סליחה, אבל לא מצאתי שרשור תודות.

מצב
הנושא נעול.

מיכי 10

Member

מכסימום תעבירו למקום הנכון?

ל-: אופק אלף, איליה, מיכאל וניר - תודה על כל העצות וההנחיות המפורטות שכתבתם לי השבוע כדי להגיע מתל אביב לאוני' באר שבע

נסענו הבוקר מהמסוף של רכבת ארלוזורוב. לבסוף לא ברכבת
, אלא באוטובוס קו 380.
להוציא את תחושת הקלאוסטרופוביה החזקה שקיבלתי, כי הכסאות גבוהים ומסודרים בצפיפות מפחידה, כמו במטוסים - היה בסדר גמור.
יצאנו באיחור של כ-2 דקות, והגענו באיחור של לפחות 10 דקות (היה פקוק לפני הכניסה לבאר שבע). אבל בסך הכל היינו מרוצים, כי היה מזג אוויר נוח, נופים יפים והגענו לארכיון בקלות. ראינו גם את שלוש הסככות של תחנות האוטובוס מהן נצטרך לחזור. :)

בארכיון הכרנו שני בחורים מקסימים מקסימים שעזרו לנו לאסוף חומר, והיה מעולה! חשבנו שכשנסיים את ענייננו שם בארבע אחה"צ, נטייל בכיף באוניברסיטה, נאכל משהו ואז נצא באוטובוס לפנות ערב בחזרה לתל אביב. אלא שפתאום הוצע לנו טרמפ נהדר, שהיה קשה לסרב לו
, עם אחד משני הבחורים

אז התח"צ של מטרופולין הפסידה אותנו בדרך חזרה, אבל בוודאי ניסע שוב בקרוב לבירת הנגב.

ת ו ד ה

מיכל.

olli3

New member
מנהל
בשמחה. כיף לשמוע שנהנתם.

ל-: אופק אלף, איליה, מיכאל וניר - תודה על כל העצות וההנחיות המפורטות שכתבתם לי השבוע כדי להגיע מתל אביב לאוני' באר שבע

, אלא באוטובוס קו 380.
להוציא את תחושת הקלאוסטרופוביה החזקה שקיבלתי, כי הכסאות גבוהים ומסודרים בצפיפות מפחידה, כמו במטוסים - היה בסדר גמור.
יצאנו באיחור של כ-2 דקות, והגענו באיחור של לפחות 10 דקות (היה פקוק לפני הכניסה לבאר שבע). אבל בסך הכל היינו מרוצים, כי היה מזג אוויר נוח, נופים יפים והגענו לארכיון בקלות. ראינו גם את שלוש הסככות של תחנות האוטובוס מהן נצטרך לחזור. :)

בארכיון הכרנו שני בחורים מקסימים מקסימים שעזרו לנו לאסוף חומר, והיה מעולה! חשבנו שכשנסיים את ענייננו שם בארבע אחה"צ, נטייל בכיף באוניברסיטה, נאכל משהו ואז נצא באוטובוס לפנות ערב בחזרה לתל אביב. אלא שפתאום הוצע לנו טרמפ נהדר, שהיה קשה לסרב לו
, עם אחד משני הבחורים

אז התח"צ של מטרופולין הפסידה אותנו בדרך חזרה, אבל בוודאי ניסע שוב בקרוב לבירת הנגב.

ת ו ד ה

מיכל.
בשמחה. כיף לשמוע שנהנתם.
בבקרים פקוק תמיד בצומת להבים. אני מניח ששם היה הפקק היום בבוקר. אלא אם כן את מדברת על ממש הכניסה לעיר, היכן שנמצאת תחנת ירידה הראשונה. במקרה הייתי שם היום סביב 9:20 והפקק נבע מפעילות אכיפה של ניידת שיטור עירוני (שוטר ופקח יחדיו באותו הרכב).

