סכנת סרטן ריאות עקב מינון גבוה של ויטמין E

nissan41

New member
סכנת סרטן ריאות עקב מינון גבוה של ויטמין E

לקוח מהאתר של מרקולה: מה דעתכם? Taking high doses of vitamin E supplements can actually increase the risk of lung cancer. A study of 77,000 people found consuming 400 milligrams of vitamin E per day increased cancer risk by 28 percent. Smokers were at particular risk. An expert writing in the American Journal of Respiratory and Critical Care Medicine said that people should get their vitamins from fruit and vegetables rather than supplements. Vitamin E is known to be an antioxidant that protects cells from molecules called free radicals. But in high doses, it may also act as a pro-oxidant, causing oxidation and damage to cells. Sources: BBC News February 29, 2008 American Journal of Respiratory and Critical Care Medicine March 1, 2008; 177(5):524-30

khisha

New member
בזמנו קראתי המון מחקרים

מסוג זה. אני זוכר יפה מאוד אחד המחקרים שהגיעה למסקנה שצריכת ויטמין E גורמת למוות. מחקר זה נעשה בהרבה בתי חולים בקרב חולי סרטן סופניים שקבלו ויטמין E יחד עם עוד הרבה דברים. תוחלת החיים מתחילת המחקר של קבוצת ניסוי הייתה יותר נמוכה מזו של קבוצת ביקורת. כמובן שבהצגה של מסקנות החוקרים שכחו לציין את סוג אוכלוסייה הנבדקת ומצבה. כי הרי ברור שהכל תלוי בשלב של מחלה. מבחינת שיטת מחקר הכל היה בסדר. מבחינת עשיית מחקר והצגת מסקנות צריך לחפש מי מימן אותו.

../images/Emo4.gifזה בכל זאת מפחיד מאד

בתור אחת שנותנת לבתה (בת עשר)כ- 400 יחב"ל ויטמין E ביום יחד עם האומגה, אין ספק כי אתחיל להוריד קצת מינון. בנוסף, אשמח מאד לשמוע עוד תגובות בקשר למינוני הויטמין.

khisha

New member
זו בדיוק הבעיה

רבותי. קצת יותר קריאה ביקורתית!!! 400 מיליגראם זה ממש לא 400 יחב"ל. אין שום קשר. מה שכן מפריע לי זה הערה של מרכולה לגבי חומצות שומניות ערוכות שרשרת. Additionally, vitamin E should not be given to certain brain injured children, such as those with some types of autism. In these cases, accumulations of long chain fats require oxidation to remove them, which is impaired by vitamin E, actually making the disease worse. הרי כל הרעיון של לקחת ויטמין E הוא כדי לשמור על אומגה 3 שהם long chain fatty acids בעצמם. מאוד מוזר לי. כאן היה מעניין לשמוע דעה מלומדת.

JacobSk

New member
אנני מקיר סוג של אוטיזם שחומצות אומגה מחמירות

מצב.חומצות אומגה זה חלק של רוב הפרוטוקולים של רופאי DAN! מוזר ביותר.!

מעניין שאתה כותב דבר כזה

אני כמה פעמים כתבתי על כך בקשר לבני שאומגה 3 היה נראה כאילו היא מחמירה את מצבו ולא קיבלתי תגובה אחת או מישהו שהיה לו מקרה כזה ,איפה אפשר לקרא חומר על זה מהיכן לקחת את האינפורמציה הזו מאוד חשוב לי לברר על כך בתודה

JacobSk

New member
אני אגידלך אמת זה חדש בשבילי

אני אשתדל למצו חומר על זה!

שמן דגים והחמרה

אני כתבתי כבר מספר פעמים על בני אנחנו כמעט שנתיים וחצי עם פרוטוקול בתחילת הדרך מינון ל 5 מ"ל ללא ויטמין E גרם לילד שלי להיות בלתי נסבל ובמשך שבועיים מצב היה ללא שפור אז הפסקנו שבוע וחזרנו עם מינון של 15 מ"ל ו4 טיפות ויטמין E של שלוס ( 400-800 IU תלוי את מי את שואלת ) והיתה קפיצה מדהימה בריכוז ויכולת לשבת זמן ממושך באותו מקום היום אחרי שנים בנימין ממשיך לקבל 12 מ"ל שמן דגים =אומגה 3 4 טיפות ויטמין E ואין שום תגובות שליליות לנו למשל יש עדיין תגובה לא טובה לשמן כבד דגים של NORDIC ורוב ילדים בעולם מסתדרים איתו מצויין כל ילד שונה תגובה שונה חברות שונות של יצרנים יש גם עניין של מינון ועוד פרמטרים שונים עניין של התאמה בהחלט שמעתי גם על ילדים עם תגובות אלרגיה לשמן דגים אז יש מקורות נוספים לאומגה 3

