טייס אוטומטי.
כמו הטענה שלך על זה שהבחירה של סול היא בגלל הכסף ולא בגלל השיחה - זאת סדרה שכולה מטאפורה וסאבטקסט ורגשות מודחקים.
אם זה היה בגלל הכסף זה היה ברור יותר ולא כזה דרמטי של ג'ין עומד בצומת דרכים מטאפורית ולא מטאפורית בו זמנית והוא היה אומר שהוא צריך כסף. זה אף פעם לא *רק* בגלל כסף בסדרה הזאת.
ואם הסדרה הייתה רוצה שנחשוב שקים מרוצה מהחיים האלה היינו רואים את זה, אבל בבירור היא נראית צל של עצמה.
איפה מיקי עם יכולות הניסוח שלה? אני תמיד מסתבכת כשאני מנסה להסביר לניק רגשות|פנים|

Lhuna3

Well-known member
אפשר לראות את זה בהנחות שנעשות כמו למשל זה שהבן זוג שלה (כמובן לא בעלה, הם אפילו לא גרים יחד) הוא הרבה מתחת לרמתה האינטלקטואלית. על סמך מה זה? לפי זה שהוא קנה תחליף למיונז?
לא, בשיחה של הגברים בברביקיו הוא רצה להגיד שהוא נייטרלי לגבי משהו, אז הוא אמר "אני שוודיה", ומייד שלושת הגברים סביבו תיקנו אותו ל"שוויץ".
נכון שכשלעצמו זה טעות אחת שלא חייבת להעיד על טיפשות בהכרח, אבל בהתחשב בזה שראינו ממנו כל כך מעט, יש משמעות לדעתי לכל דבר קטן שהכותבים בחרו להציג לנו ממנו (כמו שיש משמעות למעשה לכל דבר בסדרה שהכותבים בוחרים להראות לנו).
גם שאר המילים המעטות ששמענו ממנו לא העידו על אינטלקט (שוב, למרות שכל אחד מהם כשלעצמו לא בהכרח אומר משהו על בנאדם).
זה היה רחוק מאוד מלהיות אירוע מרגש, אלא ברביקיו הכי באנלי עם שיחות הכי בנאליות ואנשים כנ"ל. ובהתחשב בזה שראינו אותה נמנעת מלהביע דיעה על כל דבר שהוא, יותר סביר שהוא זה שיזם והיא פשוט אמרה "סבבה" מתוך אדישות, באותו אופן שהסכימה להצעה שלו לגבי הבילוי הבא רגע לפני שהוא נוסע.
ואולי זה גם אז היה מסיבה דומה - שאחרי שגדלה עם ריגוש ותרמיות עם האמא הפושעת שלה היא ניסתה לחיות "נכון" ולהיות ילדה טובה, ורק המפגש עם ג'ימי שנכנס לחייה החזיר אותה לזה.
אתה צודק בכלליות, אבל לדעתי המכלול של מה שהראו לנו מחייה שם, בא לצייר תמונה מסויימת, ואלו לא סתם הנחות חסרות בסיס.