מיכי 10

Member
כן כן, נראה לי שאתה צודק, ושהפקק היה באזור

בשמחה. כיף לשמוע שנהנתם.
בבקרים פקוק תמיד בצומת להבים. אני מניח ששם היה הפקק היום בבוקר. אלא אם כן את מדברת על ממש הכניסה לעיר, היכן שנמצאת תחנת ירידה הראשונה. במקרה הייתי שם היום סביב 9:20 והפקק נבע מפעילות אכיפה של ניידת שיטור עירוני (שוטר ופקח יחדיו באותו הרכב).
צומת להבים. לא כל כך שמתי לב לציוני הדרך, אלא בעיקר לצמחייה, שזה מה שהכי מעניין אותי. :)
זה בכל אופן לא היה בכניסה לעיר, אלא כמה קילומטרים לפני הכניסה.

אז כמעט נפגשנו אתמול?

ושוב תודה: ההנחיות המדוייקות שלך עזרו לנו מאד - תחנה שנייה של באר שבע, סככות האוטובוס והבניין העגול והכל.
לי נשאר "טעם של עוד" מאוניברסיטת באר שבע, כי בגלל הטרמפ לא הספקנו להכיר יותר את המקום היפה והמסקרן. אגב, נכנסנו (ויצאנו) מרחוב חיים חנני, אבל אני מניחה שזה לא השער הראשי.

olli3

New member
מנהל
הייתי באיזור האונ' דיי הרבה זמן אתמול.

צומת להבים. לא כל כך שמתי לב לציוני הדרך, אלא בעיקר לצמחייה, שזה מה שהכי מעניין אותי. :)
זה בכל אופן לא היה בכניסה לעיר, אלא כמה קילומטרים לפני הכניסה.

אז כמעט נפגשנו אתמול?

ושוב תודה: ההנחיות המדוייקות שלך עזרו לנו מאד - תחנה שנייה של באר שבע, סככות האוטובוס והבניין העגול והכל.
לי נשאר "טעם של עוד" מאוניברסיטת באר שבע, כי בגלל הטרמפ לא הספקנו להכיר יותר את המקום היפה והמסקרן. אגב, נכנסנו (ויצאנו) מרחוב חיים חנני, אבל אני מניחה שזה לא השער הראשי.
בשעות הבוקר, הייתי במרפאות חוץ (סורוקה) שזה מול האוניברסיטה. וב4 וחצי שבתי לאוניברסיטה לשעה וחצי.

הצמחיה הרבה שיש בנגב הקדימה השנה. באביב כל הדרך מבית קמה ועד איזור גדרה/יבנה - ירוקה. אח"כ זה חוזר להיות צהוב-חום.

זה תמיד מעניין שאורחים בעיר שמים לב לציני מקום ושמות רחובות שבחיי היום יום, נדיר למצוא שמישהו מהמקום מכיר או שם לב אליהם. רחוב חיים חנני הוא לא באמת רחוב הרי, זה כביש הגישה שממנו נכנסים לאונ' (יש גם כניסה מהצד השני, בקצה הכביש). אפשר להגיד שזו אינה הכניסה הראשית, אך היא הכניסה הכי נגישה לסטודנטים המתגוררים בשכונה ד' ולסטודנטים הגרים במעונות ד'. כמו כן, היא הכי נגישה לכניסת כלי רכב. כך שקשה להגיד אם מדובר בשער הראשי או לא :)

בכל מקרה, יש מבנים מעניינים באונ', גם מבחינת אדריכלות ברוטליזם של שנות ה-70 וגם על ידי מבנים חדשים ומעניינים לא פחות. אלמנט המים חוזר על עצמו במספר מקומות באונ', חלקם בתוך המבנים עצמם. כנראה שרוביק לא המציא משהו חדש :) זה קיים כבר כמה שנים טובות באונ' החיבה לנחלים ולמים.

מיכי 10

Member
אז באמת פספסתי אותך, מיכאל.

בשעות הבוקר, הייתי במרפאות חוץ (סורוקה) שזה מול האוניברסיטה. וב4 וחצי שבתי לאוניברסיטה לשעה וחצי.

הצמחיה הרבה שיש בנגב הקדימה השנה. באביב כל הדרך מבית קמה ועד איזור גדרה/יבנה - ירוקה. אח"כ זה חוזר להיות צהוב-חום.