guybz

New member
עוד מחקר קשקוש. להערכתי מרקולה פשוט הזדרז

להגיב לפני שהוא ניתח את המחקר לעומק. המחקר בדק ומצא שרק אצל מעשנים עם סוג מאד מסוים של סרטן היתה עליה מסוימת בתמותה במינון מעל 400 יב"ל. מתחת ל400 יב"ל היה שיפור כלומר ירידה בתמותה! יותר מכך בסוגי סרטן ריאות אחרים היתה ירידה בתמותה גם במינון מעל 400. אצל אנשים שאינם מענשנים ואינם חולי לב אחרי השתלת מעקפים (זה היה מחקר האימה הקודם על E) מוצאים רק ירידה בתמותה. בקיצור אם אתם לא מעשנים כבדים עם סרטן ריאות פשוט תתעלמו מהמחקר הזה. לגבי תיסוף של ויטמין E לשמן דגים- אכן ידוע שהפעילות האנטי אוקסידנטית של E לשמירה מפני חימצון של שמן דגים היא מוגבלת. משיחות שלי עם טכנולוג של יצרן השמן אושין ניוטרישן (אחד משני יצרני השמן היחידים) הכמות שהם מכניסים שהיא בערך 0.25% היא הכמות המקסימלית הפעילה ומעבר לכך הE פועל כמחמצן. ברם אולם זאת לדעת: הסביבה בקיבה ובדם היא מחמצת בהרבה לעומת אויר חופשי או קפסולה של שמן דגים ולכן מומלץ לקחת תוספת של E למי שצורך E בתיסוף משמעותי. ככל שהעומס המחמצן בדם גבוה יותר (יש בדיקה שיכולה להגיד את רמת העומס המחמצן בדם) ככה יש צורך ביותר E כדי למנוע מחומצות השומן להתחמצן בדרכן לתאי הגוף וביחוד לתאי המוח. ילדים הסובלים מאוטיזם ו\או טורט ו\אן ADHD נמצאים במקרים רבים בעלי עומס מחמצן גבוה ולכן אנו ממליצים לתסף אותם בE. יש עדויות רבות לכך שפעילות האומגה 3 בילדים אלו באה לידי ביטוי רק כאשר מתספים גם E. אם אתם אוכלים הרבה ירקות ופירות אז סביר שאין לכם מחסור בE ו C ואז לא צריך לתסף (אני צורך 3.6 גרם אומגה 3 ביום ולא מתסף E כי אני צורך הרבה מאד ירקות) גיא

RebelRex

New member
לפי מה שאני מבין הסיבה לבעיות

שתיסוף בויטמין E עלול לגרום במינונים גבוהים, נובעת מהעובדה שבמחקרים האלה כנראה בודקים תיסוף של רק סוג אחד של ויטמין E וכנראה צריך לתסף תערובת של טוקופרולים , כלומר כנראה תערובת של מספר סוגים של ויטמין E לא תגרום לבעיות במינונים גבוהים

guybz

New member
נכון, יש בהחלט ענין של סינרגיה בין סוגי אנטי

אוקסידנטים. למשל ויטמין C מחזר את הויטמין E ושומר אותו במצב פעיל במערכת. לכן שילוב של טוקופרולים וטוקטרינולים הוא הכי טוב. אבל מעבר לכך ההשפעה של נוגדי חימצון היא בעצירת תהליך החימצון. במינון גבוה אצל אנשים עם עומס מחמצן נמוך המצב עלול להוביל למצב של חוסר אנרגיה כמו חוסר חמצן (אפוקסיה). בדרך כלל מצב כזה עלול לקרות במינון פי 100 יותר גבוה למשל 50,000 יב"ל ולמעשה אין מחקרים על מינונים כה גבוהים המוכרים לי (ויש לי ספר מחקרים על E). לגבי סרטן ישנם סוגי סרטן שונים אשר מספקים לעצמם אנרגיה אן ארובית ללא צורך בחמצן. אני מניח ( לא בדקתי) שבמצבי קיצון בסוגי סרטן אלו במצב של חוסר חמצן (ריאות סתומות מזפת של עישון?) כאשר רמת החמצן נמוכה מאד יתכן שתוספת E מחסלת את הפעילות של מערכות שונות כמו המערכת החיסונית ומאפשרת יתרון יחסי לתאי סרטן אן ארוביים. זו כמובן סתם היפותיזה מהשרוול שאין בכוונתי להתעמק בה כי הנושא הזה כל כך איזוטרי ולא רלוונטי לנו ולילדנו שחבל על הזמן... גיא

RebelRex

New member
לפי מה שאני מבין ממה שכתוב באתר של אמנון

גלאס ,זה לא רק עניין של סינרגיה. באתר של אמנון הוא מדבר על כך שיכול להיות שהנזק שמחקרים מראים שנגרם מתיסוף של ויטמין E סינטטי , היא בגלל שסינטטי שאנשים נוטלים מכיל ויטמין E מסוג אלפא טוקופרול בלבד. אלפא טוקופרול לא מגן מפני סרטן - ויכול להיות שתיסוף שלו בלבד מפחית מההשפעה של שאר סוגי ויטמיני E , שהם אלו שמגנים (למשל נאמר- שגמה טוקופרול ממית תאים סרטניים ולא פוגע בבריאים). כדאי לציין שלפי מה שרשום לא יודעים איזה סוג של ויטמין E מגן מפני מה.

למעלה