סכיזופרניה ואי פוריות

סכיזופרניה ואי פוריות

שלום לכן. מצטערת שנופלת עליכן עם "תיק". כאמור, חברה שלי חולת סכיזופרניה ומטופלת ב "פרפינאן" (שעושה לה טוב). למרות שלא נמצאה בעיה אצל שניהם, הם מתקשים להיכנס להיריון (למרות איקהקלומין) למעלה משנה. לפי הרופא לא צריכה להיות בעיה. אבל הם חוששים שזה בכל זאת מפריע וכן מודאגים משני דברים עיקריים: האם כניסה להיריון תחמיר את מצבה? והאם יש סיכוי שזה יעבור לעובר (כשזה יגיע). (כמובן שהם כל חודש ממשיכים לנסות הכל ומקווים שזה יגיע). אודה לכן על כל תשובה שהיא תודה רבה שירלי

נועם@בת

New member
בהצלחה לחברה שלך

אבל את כל השאלותה אלה שאת שואלת היא אמורה להפנות לרופא המטפל שלה. הוא מכיר את התיק הרפואי שלה ויודע יותר טוב מאיתנו מה מצבה ואיך הריון יכול הלשפיע עליה. כנ"ל לגבי הסיכוי לתורשה. נועם

תודה לכן בכל אופן

תודה בכל מקרה, אני יודעת שזה מצב מורכב... פשוט הרופאים לא תמיד מבינים את הבעיה במלואה. שיהיה לכן המון בהצלחה בהמשך הדרך שירלי

debby12

New member
מנהל
קראתי שאלה דומה ב"לאישה"

לא שזו בדיוק אסמכתא מהוללת.... על כל פנים, זה היה בעמוד כזה של שאלות לרופאים מומחים. מישהי חולת סכיזופרניה שאלה לגבי הריון עתידי (היא עוד לא ניסתה). התשובה היתה שחשוב שתהיה במעקב מאוד צמוד במהלך ההריון כי ייתכנו שינויים בגוף כמו למשל צורך במינון גבוה יותר של תרופות [לא צוין שם התרופה] - וחשוב שהמחלה תהיה מאוזנת במהלך ההריון. לא יודעת לגבי השאר.
ד.

hugs

New member
פרפנן ותרופות אנטיפסיכוטיות

בהחלט יכולים לגרום לבעיות פריון עקב עליה בפרולקטין והפרעות בביוץ בכל מקרה אני מניחה שההריון של חברתך יצטרך להיות מפוקח על ידי גניקולוג טוב כמו גם על ידי הפסיכיאטר שלה - נראה לי שהכי רצוי שהיא תעלה את השאלה בפני הפסיכיאטר המטפל והוא יפנה אותהנ למרפאת פריון.... לגבי גנטיקה של סכיזופרניה עד כמה שאני יודעת הסיכון לילד עם הורה אחד הסובל מסכיזופרניה הוא 10% (ביחס ל-1% באוכלוסיה הכללית) - היא יכולה בהחלט להפנות גם את השאלה הזאת לפסיכיאטר שידע מן הסתם לענות לה, ואפילו שמעתי על מקרים שהופנו ליעץ גנטי בנושא. שיהיה בהצלחה לה ולכולנו

נתנאלה2

New member
ממחקרי על סכיזופרניה...

כאחת שעשתה עבודת מחקר די רצינית על סכיזופרניה וכן ביקרתי מ"ס פעמים בבי"ח פסיכיאטרי סגור לשם כך, אוכל להוסיף כי החולה הסכיזופרני (כמובן שתלוי איזה סוג ואיזו רמה) מצוי בשיווי משקל עקב תרופות אנטי דכאוניות, אולם כל שבירת האיזון ולו הדקה ביותר יכולה לערער את עולמו ונפשו בעיקר מצבים חדשים, וסדר יום לא מוכר . במצב של הריון מופרים לא מעט איזונים הן האיזון ההורמונלי והן האיזון הנפשי ולכן סביר להניח כי תקופת ההריון תהה קשה ותחויב להיתלוות עם טיפול צמוד של פסיכיאטר. מ"ס ציטוטים בנושא מהספר "פרקים נבחרים בפסיכיאטריה" 1 "מבנה המשפחה - החולים ממעטים להנשא לעומת האוכלוסיה הרגילה . הפריון והלידה נמוכים אצלם" 2 "מחקר תחלואה - נמצא כי אחוז התחלואה עולה בתלילות כפונקציה של הקרבה המשפחתית למשל אחוז התחלואה באוכלוסיה הכללית הוא בין 0.3% ל0.5 ... ובקרוב משפחה ראשונה אחוז התחלואה הוא בין 5% ל15% ואילו בילדי שני הורים סכיזופרנים - בין 15% ל55% ..." מקווה שלמרות הנתונים הלא מעודדים עזרתי במקצת " כי אין בעולם אהבה כמו אהבה של אמא"

למעלה