זה תמיד מעניין שאורחים בעיר שמים לב לציני מקום ושמות רחובות שבחיי היום יום, נדיר למצוא שמישהו מהמקום מכיר או שם לב אליהם. רחוב חיים חנני הוא לא באמת רחוב הרי, זה כביש הגישה שממנו נכנסים לאונ' (יש גם כניסה מהצד השני, בקצה הכביש). אפשר להגיד שזו אינה הכניסה הראשית, אך היא הכניסה הכי נגישה לסטודנטים המתגוררים בשכונה ד' ולסטודנטים הגרים במעונות ד'. כמו כן, היא הכי נגישה לכניסת כלי רכב. כך שקשה להגיד אם מדובר בשער הראשי או לא :)

בכל מקרה, יש מבנים מעניינים באונ', גם מבחינת אדריכלות ברוטליזם של שנות ה-70 וגם על ידי מבנים חדשים ומעניינים לא פחות. אלמנט המים חוזר על עצמו במספר מקומות באונ', חלקם בתוך המבנים עצמם. כנראה שרוביק לא המציא משהו חדש :) זה קיים כבר כמה שנים טובות באונ' החיבה לנחלים ולמים.
אבל בארבע וחצי היינו כבר בתחילת הדרך חזרה. :)

כן, הצמחייה מעניינת ביותר. ראינו בדרך שדות מעובדים, פרחי בר רבים (כולל מקבצים קטנים של כלניות), רתמים, שיטות (סוככניות ואולי גם סלילניות), ואיזה שתי נאות מדבר קטנטנות. :)
מקווה שנגיע גם באביב ממש.

טוב, אתם יודעים פשוט להגיע לאן שאתם רוצים. אבל למי שלא מכיר (לפחות אצלי זה כך), קל יותר להתמצא בעזרת מפה ושמות רחובות. כשאני צריכה להגיע למקום לא מוכר או לא זכור, אני נוהגת לשרטט לעצמי על דף מפה סכמטית של הדרך ושל האזור, עם שמות הרחובות, וכך קל לי בהרבה להתמצא.

אני לא יודעת מי זה רוביק, אבל אוני' באר שבע מפתיעה מאד מאד לטובה! אני באמת מקווה שנגיע אליה שוב בקרוב, ושיהיה זמן ממש לסייר גם בחוץ ובבניינים אחרים, ולא רק בארכיון.

olli3

New member
מנהל
רוביק דנילוביץ' - האיש והמזרקות.

אבל בארבע וחצי היינו כבר בתחילת הדרך חזרה. :)

כן, הצמחייה מעניינת ביותר. ראינו בדרך שדות מעובדים, פרחי בר רבים (כולל מקבצים קטנים של כלניות), רתמים, שיטות (סוככניות ואולי גם סלילניות), ואיזה שתי נאות מדבר קטנטנות. :)
מקווה שנגיע גם באביב ממש.

טוב, אתם יודעים פשוט להגיע לאן שאתם רוצים. אבל למי שלא מכיר (לפחות אצלי זה כך), קל יותר להתמצא בעזרת מפה ושמות רחובות. כשאני צריכה להגיע למקום לא מוכר או לא זכור, אני נוהגת לשרטט לעצמי על דף מפה סכמטית של הדרך ושל האזור, עם שמות הרחובות, וכך קל לי בהרבה להתמצא.

אני לא יודעת מי זה רוביק, אבל אוני' באר שבע מפתיעה מאד מאד לטובה! אני באמת מקווה שנגיע אליה שוב בקרוב, ושיהיה זמן ממש לסייר גם בחוץ ובבניינים אחרים, ולא רק בארכיון.
ראש עירנו דאג לכך שתהיינה בעיר מזרקות רבות. כמעט בכל שכונה יש לפחות מזרקה אחת.

בטח ראית את המזרקות בכניסה לעיר, זה כלום לעומת כל השאר. את יכולה לחפש ביוטיוב "מזרקה באר שבע" ותוכלי לראות סרטונים רבים. חלק מהמזרקות מרשימות אנשים עד שאלו בוחרים לצלם האחד את השני כשהמזרקה ברקע.

מיכי 10

Member
אהה. הוא מתלהב. אז *יש* מים בבירת הנגב.

ראש עירנו דאג לכך שתהיינה בעיר מזרקות רבות. כמעט בכל שכונה יש לפחות מזרקה אחת.

