סליחה

מאיה(:

New member
סליחה

סליחה כאשר אנו חושבים לסלוח למישהו, אנו חושבים שנותנים לו לברוח מבלי שישלם על כך. אולם הסליחה עצמה מתכליתה להתעלם מהמעשה שפגע בנו, לא שאני מתכוון שאתה צריך להפגע שוב, ולכן הסליחה היא לא פיוס או שינוי החשיבה על מה הכי טוב לך. הסליחה נועדה קודם כל לעשות לך טוב שלב, שלא יהיו לך רגשות רעים כלפי אחרים, זה לא נעים. אם כך אז מהי סליחה? סליחה היא לא רק מחילה למי שפגע בך, או העמדת פנים שהתוצאה של הפגיעה הנה זניחה. אלא שבאמצעות הסליחה אנו שמים את עצמנו במקום איכותי שליו שואפים בני-האדם להגיע ולהתעלות מעל הצדק של האחר. נכון, זה קשה ואפילו קשה מאוד לשים את הכס בצד. לא מטבענו להשלים ארועים לא הוגנים. לעיתים אנו פוחדים לשים את עצמנו במצבים פגיעים שוב מתוך ידיעה שנסלח ונשכח. כדי שלא נפגע, נסלח ונשכח אינספור פעמים, עלינו לשאול את עצמנו: "האם אני מוותר יותר מדי לאדם שפוגע בי?", האם הוא ראוי לכעס ולתשומת הלב שהוא מקבל?, האם אני לוקח משהוא מהחבר כאשר אני שומר על הכעס?" השנאה היא לסכסוך בין חברים. הכעס מאוחסן ברגש האהבה. אנו קשורים בצורה רגשית כאשר אותו אדם משתלט על המחשבות שלנו כשאר המחשבות מתבטאות בצורה של נקמה ,והשינאה עצמה מתמקדת ומתחברת ודוחה הצידה את המחשבות הנחמדות של הפוגע, ולכן הכעס לעיתים לא יהיה נוח כאשר אנו מרגישים רגש של חמלה, אבל זה אפשרי לגמרי לנתק את רגש השנאה אם אנו שונאים ובזים לו. אם כך הסליחה, ותסלחו לי על הביטוי,היא הסכין שבאמצעותה ניתן לחתוך את רגש הכעס, הבוז והשנאה ובכך לשחרר את כל האנרגיה השלילית ולמלא את ליבנו באנרגיות חיוביות שיגרמו לנו, אושר, אהבה, ובעיקר יסיר מאתנו כל רגש לא נעים. אנו בחרנו לסלוח, אף אחד לא מרוויח מחילה, ולכן צריכים לעבוד בשבילה קשה. ההחלטה עצמה לסלוח היא קשה, אבל באמצעותה אנו מתעלים מעלנו, ובכך תורמים לחיים איכותיים יותר. אם לא נסלח, יתמלא ליבנו בזעם וכעס שרק ילך ויגדל, ובכך נהפוך לחברה שלא נעים להיות בה. סלחו לכם, לחבריכם ולכולם, ובכך נהפוך לאנשים טובים שנעים להיות איתם.

למעלה