keren or5

Well-known member
אהה רגע חשבתי שאמיליו זה קרייזי אייט. לא קלטתי שג'סי מדבר על חבר שכבר בפנים. רגעעע זה הבחור שהם המיסו???
אמיליו וקרייזי אייט הם שני אנשים שונים. בפרק הראשון של שובר שורות ג'סי מביא את שניהם לואן של וולט כי הוא רוצה שהם ימכרו בשבילו והם רוצים לראות מי מכין את זה. אחד מהם מזהה אותו מהפטרול שהוא היה בו עם האנק (אותו פטרול שבו הוא ראה את ג'סי ואז בא אליו כדי לעבוד איתו), וחושבים שהוא קשור ל-DEA, הם מאיימים על וולט באקדח שיבשל, ואז הוא מערבב איזה שני דברים שאמורים להיות רעילים עוצר את הנשימה ובורח מהואן והם נחנקים בפנים (את הפרק הראשון מסיימים כשחושבים ששניהם מתו מזה), אחר כך מגלים שקרייזי אייט שרד והם כולאים אותו במרתף ומטילים מטבע, אחד אמור להמיס את הגופה והשני להרוג את קרייזי, אז כן ג'סי נבחר להמיס את הגופה והוא וזה מה שהוא עושה בפרקים שאחר כך (אם אתם זוכרים הוא לא הקשיב לוולט והמיס באמבטיה שלו שקרסה בגלל החומצה), ו-וולט עובר תהליך של כמה פרקים שבהם הוא צריך ממש להחליט אם לרצוח את קרייזי 8. אני זוכרת שהתאהבתי בסדרה ברגע הזה כי כ"כ אהבתי את זה שוולט היה ממש צריך להחליט אם להרוג את קרייזי 8 במו ידיו במצב שאפשר להגדיר שזה לא הגנה עצמית לגמרי (הוא יכל להתקשר למשטרה), ואהבתי מאוד את התהליך שהוא עבר (כולל כמובן לעשות רשימת בעד ונגד להרוג, זה כ"כ וולט זה מדהים), הוא כמעט התכוון לשחרר אותו אבל ברגע האחרון גילה שהוא פילח חתיכת צלחת והבין שאם הוא משחרר אותו אז קרייזי 8 יהרוג אותו, אז הוא הרג אותו קודם ע"י חניקה.
אני לא חושבת שהיא האמינה, היא הייתה עצובה כי ביאס אותה לראות את האיש שהיא אהבה מתנהג ככה, אבל לא חושבת שהיא קנתה את זה. אולי אני טועה.
ממש. למרות שהשיחה עם קים הייתה לפני שהוא התחיל את כל התרמית לא? זה לא שהוא עשה תרמית מעודנת ואז דיבר איתה ואז החליט להסתכן יותר. כי אז זה היה הגיוני יותר. אבל הוא ממש מנסה להתפס בתת מודע הוא מתנהג בטמטום ממש.
ממה שהבנתי בקטע כרונולוגי, קודם יש את הפרק שג'ין עובד על ג'ף ונסגר בזה שהוא אומר לו בסוף שהם לא יהיו בקשר יותר, הוא רק עשה את זה כדי להוריד אותו מהגב שלו כי הוא זיהה אותו, ורק אחרי השיחה עם קים הוא חוזר אליו ורוצה לעשות רמאויות איתו, וזה ברור לי שזה בגלל השיחה עם קים
אה אני גם חשבתי שג'ף סתם אידיוט וצחקתי ממש כשהוא נתקע במשאית. זאת הייתה הסחה? באמת לא מגיע לג'ין.
אוקי, ראיתי שבהמשך גם חושבים אחרת. כשאני סיימתי את הפרק חשבתי שהתאונה הייתה בטעות, ואז אחרי שקראתי כמה דיונים היו כאלה שאמרו שהוא עשה את התאונה בכוונה אז חשבתי אולי אני טעיתי, אבל אולי אתם צודקים. לא יודעת.

ראיתי בכתבה בוואלה שהוא כותב שאולי בתת מודע ג'ין רצה להיתפס כדי לעשות בדרך עקומה את מה שקים אמרה לו- להסגיר את עצמו- כי הוא יהיה חייב אם יתפס, אבל ממש לא הייתי בטוחה אם הקריאה שלי נכונה, אחרי עוד כמה דברים שקראתי, וגם בכתבה הבנתי שאני באמת לא היחידה שחושבת את זה. יש בזה משהו עצוב, אולי אנחנו רוצים לחשוב שנשאר בג'ין משהו מצפוני אפילו אם זה בתת מודע ובדרך ממש עקומה.

