סל קל או כיסא בטיחות מגיל לידה?

מצאתי מאמר של אבי ורון באתר של "כללית" שעוסק בדיוק בכך

במה עדיף- סלקל או כסא בטיחות, ואגב גם מאשש את ההנחה לגבי כך שיש נוהל נפוץ במחלקת יולדות לגבי הצורך בסלקל בעת השחרור (זה כתוב לקראת סוף המאמר).
המאמר מלפני כשנה ומשהו, ואבי ורון הוא ה-מומחה לעיניין הזה.

http://www.clalit.co.il/he/your_health/kids/baby/Pages/carrycot.aspx

נעם34

New member
היום לא הייתי משקיעה בסלקלים

הם בני ארבעה וחצי חודשים ושוקלים יחד בערך 14 ק"ג בלי הסלקלים , עם הסלקלים בטח קרוב לעשרים - אי אפשר להרים את זה
חבל על הכסף

עניינית זה תלוי באוטו ובתנאים שלכם

עם התאומים היה לי סלקל אחד - שהותקן במושב הקדמי (כרית אוויר מנוטרלת) וכסא בטיחות אחד - זה משום שהייתי חייבת שיהיו לי שני מושבים פנויים במושב האחורי, ולהתקין כסא בטיחות נגד כיוון הנסיעה מקדימה אי אפשר - בכללי, אם שני המושבים עומדים להיות מאחור, הייתי הולכת ישר על כסאות בטיחות - כך עשיתי עם הגדול וזה היה מצויין - ואגב בקפלן אף אחד לא שאל אותי באף לידה אם יש לי כסאות בטיחות או כל דבר אחר או איך אני לוקחת את הילדים הביתה

הסתייגות אחת - הסלקל כן היה שימושי לי כשנסעתי איתם לנופש - אז, הסלקלים באמת שימשו כתחליף טרמפולינה שהם ישבו בו כדי לשתות את הבקבוקים שלהם (היו בני 7 חודשים - סלקל נוסף קיבלתי בירושה מחברה) - אז הכל שיקולים של עלות ונוחות בסופו של דבר וזה אישי מאד לכל אחד - הסלקל שקניתי היה זול יחסית, של איוונפלו - עלה כ500 ש"ח כולל בסיס, ועם דירוג בטיחות מצויין - לא הייתי משקיעה יותר בסלקל אלא אם אתם עשירים וכסף לא מהווה מגבלה

scorpygirl

New member
ברמב"ם לפני 4 שנים

לא נתנו מכתב שחרור לפני שהראנו ילד קשור לסל-קל

kookadoo

New member
סלקלים. לגמרי.

במשך שנה הילדים בקושי ראו עגלה. עברו מהסלקל לבית או לכל מקום שדורש הליכה בת פחות מעשר דקות ומשם בחזרה לאוטו. הציל אותנו במקרים רבים, כי הם נשארו לישון אחרי שנרדמו באוטו (או בבית) בעוד שכשעברנו לכיסאות בטיחות התענוג הזה הופסק.
כשעוברים לכסאות בטיחות מוכרים את הסלקלים ובא לציון גואל....

dindada

New member
תודה על התשובות .

מצטערת שלקח לי זמן להודות לכן. וואוו, מבלבל.....
נראה לי שנקנה סל קלים משומשים לשנה הראשונה ונעבור אחכ לכיסא בטיחות.
תודה יקרות

למעלה