בטח ראית את המזרקות בכניסה לעיר, זה כלום לעומת כל השאר. את יכולה לחפש ביוטיוב "מזרקה באר שבע" ותוכלי לראות סרטונים רבים. חלק מהמזרקות מרשימות אנשים עד שאלו בוחרים לצלם האחד את השני כשהמזרקה ברקע.

מקווה שהמזרקות עובדות במעגל סגור, כמובן.

גם אני אוהבת מאד לצלם (בעיקר פרחים ועצים). אבל בדיוק סיפרתי למישהו, שבארץ אני לא מצלמת דברים - כמו למשל חנות ירקות מדהימה ביופיהּ, ירקות בשלל צבעים, מסודרים יפה + שלטים צבעוניים והיתוליים (בפ"ת) - שבחו"ל הייתי מצלמת מכל הזוויות.

אז גם מזרקות (ושעוני קיר עירוניים יפים) לא הייתי מצלמת בבאר שבע, אבל בחו"ל בטח כן. מוזר, לא?

אני ממש אוהב את התובנה הזאת.

מקווה שהמזרקות עובדות במעגל סגור, כמובן.

גם אני אוהבת מאד לצלם (בעיקר פרחים ועצים). אבל בדיוק סיפרתי למישהו, שבארץ אני לא מצלמת דברים - כמו למשל חנות ירקות מדהימה ביופיהּ, ירקות בשלל צבעים, מסודרים יפה + שלטים צבעוניים והיתוליים (בפ"ת) - שבחו"ל הייתי מצלמת מכל הזוויות.

אז גם מזרקות (ושעוני קיר עירוניים יפים) לא הייתי מצלמת בבאר שבע, אבל בחו"ל בטח כן. מוזר, לא?
בפעם הראשונה הבנתי את זה כשחזרתי מטיול של חודשיים בדרום-אמריקה לחיים שלי שרובם במרכז תל אביב. אחרי חודשיים של טיול המשכתי "באינרציה" להרגיש כמו תייר, ופתאם שמתי לב להמון דברים סביבי שלא שמתי לב אליהם כתושב, אבל בזכות צורת המחשבה של תייר הם נגלו לעיניי. מאז מדי פעם אני מזכיר לעצמי להרגיש כמו תייר גם בעיר שלי.

מיכי 10

Member
יפה.
ועל *זה* לא חשבתי בדיוק במילים אלה.

בפעם הראשונה הבנתי את זה כשחזרתי מטיול של חודשיים בדרום-אמריקה לחיים שלי שרובם במרכז תל אביב. אחרי חודשיים של טיול המשכתי "באינרציה" להרגיש כמו תייר, ופתאם שמתי לב להמון דברים סביבי שלא שמתי לב אליהם כתושב, אבל בזכות צורת המחשבה של תייר הם נגלו לעיניי. מאז מדי פעם אני מזכיר לעצמי להרגיש כמו תייר גם בעיר שלי.
יפה.
ועל *זה* לא חשבתי בדיוק במילים אלה.
כלומר, לא חשבתי על האפשרות של להיות "תיירת בארץ". אבל כן שמתי לב לכך שכמו שאומרים: "הכל בעיני המתבונן": למשל, לפני כשלוש שנים, קיבלתי למייל (בלי שביקשתי) המון המון תמונות, אותן צִלמה אישה שלא הכרתי, אשר השתתפה בטיול שלנו (חברי אספרנטו) בתל אביב. היא עולה מרוסיה, שכנראה עלתה רק לפני מעט שנים ארצה. אז ראיתי שחוץ מתמונות של אנשי הקבוצה, היא צִלמה "נופים". שמתי לב שהמבט שלה הוא ממש "תיירותי" - כך הייתי מצלמת לו הייתי בחו"ל, אבל בטח לא בתל אביב. והיא צלמת טובה מאד.

אבל התפלאתי עוד יותר כשראיתי מה עוד היא קלטה במצלמתה: קבצנים ודיירי רחוב, עמודי חשמל וחוטי חשמל, פחי זבל, חבלים עם כביסה.
הייתי די המומה: היא צִלמה בדיוק את מה שאני נמנעת מלצלם בכל מקום: תמיד אני מחפשת זוויות כאלה, בהן לא אקלוט עמודי מתח גבוה, אנטנות, דודי שמש, פחי אשפה. בקיצור - אני מצלמת את הדברים היפים, שכיף לראות. מחפשת תאורה יפה, צבעים יפים, נוף רחוק דרך ענפים ועלים קרובים וכד'.