1660149859859.png
בהתחלה הסכמתי עם זה. ואחר כך חשבתי שלא בטוח שנכון. אני מסכימה שהקמיאו של וולט וג'סי בפרק שעבר הרגיש חסר משמעות, מצד שני, אם הוא לא היה אנשים היו ממש מצפים בפרקים האחרונים להופעה של אחד מהם או שניהם, ודווקא זה שהיה קמיאו שלהם בפרק שעבר, גרם לי לא לחשוב שיהיו עוד בכלל, ואז הופתעתי יותר כשמצלמה זזה וראו טישטוש של ילדון עם כובע גרב טובע בבגדים ענקיים מרחוק וישר חייכתי ואמרתי- יא ג'סי! כאילו אני מרגישה דווקא שפחות ציפיתי לזה כי היה את הקמיאו בפרק שעבר, ואולי ככה ההפתעה הייתה יותר כייפית.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
בהתחלה הסכמתי עם זה. ואחר כך חשבתי שלא בטוח שנכון. אני מסכימה שהקמיאו של וולט וג'סי בפרק שעבר הרגיש חסר משמעות, מצד שני, אם הוא לא היה אנשים היו ממש מצפים בפרקים האחרונים להופעה של אחד מהם או שניהם, ודווקא זה שהיה קמיאו שלהם בפרק שעבר, גרם לי לא לחשוב שיהיו עוד בכלל, ואז הופתעתי יותר כשמצלמה זזה וראו טישטוש של ילדון עם כובע גרב טובע בבגדים ענקיים מרחוק וישר חייכתי ואמרתי- יא ג'סי! כאילו אני מרגישה דווקא שפחות ציפיתי לזה כי היה את הקמיאו בפרק שעבר, ואולי ככה ההפתעה הייתה יותר כייפית.
אני מסכים. דווקא זה שכבר ראינו את וולט וג'סי גר לכך שלא ציפיתי לראות את ג'סי שוב. בטח לא בשיחה דווקא עם קים.
ראיתי בכתבה בוואלה שהוא כותב שאולי בתת מודע ג'ין רצה להיתפס כדי לעשות בדרך עקומה את מה שקים אמרה לו- להסגיר את עצמו- כי הוא יהיה חייב אם יתפס, אבל ממש לא הייתי בטוחה אם הקריאה שלי נכונה, אחרי עוד כמה דברים שקראתי, וגם בכתבה הבנתי שאני באמת לא היחידה שחושבת את זה. יש בזה משהו עצוב, אולי אנחנו רוצים לחשוב שנשאר בג'ין משהו מצפוני אפילו אם זה בתת מודע ובדרך ממש עקומה.
נראה לי מאוד הגיוני באמת שזה הקטע.
כמו שאמרתי הוא מאוד מנסה לא להתפס, אבל במקביל בכוונה עושה דברים שמסכנים אותו. קלאסי לפעול נגד עצמו.

didalf

Well-known member
אמיליו וקרייזי אייט הם שני אנשים שונים. בפרק הראשון של שובר שורות ג'סי מביא את שניהם לואן של וולט כי הוא רוצה שהם ימכרו בשבילו והם רוצים לראות מי מכין את זה. אחד מהם מזהה אותו מהפטרול שהוא היה בו עם האנק (אותו פטרול שבו הוא ראה את ג'סי ואז בא אליו כדי לעבוד איתו), וחושבים שהוא קשור ל-DEA, הם מאיימים על וולט באקדח שיבשל, ואז הוא מערבב איזה שני דברים שאמורים להיות רעילים עוצר את הנשימה ובורח מהואן והם נחנקים בפנים (את הפרק הראשון מסיימים כשחושבים ששניהם מתו מזה), אחר כך מגלים שקרייזי אייט שרד והם כולאים אותו במרתף ומטילים מטבע, אחד אמור להמיס את הגופה והשני להרוג את קרייזי, אז כן ג'סי נבחר להמיס את הגופה והוא וזה מה שהוא עושה בפרקים שאחר כך (אם אתם זוכרים הוא לא הקשיב לוולט והמיס באמבטיה שלו שקרסה בגלל החומצה), ו-וולט עובר תהליך של כמה פרקים שבהם הוא צריך ממש להחליט אם לרצוח את קרייזי 8. אני זוכרת שהתאהבתי בסדרה ברגע הזה כי כ"כ אהבתי את זה שוולט היה ממש צריך להחליט אם להרוג את קרייזי 8 במו ידיו במצב שאפשר להגדיר שזה לא הגנה עצמית לגמרי (הוא יכל להתקשר למשטרה), ואהבתי מאוד את התהליך שהוא עבר (כולל כמובן לעשות רשימת בעד ונגד להרוג, זה כ"כ וולט זה מדהים), הוא כמעט התכוון לשחרר אותו אבל ברגע האחרון גילה שהוא פילח חתיכת צלחת והבין שאם הוא משחרר אותו אז קרייזי 8 יהרוג אותו, אז הוא הרג אותו קודם ע"י חניקה.
כן אני די זוכרת את כל זה. בערך.
רק משומה חשבתי שהשם של קרייזי אייט זה אמיליו, ולא קישרתי שהאמיליו שהיה אצל סול עכשיו זה אותו אחד שג'סי דיבר עליו. שכאילו הוא כבר בא איתו ומחכה בחוץ.

