סלולרי בחו"ל

סלולרי בחו"ל

אני מתכננת לנסוע לחו"ל בחודש הבא בע"ה. הייתי מעוניינת לקבל עצות ו/או טיפים בנושא שיחות מחו"ל וגלישה בסמארטפון.
אני שייכת ל"גולן", האם מספיק שאחסום את ה-ROAMING ואת ה"גלישה בחו"ל" דרך גולן ? (אני מתכוונת לתקשר דרך
WHATSAPP, SKYPE, KAKAO TALK ולהשתמש ב-WIFI ) או שאני חייבת גם להחליף כרטיס SIM ?
תודה על עזרתכם.

motti261

New member
פשוט תשאירי את הסים בארץ

ה wifi יעבוד גם ללא כרטיס סים.

דרוmי

New member
עדיף

שתוציאי את הסים לגמריי-ראש שקט.שימי לב שלא בכל מקום בחול יש נט אלחוטי בחינם כמו בארץ יש מדינות שסיכוי קלוש למצא דבר כזה כי הראוטר מגיע נעול שם.

BobboVilla

New member
אם את משתמשת ב-WiFi, אז תוציאי את הסים

מהמכשיר בנתב"ג, ותחזירי רק כשאת נוחתת. הכי פשוט והכי בטוח. SIM מקומי צריך רק אם את צריכה קו לשיחות רגילות או גלישה על הרשת הסלולרית.

אני נוסעת לדרום קוריאה

אז לגבי גלישה הבנתי שאין בעיה שם עם WIFI, אבל עכשיו , כשאני חושבת על זה , אולי אצטרך
שיחות מקומיות , אז לדעתכם כדאי לרכוש SIM מקומי שם? או בארץ ? רק בשביל השיחות המקומיות?

BobboVilla

New member
לשיחות מקומיות כדאי סים מקומי

כי התעריפים של גולן לא יהיו זולים.

לא זולים כלל וכלל... האם ב"סים מקומי"

הכוונה שארכוש אותו שם? זה יותר משתלם מאשר לרכוש סים בדואר בארץ ?

BobboVilla

New member
אכן הכוונה לרכוש אותו שם

מה שתקני בארץ זה סים בינלאומי, שבו את משלמת גם על שיחות נכנסות במדינות זרות. תחשבי על המצב בארץ עם הסים של גולן (או של כל מפעילה) - את לא משלמת כאשר מישהו מתקשר אליך. זה המצב גם בחו"ל (למעט ארה"ב ואולי גם קנדה) - כאשר את בקוריאה עם סים קוריאני, את לא משלמת על שיחות שנכנסות אליך.

אם יש לך אפשרות שמישהו יקנה את הסים שם וישלח לך בדואר כך שזה יגיע לפני שאת טסה אז אולי זה עדיף, אבל אני לא יודע מה זמן המשלוח מקוריאה לישראל, ואולי זה מסוכן מדי.

תודה רבה לכם. מעריכה מאוד את עזרתכם.

Ron 99

New member
לגבי קוריאה במיוחד

מניסיון של ביתי שעכשיו חזרה משם, ההמלצה היא בשדה התעופה לפני היציאה, יש דוכנים שאפשר לשכור סמרטפון עם SIM מקומי לתקופה. כולל גלישה ( 4G) ושיחות מקומיות. אפשר להתקין אפליקציות כירצונך כולל Kakao Call שאני מבין הוא נפוץ שם. רק צריכים לזכור להחזיר את הטלפון!!. לגבי WiFi המצב דומה לארץ: יש בבתי קפה מסוימים אבל לא בכול מקום.

Ron 99

New member
זה תלוי

יש כמה אפשרויות וביתי לא זוכרת בדיוק כמה היא שילמה (חלשה עם מספרים). בכול זאת מחיפוש מהיר בגוגל ראיתי הצעה של 5,000 W ליום (כחמישה $) לנתונים או כול מינה מסלולים אחרים. מציע לך לעשות חיפוש כזה ולמצוא מה שמתאים לך. מה שחשוב, לא לשכוח להחזיר את המכשיר
. נסיעה טובה.

למעלה