והנה, היא צלמה אנשים לא במיטבם, מקומות מכוערים, דברים טבעיים. זה היה בפירוש מעניין, ואפילו בחלקו מעניין מאד.
יחד עם זאת, אני בטח אף פעם לא אצלם כך. כביסה תלויה על חבל - כן! אבל כל השאר - לא. עניין של טעם. אולי זה לא "אמת בפרסום", אבל אני מצלמת בשביל הנשמה, ורוצה ליהנות מהיופי ומהאסטטיקה.

בועז ל

New member
שרשור הדיווחים וההודעות מתאים לכך, מיכל.

, אלא באוטובוס קו 380.

, עם אחד משני הבחורים

ת ו ד ה

מיכל.
ד"א: אני שמח לראות שקיימת הערכה לאנשי ההכוונה המעולים של הפורום, שמעניקים שירות איכותי ורציף לציבור לאורך השנים.

מיכי 10

Member
ו ע ו ד א י ך
זה בכלל לא

ד"א: אני שמח לראות שקיימת הערכה לאנשי ההכוונה המעולים של הפורום, שמעניקים שירות איכותי ורציף לציבור לאורך השנים.
ו ע ו ד א י ך
זה בכלל לא
מובן מאליו, וברור שההערכה רבה

אתם צוות מקסים, שעוזר בצורה בלתי רגילה, ובצורה יעילה ונעימה כאחת!
בכל הזדמנות אני מספרת עליכם למשפחתי ולחברים שלי, וממש "משוויצה" בכם!

*~*~*~*~*
אז להבא, לחפש שרשור "דיווחים והודעות"? יש כזה תמיד בדף הפורום?

בועז ל

New member
בתקווה שרבים כמוך יצטרפו למפרגנים. אכן,

ו ע ו ד א י ך
זה בכלל לא
מובן מאליו, וברור שההערכה רבה

אתם צוות מקסים, שעוזר בצורה בלתי רגילה, ובצורה יעילה ונעימה כאחת!
בכל הזדמנות אני מספרת עליכם למשפחתי ולחברים שלי, וממש "משוויצה" בכם!

*~*~*~*~*
אז להבא, לחפש שרשור "דיווחים והודעות"? יש כזה תמיד בדף הפורום?
בתקווה שרבים כמוך יצטרפו למפרגנים. אכן,
יש כאן צוות איכותי ומקצועי של מתנדבים, שעושה עבודה נהדרת.

orchilit

New member
בכיף , כמו תמיד :)

, אלא באוטובוס קו 380.

, עם אחד משני הבחורים

ת ו ד ה

מיכל.
לפעמים יש לי חשק להצטרף לטיולים המגניבים שלך!

מיכי 10

Member
תודה.

לפעמים יש לי חשק להצטרף לטיולים המגניבים שלך!
תודה.
האמת? הייתי שמחה לצרף אותך

זה בעיקר בזמן האחרון, ובתחבורה ציבורית זה חדש לי. כי עד לא מזמן, תחבורה ציבורית הפחידה והרתיעה אותי מאד.
ופתאום אפשר בהחלטה ספונטנית אפילו, לצאת "לטייל במרחבי ישראל", ואשכרה ליהנות!

(וכמובן יש גם טיולים ברגל, עליהם אתם לא שומעים, כי הם
ים בפורום תח"צ
. אבל אפילו בתל אביב, אשר גם היא הרתיעה אותי מאד עד לא מזמן, ראיתי לאחרונה מקומות מדהימים ביופיים. אני לא יודעת אם גם בשעות היום הם כל כך מרשימים, אבל עם התאורה המתאימה, בשעות הערב זה פשוט מקסים: בית העירייה הישן ברחוב ביאליק והבתים שסביבו, הפסיפסים של נחום גוטמן בסוף שד' רוטשילד אחרי רח' הרצל ועוד).

Ofekalef1

New member
בכיף

, אלא באוטובוס קו 380.

, עם אחד משני הבחורים

ת ו ד ה

מיכל.
בכיף

מצב
הנושא נעול.
למעלה