אני לא חושבת שהיא האמינה, היא הייתה עצובה כי ביאס אותה לראות את האיש שהיא אהבה מתנהג ככה, אבל לא חושבת שהיא קנתה את זה. אולי אני טועה.
את חושבת?
נראה לי שכשנמצאים בסיטואציה פחות רואים מה שלנו ברור כצופים.

ממה שהבנתי בקטע כרונולוגי, קודם יש את הפרק שג'ין עובד על ג'ף ונסגר בזה שהוא אומר לו בסוף שהם לא יהיו בקשר יותר, הוא רק עשה את זה כדי להוריד אותו מהגב שלו כי הוא זיהה אותו, ורק אחרי השיחה עם קים הוא חוזר אליו ורוצה לעשות רמאויות איתו, וזה ברור לי שזה בגלל השיחה עם קים
אה כן ברור.
התכוונתי שזה לא שהוא התחיל את התרמית עם הגברים הבודדים ברגוע - ואז דיבר עם קים - ובגלל השיחה הסתכן ככה עם החולה סרטן. זה שהשיחה דחפה אותו להתחיל את התרמית בכלל.

כן אני גם קראתי דברים כאלה וזה נראה לי נכון.

הכי טוב אם בכלל לא היו אומרים שהם חוזרים. אבל נכון שבגלל שחשבתי שהקמיאו שלהם הסתכם בפרק שעבר היה יותר מפתיע לראות את ג'סי שוב. אבל אם בכלל לא הייתי יודעת זה היה יותר מרגש.

keren or5

Well-known member
פה אני לא איתך :p נכון שמצב הנישואים שלם היה בכי רע, אבל אני כן מאמינה שבאמת אכפת לה וכואב לה מאוד על מותו ועל מה שנהיה מזכרו ואיך שהכפישו אותו.
אני מרגישה שלקחתם מה שאמרתי קצת ברצינות מדי, ברור שאני מבינה את התגובה שלה, סתם היה עצוב לי לראות את קים כ"כ מתייסרת כל הפרק הזה, אבל אני מבינה את התגובה של שריל.

אז ככה- בשובר שורות ככל הזכור לי- לא. לא זכור לי שהוא הפעיל אלימות. אם זאת הוא הרבה פעמים הציע לאנשים להרוג אנשים ממש בקלות, כולל ההצעה שלו לוולט בשלב מסויים להרוג את ג'סי ואת האנק לקראת הסוף. גם בסצנה הראשונה שלו בסדרה ש"ש- ראינו מה בקלות הוא מציע לרצוח את באג'ר.
בסע"ס לא זכור לי שהוא היה קרוב ממש לאלימות חוץ ממקרה אחר. אחרי שהשעו לו את הרשיון של העו"ד הוא היה צרי לעבוד שנה בחנות סלולארים שם הוא קיבל את הרעיון של ליצור לקוחות של פושעים שהוא ישתמש בהם אחרי שהוא יחזור להיות עו"ד. יש סצנה שהוא נוסע לאיזה מקום מלא פושעים בפעם הראשונה ומוכר פלאפונים, ואז יש כמה בני נוער ששודדים אותו. כדי להתמודד איתם הוא לוקח נדמה לי את היול ועוד אחד מהמקום הזה של החיות שיעבדו איתו להפחיד את הבני נוער ששדדו אותו. האנשים שהוא לוקחים שיעזרו לו תולים את את הנערים כמו פינאטה ועושים הצגה שהם עומדים לחבוט להם בראש. הנערים מתחננים שלא יעשו את זה וג'ימי עושה כזה משחק עם העוזרים שהוא כאילו אומר לנערים שהוא ירחם עליהם אם הם יעזבו אותו בשקט. זה ברור אחר כך שהוא לא התכוון באמת להרביץ להם לא משנה מה, רק להחיד אותם, ועדיין זו סצנה מעט מפחידה. זה הכי קרוב שזכור לי שהוא הגיע לאלימות שהוא ממש היה מעורב בה ישירות בשתי הסדרות.

למעלה